офіційний сайт

ТЕРОБОРОНІВЦЯМ ПЕРЕДАЛИ НЕОБХІДНЕ

Для бійців 100-ї окремої бригади територіальної оборони голова обласної ради Григорій Недопад спільно з народним депутатом Вячеславом Рубльовим передали спальні мішки, ковдри, каремати і постільну білизну.

«До обласної ради з проханням про забезпечення бійців звернулося керівництво 100-ї окремої бригади територіальної оборони, розповів Григорій Недопад. – Необхідні для наших хлопців речі знайшлися в обласній дитячо-юнацькій спортивній школі, усе зберігалося у складах і не використовувалося. То ж спільно з керівництвом ДЮСШ ми вирішили, що краще цей крам прислужиться нашим воїнам».

Очільник Волиньради наголосив, що військовослужбовці 100-ї окремої бригади територіальної оборони оберігають спокій краян та стоять на захисті рубежів Волинської області, тож будь-яка підтримка бійців – це обов’язок кожного мешканця області.

ТРЕТИНА ОСВІТНІХ ЗАКЛАДІВ ВОЛИНІ ГОТОВІ ДО ОЧНОГО НАВЧАННЯ

Дослідити стан безпеки освітнього середовища на Волинь прибув держсекретар Міністерства освіти та науки України Сергій Захарін.

У нараді із зазначеної проблематики взяли участь керівники області, зокрема, голова Волиньради Григорій Недопад та його перший заступник Юрій Поліщук, очільники районів, голови громад, представники ДСНС, цивільного захисту, поліції, Держпродслужби та управління освіти ОВА.

Держсекретар МОН Сергій Захарін зауважив, що новий навчальний рік доводиться розпочинати у важких умовах, проте, позиція держави однозначна: там, де дозволяє безпекова ситуація та належним чином облаштовані укриття, навчання в закладах усіх рівнів повинно розпочатися в очній формі, адже це безпосередньо впливає на якість освітнього процесу. Одночасно він запевнив, що за батьками лишається право обирати альтернативні форми навчання для своїх дітей.

Зазначалося, що з 1148 освітніх закладів області 27% мають захисні споруди, які зараз на відповідність перевіряються комісіями. А от у Шацькій, Любешівській, Камінь-Каширській і Ратнівській громадах, які перебувають у 50-тикілометровій зоні від білоруського кордону, навчання провадитимуть дистанційно, – таке рішення прийнято Радою оборони області.

Голова обласної ради Григорій Недопад стверджує, що більшість громад підтримують відновлення очного навчання. «Однак, зрозуміло, що питання безпеки у пріоритеті. Тергоромади проводять активну підготовку до початку нового навчального року, виділяють кошти на облаштування захисних споруд, у загальній сумі це 19 мільйонів гривень. 9,6 мільйона спрямовано і з обласного бюджету на облаштування укриттів в закладах обласної комунальної власності. Очевидно, доведеться вдаватися до змішаної форми навчання. Найскладніше буде з організацією навчання онлайн для початкової ланки, адже малеча не має такого досвіду», – зауважив голова Волиньради.

Начальниця обласного управління освіти і науки Людмила Плахотна розповіла: результати опитування батьків та педагогів засвідчили, що 59% з них підтримують очне навчання, 28% – за дистанційне, решта – визначаються. Однак, за її словами, остаточне рішення прийматиме обласна військова адміністрація на підставі висновків комісій про безпекові умови в закладі.

Батьків, які вагаються, Сергій Захарін пропонує усе ж запросити разом з дітьми відвідати школу принаймні 1 вересня і особисто переконатися в безпекових умовах. На його думку, у школі з облаштованими укриттями та під наглядом проінструктованих педагогів діти перебуватимуть у значно більшій безпеці, аніж вдома, тим більше, якщо батьки працюють. Окрім того, в школі учні здобудуть життєво важливі знання і навички з алгоритму дій у надзвичайній ситуації.

Щодо останнього, то волинські рятувальники ініціюють у школах, які працюватимуть у звичному режимі, упродовж місяця запровадити щоденні навчання стосовно дій на випадок ракетно-артилерійської, протимінної і пожежної небезпеки та евакуації.

У рамках візиту держсекретар МОН Сергій Захарін також відвідав кілька освітніх закладів та оглянув облаштовані бомбосховища.

НЕЗАЛЕЖНІЙ УКРАЇНІ – ЄДИНУ ПРАВОСЛАВНУ НЕЗАЛЕЖНУ УКРАЇНСЬКУ ЦЕРКВУ

Депутати Волинської обласної ради ініціюють прийняття звернення до Верховної Ради України, Ради національної безпеки і оборони України та начальника обласної військової адміністрації про заборону Української православної церкви московського патріархату на території України.

Відповідний проєкт сесійного рішення, авторства депутатів Ігоря Леха, Володимира Бондара, Юрія Ройка та Миколи Буліги, розглянули на сьогоднішньому засіданні члени постійної комісії з питань депутатської діяльності, місцевого самоврядування, захисту прав людини, законності, боротьби зі злочинністю та корупцією. Так, остаточний варіант тексту звернення виноситиметься на розгляд сесії обласної ради у редакції комісії.

У документі обранці волинської громади висловлюють переконання, що для російської федерації Українська православна церква московського патріархату, як частина російської православної церкви, практично є останнім форпостом з підтримки держави-агресора. Депутати також наголошують, що росія цинічно використовує УПЦ МП, її священнослужителів і вірян (які часто самі цього до кінця не усвідомлюють) як майданчик для пропагування ідей і наративів «руського міра».

«Перед вторгненням в Україну путін заявив, що УПЦ МП в Україні «утискають» і цим аргументував необхідність «навести лад в Україні». Православна церква в росії – це певний департамент у справах релігій російської держави, а позиція РПЦ та персонально патріарха кіріла у війні росії проти України є максимально людиноненависницькою. Від рук російських терористів, благословенних кірілом, гинуть наші сини та чоловіки, мирні люди, серед яких діти, жінки, старенькі. Визнаючи це, частина священників УПЦ МП на Волині поставили свої підписи під зверненням з вимогою засудити дії кіріла силою міжнародного церковного трибуналу. Однак, керівництво УПЦ МП й досі продовжує зберігати підпорядкування центру в москві, що прямо загрожує національній безпеці України. Представники УПЦ МП усіляко уникають засудження російської агресії проти України і, подекуди, вчиняють колаборантські дії: співпраця з росією на окупованих територіях, допомога військовим формуванням агресора, постачання окупантам інформації, ресурсів тощо. Це свідчить про те, що духовенство УПЦ МП у своїй масі не покаялося. Глибоко в душі вони залишаються вірними кремлю», – йдеться у тексті звернення.

Відтак, депутати обласної ради мають намір звернутись до:

1. Верховної Ради України, Ради національної безпеки і оборони України з вимогами:

– прийняти Закон про заборону діяльності УПЦ МП в Україні;

– ініціювати розслідування діяльності УПЦ МП, що містить ознаки колабораціонізму та спрямована проти основ національної безпеки України, та притягнути винних осіб до кримінальної відповідальності;

– здійснити повернення українському народу таких українських релігійних святинь, як Свято-Успенська Києво-Печерська лавра та Свято-Успенська Почаївська лавра;

2. Начальника Волинської обласної військової адміністрації Юрія Погуляйка – негайно скасувати в установленому законодавством порядку Статути та державну реєстрацію релігійних громад УПЦ МП на території Волинської області;

3. Вірян УПЦ МП на Волині – відкинути непорозуміння та сумніви, розірвати будь-які зв’язки із РПЦ, що дасть вірянам нашої країни змогу збудувати єдину православну незалежну українську церкву.

    Зробити звернення

    Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

    П.І.Б. :*

    Адреса :*

    Телефон :

    Звернення :*

    Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

    Електронною поштоюПоштою

    Поштою :*

    Електронною поштою :*