офіційний сайт

ФОРМУВАННЯ ЗАГОНІВ ТЕРОБОРОНИ – ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ СОЛІДАРНА

Голова обласної ради Григорій Недопад скликав чергову координаційну нараду з вирішення нагальних питань матеріально-технічного забезпечення підрозділів територіальної оборони.

У нараді взяли участь військові, голови окремих територіальних громад, очільники районних рад та райдержадміністрацій, представники ОДА. Григорій Недопад зазначив, що зустріч ініційована на прохання народної депутатки України Ірини Констанкевич. 

«Прикордонний статус нашої області зобов’язує нас діяти швидко, злагоджено і ефективно. Ми багато уже зробили, за що я дякую і громадам, і районам, і бізнесу. Але маємо й чимало невирішених питань, в яких сподіваємося на допомогу держави. Саме з цієї причини Ірина Мирославівна сьогодні тут».

Народна депутатка зазначила, що питання формування підрозділів тероборони днями обговорювалося під час години уряду за участю Міністра оборони. «Мета нашої зустрічі – з’ясувати першочергові потреби і проблеми у цьому процесі, узагальнити їх і винести на центральний рівень. Координація дій на місцях є. Я вважаю, що варто залучити і депутатів-мажоритарників, аби допомогти вам отримати більше ресурсів для виконання цього важливого завдання», – звернулася Ірина Констанкевич до присутніх.

Заступник голови ОДА Андрій Ярмольський констатував, що на разі ключовою проблемою є створення матеріально-технічної бази у місцях дислокації загонів територіальної оборони, а точніше – брак фінансування на цю мету: «Формування боєздатної тероборони – це не тільки завдання області, а й держави. Тому ми напрацювали і надіслали до РНБО пропозиції стосовно способів та форм державної підтримки і готові стати пілотною областю для їх апробації». Андрій Ярмольський звернувся до народної депутатки  проханням про сприяння у пришвидшенні розгляду цих пропозицій.

Перелік термінових питань для вирішення на законодавчому та урядовому рівні озвучив і командир 100-ї бригади територіальної оборони Олександр Скумбрій. Окрім того, він висловив вдячність усім, хто долучився до формування нового роду військ у рекордно короткі терміни. «За оперативністю, якістю і обсягами виконання цього надзвичайно важливого завдання Волинь – лідер в державі. Для дислокації усіх п’ятьох підрозділів нам надали хороші приміщення, укомплектували меблями, оргтехнікою, сейфами, забезпечили автотранспортом. Кожен без винятку бюджет – від місцевого до обласного спрямував кошти», – констатував полковник.

Присутні також обговорили створення добровольчих формувань у тергромадах, які мають діяти у рамках руху опору за умови оголошення воєнного стану.  

ГРОМАДИ НАВЧАТИМУТЬ ЕФЕКТИВНОСТІ ЗАРАДИ СПРОМОЖНОСТІ

Для лідерів територіальних громад Волині Всеукраїнська Асоціація об’єднаних територіальних громад проводить навчання та консультації у рамках «Регіонального тижня».

Присутніх на форумі від імені голови обласної ради привітав його перший заступник Юрій Поліщук: «В Україні є кілька асоціацій, які відстоюють інтереси місцевого самоврядування, і кожна з них важлива. Цінність членства у них не лише у консолідованому лобіюванні важливих для громад питань на центральних рівнях влади, але й у можливості отримати практичні знання, перейняти досвід, зрештою, спільно напрацювати ефективну модель нової регіональної політики, яка прислужиться і добробуту громад, і розвиткові держави», – зазначив він.

Членами Всеукраїнської Асоціації ОТГ є 17 з 54 волинських тергромад. Презентуючи діяльність Асоціації решті лідерів, заступник її виконавчого директора Тарас Дубрівський зазначив, що особливістю діяльності саме Асоціації ОТГ є великий масив практичної допомоги громадам. З цією метою створено 17 консультативно-навчальних платформ, які охоплюють практично усі сфери діяльності: від законодавства та самоврядного менеджменту – до безпеки у громадах.

Упродовж «Регіонального тижня» тергромади області зможуть отримати консультації експертів, перейняти кращі практики, обмінятися досвідом, а також пройти курс навчання на шести таких платформах. Йтиметься, зокрема, про економіку та інвестиції, місцеві бюджети та фінанси, законодавство для територіальних громад, формування безпечного середовища на територіях, створення якісного освітнього простору, навчання для керуючих справами та голів.

Окрім того, під час форуму йшлося і про налагодження та розвиток партнерства між різними гілками влади в регіоні та її секторальними підрозділами. Це – інструмент для досягнення консенсусу між потребами громад, регіональними пріоритетами та стратегією розвитку держави. З цією метою підготовлено та невдовзі буде підписано тристоронній меморандум про співпрацю та взаємодію з метою пошуку узгоджених і оптимальних рішень між Волинським регіональним (обласним) відділенням асоціації органів місцевого самоврядування «Асоціації об’єднаних територіальних громад», Волиньрадою та обласною державною адміністрацією.

    Зробити звернення

    Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

    П.І.Б. :*

    Адреса :*

    Телефон :

    Звернення :*

    Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

    Електронною поштоюПоштою

    Поштою :*

    Електронною поштою :*