офіційний сайт

МАКСИМАЛЬНЕ НАВАНТАЖЕННЯ З МІНІМАЛЬНИМ ФІНАНСУВАННЯМ – ДІЯЛЬНІСТЬ ОБЛАСНИХ КОМУНАЛЬНИХ УСТАНОВ В УМОВАХ ВІЙНИ

Волиньрада розпочала серію консультацій з головними розпорядниками, розпорядниками та отримувачами бюджетних коштів, фінансування яких передбачено в обласному бюджеті на 2022 рік.

Ініціатор робочих зустрічей голова обласної ради Григорій Недопад зазначив, що за правилами воєнного часу повноваження розпоряджатися бюджетними коштами обласна рада передала обласній військовій адміністрації. Однак скорочення без пояснень і попередження фінансування видатків упродовж двох місяців з одночасним казначейським обмеженням оплати лише захищений статей значно утруднили діяльність обласних комунальних закладів, а подекуди й унеможливили її.

«Цілком зрозуміло, що в умовах війни міняються і бюджетні пріоритети. Однак з початком повномасштабного вторгнення навантаження на окремі комунальні установи суттєво зросло. Тому, щоб правильно організувати роботу закладів, хотілось би з’ясувати яка мета зняття коштів обласного бюджету, чи збережеться тенденція скорочення видатків і чи буде можливість дофінансування”.

Керівник департаменту фінансів ОВА Ігор Никитюк пояснив, що головне джерело наповнення обласного бюджету – податок з доходів фізичних осіб не виконується. Відтак, щомісячне скорочення видатків на 10% проводять з метою формування резервного фонду, оскільки вже прогнозується нестача 35 мільйонів гривень на зарплатню, майже 48 мільйонів – на енергоносії, 16,5 мільйонів – на виплату стипендій та інші потреби. Він також додав, що при зменшенні фінансування брався до уваги так званий простій комунальних установ.

Голова Волиньради категорично не погодився з таким уніфікованим підходом. «Справді, є заклади, які з початком війни тимчасово обмежили свою діяльність, але, як правило, на їхній базі розміщено внутрішньо переміщених осіб. Проте, більшість, зокрема, установи охорони здоров’я і соціального захисту, мають суттєве зростання навантаження. Тому зменшення фінансування для усіх в однакових обсягах – це неправильно. Повинен бути диференційований підхід», – наполягає Григорій Недопад.

З цим погоджуються і керівники комунальних закладів сфер охорони здоров’я та соціального захисту. Так, зокрема, зазначалося, що навантаження на обласні медичні установи й надалі зростатиме за рахунок вимушених переселенців, яких в області понад 67 тисяч, а також військовослужбовців. В умовах передбаченого фінансування зросла потреба у ліках і розхідних матеріалах, специфічному обладнанні для лікування поранених, видатках на харчування та комунальні послуги. Більшість керівників медустанов запевнили, що поки дефіциту не відчувають, оскільки створили двомісячний запас основних засобів, але при такій інтенсивності та скороченні фінансування, він швидко вичерпається.

Подібна ситуація і в обласних закладах соціального захисту. До прикладу, волинські психоневрологічні інтернати прийняла підопічних з трьох таких евакуйованих установ. В межах своїх кошторисів, запевняють керівники, нових пожильців намагаються забезпечити усім необхідним. Здешевити вартість харчування допомагають підсобні господарства, які мають більшість інтернатів, але бракує пального для сільгосп робіт. Є гостра потреба в засобах індивідуальної реабілітації, якої потребують більшість підопічних. До того ж, не оплачується придбання одягу та взуття, оскільки це не є захищеними видатками, а надане, як гуманітарна допомога, не відповідає сезону.

Спільною для усіх без винятку закладів є нестача асигнувань на оплату енергоносіїв. Це пов’язано зі зростанням більш як у двічі з початку року тарифів на електроенергію, тепло та газ.

Голова бюджетної комісії Орест Маховський, звертаючись до керівників обласних комунальних установ, зазначив, що нині доводиться працювати у невизначеності, немає певності, що збережеться існуюча податкова система та міжбюджетні відносити. А тому закликав до максимальної ощадливості, вдумливої оптимізації та ретельного планування роботи і видатків, аби не припуститися критичної ситуації у надзвичайних умовах.

За підсумками консультацій сторони домовилися, що обсяги скорочення фінансування будуть переглянуті для закладів, які в умовах воєнного часу є пріоритетними.

ГУР ВІДЗНАЧИЛО ВОЛИНСЬКИХ КЕРІВНИКІВ

Головне управління розвідки Міністерства оборони України грамотами відомства нагородило голову обласної ради Григорія Недопада, голову обласної військової адміністрації Юрія Погуляйка, а також президента благодійної організації «Відродження України» (директора КП «Волиньприродресурс») Анатолія Капустюка.

В управлінні відзначили надання допомоги Збройним силам України, конструктивну співпрацю та активну громадянську позицію у боротьбі за незалежність України.

«Це висока нагорода і цінна для кожного з нас. Спільними зусиллями ми знаходили та передавали для ГУР Міноборони військове і медичне обладнання, автомобілі, допомагали із організацією лікування бійців в Україні та за кордоном та багато іншого. Наші воїни докладають надзусилля для перемоги, а ми намагаємося максимально їм у цьому допомогти», – зазначив Григорій Недопад.

ВІЙСЬКОВИМ НА ПЕРЕДОВУ ПЕРЕДАЛИ АПТЕЧКИ

Спільними зусиллями голови Волиньради Григорія Недопада, одного із обласних комунальних навчальних закладів та волонтерів укомплектовано чергову партію індивідуальних аптечок.

Сотню таких медичних комплектів індивідуального захисту сьогодні передали одному з підрозділів ЗСУ, що виконує бойові завдання у найгарячіших точках фронту.

«На разі нам вдалось закрити першочергове прохання, із яким до нас звернулися волонтери, що опікуються певним військовим формуванням. Найближчим часом ці індивідуальні аптечки першої допомоги поїдуть на передову. Але я дуже сподіваюся, що вони не знадобляться нашим захисникам», – наголосив Григорій Недопад.

Директорка комунального закладу розповіла, що при формуванні аптечок врахована кожна деталь від зручності футляра до вмісту ліків та інструментів, адже кожна аптечка – це про збереження життя.

«Ми формуємо аптечки власними силами, необхідні медикаменти отримуємо за сприяння міжнародних донорських організацій – наших партнерів та друзів. Вміст аптечок сформовано за стандартами НАТО і включає засоби для зупинки кровотечі (турнікети), перев’язувальні пакети, нетравматичні ножиці для розрізання одягу і взуття, набір медикаментів при пораненні, а також додаємо знеболювальні та протизапальні препарати», – розповіла вона.

Григорій Недопад також зауважив, що обласна рада працює над забезпеченням й інших потреб військових, серед яких – автотранспорт, тепловізори, сухпайки та різноманітна амуніція.

ЦЕРКВА І ВІЙНА: ВІДБУЛИСЯ СЛУХАННЯ ЩОДО НАЦБЕЗПЕКИ У СФЕРІ РЕЛІГІЇ

Заступник голови обласної ради Григорій Пустовіт взяв участь у слуханнях, зініційованих Комітетом Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики, «Про загрози національній безпеці України, пов’язані з діяльністю релігійних організацій, що мають керівні центри на території держави-агресора».


Обговорювалася проблема дотримання свободи совісті та віросповідання в умовах воєнного стану, зокрема, й на тимчасово окупованих територіях, а також дотримання релігійної свободи та національної безпеки в сфері фінансово-економічної та освітньо-інформаційної роботи тих релігійних організацій, керівництво якими здійснюється з території держави-агресора.


Учасники слухань пропонують створити з вирішення зазначених питань тимчасову слідчу комісію, а також спростити процедуру переходу релігійних громад до ПЦУ. Пропозиції, які не суперечать чинному законодавству, після опрацювань будуть внесені у вигляді правок до чинного законодавства.

НА ДОПОМОГУ ВІЙСЬКОВИМ ПРЯМУЮТЬ ЩЕ ДВА АВТО

Чергову партію автомобілів для потреб військових сьогодні передав голова обласної ради Григорій Недопад.

Два іноземних позашляховики було придбано за ініціативи очільника Волиньради та доправлено з за кордону волонтерами. Уже сьогодні ці вкрай необхідні фронту всюдиходи поїдуть на передові позиції військових підрозділів Збройних сил України та добровольчих формувань.

«Автомобілі належно оснащені, мають також додатковий набір покришок. Крім того, обидва авто попередньо оглянуті фахівцями на СТО. Сподіваюсь, що ці всюдиходи допоможуть нашим захисникам виконувати поставлені бойові завдання. На передову вони поїдуть не порожніми, волонтери подбають про те, аби нашим захисникам також доправити речі першої необхідності, – розповів голова облради Григорій Недопад. – Це наш черговий внесок у перемогу над ворогом і переконаний, що не останній».

    Зробити звернення

    Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

    П.І.Б. :*

    Адреса :*

    Телефон :

    Звернення :*

    Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

    Електронною поштоюПоштою

    Поштою :*

    Електронною поштою :*