офіційний сайт

МЕДИЦИНА В УМОВАХ ВІЙНИ: НОВІ ВИКЛИКИ, АЛЕ І НОВІ МОЖЛИВОСТІ

Як працюють в умовах воєнного стану медичні заклади обласної комунальної власності, які виклики доводиться долати, чи достатня забезпеченість медикаментами та розхідними матеріалами, наскільки ефективно використовується іноземна медична гуманітарна допомога і ще безліч організаційно-практичних питань – це постійний порядок денний взаємодії комунальних медустанов та їх засновника – обласної ради.

До найбільшої в області мультифункціональної клініки з початку війни керівництво Волиньради навідується постійно. Окрім іншого лікарня слугує також і медичним гуманітарним хабом. За два місяці тут прийняли і розсортували 18 двадцятитонних вантажівок та з десяток мікроавтобусів з ліками та обладнанням з Франції, Бельгії, Німеччини, Польщі, Словаччини, США. Переважну більшість допомоги спрямували за потребами в інші медичні заклади та регіони.

«За рахунок допомоги наших партнерів ми також поповнили запаси медикаментів, антисептиків, розхідних матеріалів. Це було дуже актуально в перший місяць війни, поки не налагодилася логістика державного постачання. Як гуманітарну підтримку отримали надпотужний генератор резервного живлення, функціональні медичні ліжка, хірургічний інструментарій, сучасний наркозно-дихальний апарат. Наприкінці минулого тижня доставили пересувне рентгенустаткування, яке дозволяє робити знімки в режимі реального часу. Обладнання вже активно використовуємо під час оперативних втручань», – розповідає керівник лікарні Олександр Дудар.

Голова обласної ради Григорій Недопад цікавився роботою нового відділення гемодіалізу. Його вже обладнано майже на 100 відсотків, – запевнив керівник медустанови. Відділення нещодавно доукомплектували ще 5 апаратами, що дозволяє проводити до 200 сеансів гемодіалізу на місяць. Цю життєво необхідну процедуру тут проходять і вимушені переселенці. Збільшення потужності відділення тим більше актуальне, що в клініці почали практикувати трансплантологію, уже провели дві успішні операції з пересадки нирок, готують ще п’ятеро пацієнтів. Олександр Дудар зазначив, що до транспоантології лікарня готувалася давно, а розпочали спільно з київськими колегами. Команду столичних трансплантологів у волинській лікарні працевлаштували на час евакуації, і місцеві фахівці мають змогу отримати практичне стажування.

Голова обласної ради високо оцінив зусилля адміністрації і колективу медустанови в організації надання різнопрофільної медичної допомоги. «В умовах війни довелося долати чимало викликів, в тому числі і відтік кадрів через вимушену евакуацію персоналу з малими дітьми та мобілізацію. Але керівник працює ефективно, колектив мотивований, заклад в надзвичайних умовах функціонує бездоганно і, навіть, знаходить можливості для розвитку – з’явилися нові відділення, устаткування, запроваджуються нові сертифіковані спеціальності», – підсумував свій візит Григорій Недопад.

  Зробити звернення

  Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

  П.І.Б. :*

  Адреса :*

  Телефон :

  Звернення :*

  Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

  Електронною поштоюПоштою

  Поштою :*

  Електронною поштою :*