офіційний сайт

У ШАЦЬКУ – ТРАДИЦІЙНИЙ ЧЕМПІОНАТ З ВЕСЛУВАННЯ

Щорічний Всеукраїнський меморіал з веслування на байдарках і каное пам’яті чемпіонки України Галини Зуб відбувся вже у 36-те.

На ці змагання Шацьк та околиці чекають цілий рік. Традиційно вони присвячені пам’яті чемпіонки України Галини Зуб – неодноразової призерки Спартакіади України, переможниці численних республіканських та міжнародних стартів. Її тричі обирали найкращою спортсменкою Волині. Життя веслувальниці трагічно обірвалося під час тренувальних зборів на Дніпропетровщині. Відтоді у Шацьку змагання з веслування почали проводити у пам’ять про славну землячку.

Доки жила мама Галини Зуб, вона завжди була присутня на змаганнях, зараз за учасників вболівали брат Василь і сестра Люба, яка також майстер спорту і тренер з веслування.

Щоразу на чемпіонат з’їжджаються юні спортсмени з усієї України. Тепер же географія і кількість учасників через війну обмежена. Прибули 126 юнаків і дівчат з Полтави, Львівщини, Івано-Франківщини, Рівного, Луцька, Ковеля і, звичайно, Шацька. Співорганізатором змагань цьогоріч виступив Волинський осередок Національного олімпійського комітету України.

Учасників чемпіонату привітав очільник Волиньради, голова обласного відділення НОКУ Григорій Недопад: «Ці змагання дали блискучий старт багатьом відомим спортсменам. Шацькі перегони стали першими у спортивній кар’єрі учасниці Олімпійських ігор Повх Марії, учасників Чемпіонатів світу Юрія Вандюка та Андрія Рибачка. Ви маєте на кого рівнятися, вірте у свої сили, перемагайте, підкорюйте водні траси і чемпіонські вершини, славте Волинь і Україну на світовій спортивній арені!», – звернувся він до юних веслувальників.

Григорій Недопад та голова постійної комісії з питань сім’ї, молоді, спорту та туризму обласної ради Віктор Галан-Влащук нагородили переможців і призерів пам’ятного меморіалу грамотами та цінними подарунками.

ДО НАВЧАЛЬНОЇ ПРОГРАМИ ВНЕСУТЬ ОБОВ’ЯЗКОВІ УРОКИ БЕЗПЕКИ ПІД ЧАС ВІЙНИ

Таке рішення прийняла обласна комісія з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Участь у ній взяв і заступник голови обласної ради Григорій Пустовіт.

Сьогоднішнє засідання ТЕБ НС було присвячене підготовці до нового навчального року. Наголошувалося, що очна форма навчання буде запроваджена лише у тих освітніх закладах, які мають належно облаштовані укриття, або ж укладений договір на користування захисною спорудою, що розміщена на віддалі 100-200 метрів.

У результаті обстеження фахівцями визначено 409 таких навчальних установ, з яких: 60 мають спеціалізовані захисні споруди, у 175 є підвальні приміщення, придатні для облаштування укриттів, ще 74 освітні заклади можуть скористатися бомбосховищами, розташованими поруч.

За висновками комісій, які перевіряли захисні споруди на відповідність нормам (висота стелі, давжина бетонного перекриття, площа, відсутність магістральних комунікацій, наявність двох виходів, вентиляції, освітлення тощо), цілком підготовлені до використання 173 укриття. Решта 236 ще потребують дооблаштування. Завершити їх підготовку планують до 1 вересня.

За пропозицією рятувальників члени комісії ТЕБ НС також ухвалили рішення про офіційне внесення до навчальної програми теоретичних та практичних занять для школярів та студентів з правил евакуації до укриттів, поводження при ракетно-бомбовій, мінній, хімічній, радіаційній та пожежній небезпеці. Такі уроки будуть запроваджені не рідше одного разу на тиждень.

Окрім того, є намір налагодити зв’язок з батьками, які разом з дітьми перебувають в евакуації за кордоном, з наміром переконати їх не розривати зв’язки з українською школою.

    Зробити звернення

    Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

    П.І.Б. :*

    Адреса :*

    Телефон :

    Звернення :*

    Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

    Електронною поштоюПоштою

    Поштою :*

    Електронною поштою :*