офіційний сайт

МЕДИЦИНА В УМОВАХ ВІЙНИ: НОВІ ВИКЛИКИ, АЛЕ І НОВІ МОЖЛИВОСТІ

Як працюють в умовах воєнного стану медичні заклади обласної комунальної власності, які виклики доводиться долати, чи достатня забезпеченість медикаментами та розхідними матеріалами, наскільки ефективно використовується іноземна медична гуманітарна допомога і ще безліч організаційно-практичних питань – це постійний порядок денний взаємодії комунальних медустанов та їх засновника – обласної ради.

До найбільшої в області мультифункціональної клініки з початку війни керівництво Волиньради навідується постійно. Окрім іншого лікарня слугує також і медичним гуманітарним хабом. За два місяці тут прийняли і розсортували 18 двадцятитонних вантажівок та з десяток мікроавтобусів з ліками та обладнанням з Франції, Бельгії, Німеччини, Польщі, Словаччини, США. Переважну більшість допомоги спрямували за потребами в інші медичні заклади та регіони.

«За рахунок допомоги наших партнерів ми також поповнили запаси медикаментів, антисептиків, розхідних матеріалів. Це було дуже актуально в перший місяць війни, поки не налагодилася логістика державного постачання. Як гуманітарну підтримку отримали надпотужний генератор резервного живлення, функціональні медичні ліжка, хірургічний інструментарій, сучасний наркозно-дихальний апарат. Наприкінці минулого тижня доставили пересувне рентгенустаткування, яке дозволяє робити знімки в режимі реального часу. Обладнання вже активно використовуємо під час оперативних втручань», – розповідає керівник лікарні Олександр Дудар.

Голова обласної ради Григорій Недопад цікавився роботою нового відділення гемодіалізу. Його вже обладнано майже на 100 відсотків, – запевнив керівник медустанови. Відділення нещодавно доукомплектували ще 5 апаратами, що дозволяє проводити до 200 сеансів гемодіалізу на місяць. Цю життєво необхідну процедуру тут проходять і вимушені переселенці. Збільшення потужності відділення тим більше актуальне, що в клініці почали практикувати трансплантологію, уже провели дві успішні операції з пересадки нирок, готують ще п’ятеро пацієнтів. Олександр Дудар зазначив, що до транспоантології лікарня готувалася давно, а розпочали спільно з київськими колегами. Команду столичних трансплантологів у волинській лікарні працевлаштували на час евакуації, і місцеві фахівці мають змогу отримати практичне стажування.

Голова обласної ради високо оцінив зусилля адміністрації і колективу медустанови в організації надання різнопрофільної медичної допомоги. «В умовах війни довелося долати чимало викликів, в тому числі і відтік кадрів через вимушену евакуацію персоналу з малими дітьми та мобілізацію. Але керівник працює ефективно, колектив мотивований, заклад в надзвичайних умовах функціонує бездоганно і, навіть, знаходить можливості для розвитку – з’явилися нові відділення, устаткування, запроваджуються нові сертифіковані спеціальності», – підсумував свій візит Григорій Недопад.

«САДИ ПЕРЕМОГИ»: ВОЛИНЯНИ І ПЕРЕСЕЛЕНЦІ ЗАКЛАЛИ ФРУКТОВИЙ САД. ФОТО

До спільної ініціативи обласної ради, Луцької райради, Олицької, Цуманської громад та обласного еколого-натуралістичного центру долучилися і понад 60 дорослих і дітей зі східних та південних регіонів України, які нині мешкають на Волині.

Участь в акції «Сади Перемоги» також взяли голова обласної ради Григорій Недопад, очільник Луцької райради Олександр Омельчук, заступник керуючого справами апарату облради, депутат облради Юрій Ройко, а також депутатки обласної ради Оксана Філіпчук та Ольга Омелько.

Так, гуртом поблизу Олицького дошкільного закладу було висаджено алею із трьох десятків фруктових та декоративних дерев. Юна харків’янка Юля разом з очільником Волиньради посадила перше в своєму житті дерево – сумаха пухнастого. «Хотів би, щоб цю ініціативу підтримали й інші наші громади. Це- наша практична і символічна відповідь на руйнування і продовольчу кризу, яку чинить окупант. А ще – розрада від психологічного тиску війни. Зрештою, наші гості мають чудову нагоду залишили свій слід в історії Волині»,- зазначив Григорій Недопад.

Для переселенців також організували екскурсію замком Радзівілів, Колегіальним костелом Святої Трійці та костелом святих Петра і Павла. А близько трьох десятків дітлахів отримали у подарунок цікаві розваги. За сприяння обласних комунальних закладів: Центру позашкільної освіти та еколого-натуралістичного центру малеча мала змогу дізнатись багато нового та цікавого під час пізнавальних майстер-класів природничого та естетичного спрямування. Діти також здійснили космічну мандрівку за посередництвом пересувного планетарію.

Окрім того, центру, де мешкають вимушені біженці, передали речі першої необхідності та солодощі для малечі.

ВОЛИНЬ ПОГЛИБЛЮЄ ГУМАНІТАРНУ СПІВПРАЦЮ З КІРОВОГРАДЩИНОЮ

Волиняни учергове навідалися до Кіровоградської області. Цього разу делегація у складі першого заступника голови Волиньради Юрія Поліщука, довіреної особи Григорія Недопада з гуманітарних питань Олександра Кулакова та голови благодійного фонду «Турбота про» Андрія Ковальчука працювала у Новгородківській громаді.

Під час зустрічі з керівництвом Новгородківської громади волиняни деталізували першочергові гуманітарні потреби та домовилися про напрямки співпраці. Окрім того, відвідали місцевий Центр для тимчасово переміщених осіб та поспілкувалися з його мешканцями. Висловлені вимушеними біженцями прохання будуть неодмінно враховані під час формування чергового гуманітарного вантажу. Перший транш допомоги кілька тижнів тому благодій фонд «Турбота про» та Волинська обласна рада вже доправила сюди.

Оскільки Кіровоградщина практично на межі ведення бойових дій, сторони також обговорили можливості зміцненням обороноздатності громад.

    Зробити звернення

    Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

    П.І.Б. :*

    Адреса :*

    Телефон :

    Звернення :*

    Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

    Електронною поштоюПоштою

    Поштою :*

    Електронною поштою :*