офіційний сайт

Події 15 січня 2021 року

День пам’яті преподобного Серафима Саровського, чудотворця

150 років від дня народження Агатангела  Кримського, українського сходознавця, історика, фольклориста, літературознавця, письменника, перекладача

09.00

Робоча зустріч голови обласної ради з Крістіаном Чернером, директором ПП «Гігаджоуль», з питань продовження співпраці у сфері поводження з твердими побутовими відходами (кабінет голови обласної ради)

“Сьогоднішнє рішення – наш перший спільний крок до захисту українців і, зокрема, волинян від “тарифного геноциду”, – Григорій Недопад

“Рішення про підняття тарифів Уряд прийняв у найбільш скрутний період для нашої держави. Локдаун, катастрофічне падіння економіки, тиск на бізнес, зростання безробіття – за  таких умов збільшення тарифів для українців неприпустиме! Складається враження, що владна верхівка бореться не з коронавірусом, не з кризою в економіці, а з власним народом. І це в умовах, коли Україна володіє достатнім потенціалом щодо повного забезпечення себе газом власного видобутку!”, – так голова обласної ради Григорій Недопад прокоментував мотивацію скликання сьогоднішньої позачергової сесії, на якій прийнято Про звернення   щодо недопущення підвищення тарифів для населення.  Григорій Недопад зазначив, що депутати   обурені ситуацією щодо чергового необґрунтованого підвищення тарифів для населення. Тому Волинська обласна рада висловлює рішучий протест проти зростання ціни на природний газ, електроенергію, підвищення тарифів за розподіл (доставку) природного газу для газорозподільних компаній. “Також вимагаємо від уряду відміни постанови, якою нещодавно скасовано ряд пільг для соціально незахищених верств населення! За відповідне звернення проголосували сьогодні депутати обласної ради, об’єднавшись у цьому рішенні не залежно від політичної приналежності. Це – наш перший спільний крок до захисту українців і зокрема волинян від “тарифного геноциду”, – коментує голова облради. “Учора Президент України “з легкістю” заявив про зниження тарифів на 30%. А це лише підтверджує – їх підняття не було критично необхіднім! Більше того, в січні нових “драконівських” тарифів ніхто не відмінив, часткове зниження українці зможуть побачити лише в лютневих платіжках. Обіцянки про зниження не стосуються плати за транспортування та ряду інших підвищень! Ще один ризик обіцяного зниження тарифів – згідно із чинним законодавством держава не може здійснювати ручне регулювання цін на газ. Будь-яка газовидобувна компанія може подати в суд і вимагати відміни постанови. В результаті народ України ризикує заплатити за “популістські” рішення значно дорожче”, – переконаний Григорій Недопад.

Волиньрада висловлює рішучий протест проти підвищення тарифів

Депутати розглянули проєкт рішення Про звернення Волинської обласної ради до Президента України, Кабінету Міністрів України, Верховної Ради України щодо недопущення підвищення тарифів для населення. Інформував з цього питання ініціатор проєкту голова фракції “За Майбутнє” Ігор Лех.

Він зачитав текст звернення. “Ми, депутати Волинської обласної ради, які представляють інтереси мільйонної Волинської громади, глибоко обурені ситуацією щодо чергового необґрунтованого підвищення цін на енергоносії для населення. В умовах тривалого карантину внаслідок коронавірусної інфекції, введення обтяжуючих нормативних актів для малого та середнього бізнесу, зростання рівня безробіття, падіння економічних показників в усіх сферах життєдіяльності українців, Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг,  підготувала «різдвяний подарунок» для населення, піднявши тарифи на житлово-комунальні послуги. В січневих платіжках українці вкотре побачать реальну «турботу та підтримку» від найвищих керманичів держави. Ми, депутати Волинської обласної ради, не можемо стояти осторонь гострих проблем, які хвилюють мешканців нашого краю.
На сьогодні Українська держава володіє достатнім потенціалом щодо повного забезпечення себе газом власного видобутку. Разом із тим, третій місяць поспіль в Україні зростають ціни на газ, і при таких підходах вони зростатимуть і надалі. Ситуація, що склалася в енергетичній сфері держави, вже спровокувала соціальний вибух, який призвів до масового перекриття доріг та інших акцій протесту, які при невжитті дієвих заходів будуть наростати.
Підняття тарифів – не той шлях, яким мав би йти український уряд. Для початку необхідно ліквідувати корумпованість, непрозорість та неефективність у енергетичній галузі України та провести дієві реформи.
В період затяжної війни з російським агресором, боротьби з пандемією коронавірусу, центральні органи влади  в першу чергу повинні дбати про своїх громадян, підтримати бізнес, відновити економічну стабільність, віру і надію співвітчизників.
На підставі вищевикладеного, враховуючи широкий суспільний резонанс, що призводить до зростання соціальної напруги, Волинська обласна рада висловлює рішучий протест проти зростання ціни на природний газ, електроенергію, підвищення ціни за транспортування, розподіл природного газу для газорозподільних компаній та вимагає від Президента України, Кабінету Міністрів України, Верховної  Ради України відмінити підвищення тарифів та не допустити підвищення їх в майбутньому,
” – йдеться в тексті.

“Ви бачите, що відбувається. Замість того, щоби спільно розвивати нашу державу, ми вступаємо в боротьбу з некомпетентністю Уряду”, – додав Ігор Лех.

За основу проєкту рішення проголосували 54 депутати.

Для обговорення  звернення записалося 5 депутатів.

Але першою до сесійного мікрофона підійшла народний депутат України Ірина Костанкевич.

Вона привітала присутніх із нинішнім святом, але зауважила, що сьогодні депутатів зібрали не свята, а проблеми.   Депутатка подякувала волинським обранцям за те, що вони солідарні зі своїми виборцями щодо неприпустимості підвищення тарифів на комірне.

 Ірина Констанкевич заявила, що сьогодні люди боргують за компослуги мільярди гривень, бо вони не можуть подужати виплатити за них в часи коронакризи. “Ці дії Уряду є вкрай шкідливими. Тому ми, народні депутати від Волині, солідарні з обласною радою та вимагаємо ввести мораторій на підвищення тарифів. Ми вважаємо, що в країні є резерви для того, щоб не піднімати ціни на комірне. Зокрема, в резервах є газ, який можна використовувати і його достатньо, аби пережити нинішні непрості часи. Уряді і Президент неодноразово гарантували, що не підвищуватимуть тарифів, але вони бояться не посваритися з МВФ. Важливо, не посваритися зі своїм народом”, – наголосила Ірина Костанкевич.

Слово взяв і депутат облради Іван Смітюх. Він говорив про ціни на газ та електроенергію, який використовують промислові підприємства. Депутат переконує, що  виробники не зможуть “витягнути” підвищення тарифів, бо це потягне за собою підвищення цін, в тому числі й на продукти першої необхідності.

Іван Смітюх також говорив про проблеми з наповненням обласного бюджету та відсутність дотацій для агросектору області. Депутат   зачепив і тему трудової міграції з України за кордон.

Голова обласної ради Григорій Недопад погоджується зі сказаним. Він вважає, що потрібно шукати нові шляхи наповнення бюджету та закликав депутатів до активної участі в бюджетних слуханнях.

Депутат Олександр Пирожик вважає, що нинішню ситуацію можна охарактеризувати як змову олігархів та центральної влади. “Це – “шулерство”, грабунок людей. Уряд діє за принципом “батога і пряника”. Спочатку – “батога”, бо Шмигаль звернувся до СБУ про те, що люди, які вдалися до протестів, порушують карантин. А потім Президент запропонував зменшити тарифи на 30%… Але шулерство полягає в тому, що січневих платіжок ніхто не відміняв. Зниження тарифів буде тільки з лютого, а потім може бути знову підвищення. Так триватиме доти, поки за  цим всім стоять інтереси олігархів, які мають конкретні прізвища”, – пояснює свою позицію Олександр Пирожик. Депутат закликав підтримати проєкт рішення і додав, що обласна рада найближчим часом може прийняти звернення і стосовно відставки Уряду.

Депутат Андрій Козюра вважає, що кожен волинянин відчув на собі підвищення тарифів та зрозумів справжнє “нутро” влади. “В січні куб газу вартуватиме більше 11 гривень. Підніметься електроенергія. Крім того, скасовані пільгові тарифи на електроенергію. Сьогодні ми чуємо від Зеленського і Уряду, що тарифи будуть знижені. Але, складається враження, що вони випробовують народ на витривалість”, – впевнений Андрій Козюра. Депутат вважає, що вартість українського газу має бути не більшою, ніж 3 грн за куб. “Ми сподіваємося, що центральна влада дослухається до нас і нашого рішення”, – каже депутат.

Депутат Віктор Харчук пропонує змінити останній абзац тексту звернення і викласти в іншій редакції: “На підставі вищевикладеного, враховуючи широкий суспільний резонанс, що призводить до зростання соціальної напруги, Волинська обласна рада висловлює рішучий протест проти зростання ціни на природний газ і його транспортування, електроенергію, підвищення ціни за транспортування, розподіл природного газу для газорозподільних компаній та вимагає від Президента України, Кабінету Міністрів України, Верховної  Ради України відмінити підвищення тарифів та не допустити підвищення їх в майбутньому”.

Ігор Лех запропонував додати до звернення вимогу про повернення дії пільгового тарифу на електроенергію для споживачів, що знаходяться у 30-кілометровій зоні атомних електростанцій.

Юлія Вусенко пропонує передбачити у тексті звернення вимогу про збільшення обсягів субсидій, які зменшені в цьому році. Вона також підтримує пропозицію Ігоря Леха щодо повернення дії пільгового тарифу на електроенергію для споживачів,що знаходяться у 30-кілометровій зоні атомних електростанцій.

Людмила Кирда називає звернення Волиньради ради дуже важливим і пропонує підтримати його. Але депутатка просить у зверненні перебачити вимогу про  відміну урядової постанови №1325 Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 5 червня 2019 р. № 483, яка скасовує пільгові тарифи.

Для внесення змін  спочатку взяв слово  Андрій Козюра. Він пропонує доповнити речення  “На сьогодні Українська держава володіє достатнім потенціалом щодо повного забезпечення себе газом власного видобутку” словами “який необхідно направити для потреб населення”.

Зміни запропонував також Ігор Лех.  Йдеться   про повернення дії пільгового тарифу на електроенергію для споживачів, що знаходяться у 30-кілометровій зоні атомних електростанцій. Між тим, Людмила Кирда наполягла на потребі внесення до тексту вимоги про відміну постанови “Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 5 червня 2019 р. № 483″. Ця пропозиція підтримана.

Віктор Олійник запропонував передбачити в тексті те, що за підвищення тарифів відповідальний безпосередньо Уряд, а не тільки Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.

Юлія Вусенко запропонувала додати вимогу про збільшення видатків з держбюджету на субсидії.

Не підтримано   правку Віктора Харчука, яку він озвучував в обговоренні.

За рішення в цілому проголосувало 54 депутати.

БЮДЖЕТНІ СЛУХАННЯ 2 ЕТАП: ОХОРОНА ЗДОРОВ’Я (продовження)

Сьогодні продовжилися бюджетні слухання щодо фінансування галузі охорони здоров’я.  Більшість підприємств, які були запрошені, фінансуються з медичної субвенції та дотуються з обласного бюджету. Нагадаємо, керівників частини медичних підприємств депутати слухали вчора.


Незмінний модератор заходу – голова постійної комісії з питань бюджету, фінансів  та цінової політики Орест Маховський.

До участі долучилися олова обласної ради Григорій Недопад, заступники Юрій Поліщук та Григорій Пустовіт, депутати обласної ради Юрій Ройко,  Ірина Горавська, Володимир Бондар, Олександр Пирожик, Ігор Лех.
КОГО СЛУХАЛИ?
На сьогоднішні слухання прийшли керівники комунальних медичних підприємств:
– т.в.о. директора КП   “Волинський обласний спеціалізований будинок дитини ” Волинської обласної ради     Володимир АЛЕЙНІКОВ;
– т.в.о. директора КП     “Волинський обласний центр служби крові” Волинської обласної ради Юрій    КРЕМЕНЕЦЬ;     
– директор КП     “Волинський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф” Волинської обласної ради Володимир    ШМАЛЬ;     
– т.в.о. директор КП     “Волинський обласний центр громадського здоров’я” Волинської обласної ради.    Сергій НОВОСАД;       
 – директор КЗ “Волинське обласне бюро медико-соціальної експертизи”    Василь ТИМОЩУК;  
– директор КЗ “Волинське обласне бюро судово-медичної експертизи”    Лілія ВІРУН;    
– т.в.о. директора КП     “Волинська обласна база спеціального медичного постачання” Волинської обласної ради    Олена ПОЛІЩУК;     – директор КП     “Волинське обласне патологоанатомічне бюро” Волинської обласної ради    Володимир ОНИЩУК;
– в.о. директора КП «Ковельська поліклініка» Волинської обласної ради» Адам МАКОВЕЦЬКИЙ.
ГРОШЕЙ НЕ ВИСТАЧАЄ
Про такі проблеми говорили майже всі керівники підприємств, які брали участь у сьогоднішніх слуханнях. Скажімо,  керівник КП   “Волинський обласний спеціалізований будинок дитини” Волинської обласної ради     Володимир Алейніков заявляє, що, за його підрахунками, на зарплату працівникам закладу не вистачить понад 3 млн грн. 

Самому ж закладу дуже допомагають благодійники.  Зокрема, парламентарій Ігор Палиця щомісяця перераховує свою нардепівську зарплатню у фонд обласного будинку дитини. Загалом, на утримання однієї дитини витрачається 67 грн в день, з них 16 грн – благодійні кошти.


 Керівник КП     “Волинський обласний центр служби крові” Волинської обласної ради Юрій Кременець заявляє, що на зарплату для працівників підприємства може не вистачити до 9 млн грн. Підприємству щорічно потрібні кошти для профілактики обладнання, на що також не вистачає фінансування.


У КП     “Волинський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф” Волинської обласної ради питань до зарплати немає, бо є надії на контракти з НСЗУ.    Однак, зі слів директора Володимира Шмаля, є проблеми з коштами на комунальні послуги. В минулому році підприємство намагалося покрити ці видатки з коштів НСЗУ, але отримало попередження про неприпустимість таких дій. Тому просять в обласному бюджеті ще 700 тис. грн, окрім закладених 1,8 млн грн.


Директор КЗ  “Волинське обласне бюро медико-соціальної експертизи”    Василь Тимощук    заявляє, що на зарплатню працівникам центру не вистачить 3,5 млн грн і 70 тис. грн – на комунальні послуги.


2,3 млн грн не вистачає КЗ “Волинське обласне бюро судово-медичної експертизи”. Про це говорила директорка    Лілія Вірун.


Про таку ж суму дефіциту на зарплатний бюджет заявляє директорка КП “Волинська обласна база спеціального медичного постачання” Волинської обласної ради    Олена Поліщук.

Між тим, депутати з року в рік задаються питанням щодо логіки фінансування цього підприємства, яке виконує винятково державну функцію, з обласного бюджету.

Голова обласної ради Григорій Недопад дав доручення підготувати відповідний проєкт звернення до центральної влади, аби держава повністю фінансувала такі бази.


Про дефіцит в 4 млн грн говорив директор КП     “Волинське обласне патологоанатомічне бюро” Волинської обласної ради    Володимир Онищук.

Між тим, т.в.о. начальника  управління охорони здоров’я ОДА Людмила Тимощук каже, що підприємство у законний спосіб може затвердити перелік платних послуг і заробляти до 6 млн грн в рік. Зокрема, йдеться про проведення гістологічних досліджень. Для цього бюро повинен укласти договори з лікарнями, які мають відповідні контракти з НСЗУ і можливості заплатити за надання таких послуг. Закон дозволяє встановити офіційну плату і за послуги прозекторської служби, яка також діє в структурі цього бюро.


ПОТРІБНО ВПОРЯДКУВАТИ ШТАТИ 
У депутатів виникали питання до керівників щодо оптимізації штатів. У   КП   “Волинський обласний спеціалізований будинок дитини ” Волинської обласної ради є майже 95 ставок, працює ж 85 людей. Керівник Володимир Алейников нарікає, що в будинку дитини не вистачає медсестер. “Це єдиний будинок дитини в Україні, де немає нічної няні. Вночі залишається тільки одна медсестра, яка змушена доглядати 10 немовлят до року”, – додає пан Алейников. Між тим, голова постійної комісії з питань Ірина Горавська вважає, що така ситуація складається через не зовсім правильні управлінські рішення. Вона запитує керівника, чому в закладі працює 3 логопеди і чому упродовж минулого року фінансувалося відділення реабілітації, яке не діяло через карантинні обмеження.

Володимир Алейников погоджується, що для будинку дитини вистачить двоє логопедів, а от стосовно відділення реабілітації зауважує, що варто зберегти спеціалістів. Т.в.О. начальника  управління охорони здоров’я ОДА Людмила Тимощук  та  голова облради Григорій Недопад рекомендували керівнику прийняти тимчасовий штатний розпис і упродовж карантину діяти за ним.
Чимало питань до штату директор КП     “Волинський обласний центр громадського здоров’я” Волинської обласної ради.     На підприємстві понад 75 ставок.  Керівник Сергій Новосад пояснює, що всі ці люди потрібні, бо до обласного центру громадського здоров’я приєднали центр статистики.

Т.в.о. начальника  управління охорони здоров’я ОДА Людмила Тимощук наполягає, що центр виконує важливу соціально значиму функцію і запевняє, що не так просто знайти лікарів, які можуть грамотно виконувати так звану “паперову” роботу за невисоку зарплату. Голова обласної ради Григорій Недопад вважає, що центр здоров’я дуже потрібне і важливе підприємство, але його штат  має бути таким, щоб коштів на зарплату вистачало з медичної субвенції. В проєкті обласного бюджету передбачено дотацію для підприємства в сумі 745 тис. грн.
Голова постійної комісії з питань бюджету, фінансів  та цінової політики Орест Маховський наголосив, що видатки  доведеться оптимізовувати, бо обсяги медичної субвенції щорічно зменшуються.
РОЗВИТКУ ЗАВАЖАЮТЬ ШТУЧНО СТВОРЕНІ МОНОПОЛІЇ
 Керівник КП     “Волинський обласний центр служби крові” Волинської обласної ради Юрій Кременець розповів, що очолюване ним підприємство не заробляє ніяких коштів, хоча до недавнього часу мало таку можливість. Раніше обласні станції виготовляли з  плазми крові   10%-ний розчин  альбуміну. Його призначають при різних видах шоку, опіках, цирозах печінки, онкології, при ускладненнях у вагітних та інших. Волинська станція заробляла на цьому препараті до 1 млн грн в рік. Між тим, в  комунальних станціях переливання крові, припинили виробляти альбумін після запровадження постанови Кабміну від 30.11.2016 № 929 “Про затвердження Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з виробництва лікарських засобів”. Наразі в Україні 10%-ний розчин альбуміну виробляє  ПрАТ “Біофарма”, яка фактично є монополістом у виробництві препаратів крові. Крім того, Юрій Кременець каже, що “Біофарма” часто  відмовляється від  плазми, яку пропонує    волинське підприємство, ставлячи під сумнів її якість. Таку ситуацію керівник станції переливання крові вважає також несправедливою: “Ціну за плазму правлять українську, а якості вимагають європейської”.


ПОТРЕБИ І ПРОБЛЕМИ
Директор КП     “Волинський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф” Волинської обласної ради Володимир Шмаль просить сприяння та допомоги обласної ради у проведенні ремонтів приміщень, добудови другого поверху над гаражними приміщеннями на вул. Словацького в Луцьку, де планують створити умови для роботи адмінперсоналу.  Також в планах – встановлення сонячних батарей.
Директор КЗ “Волинське обласне бюро медико-соціальної експертизи”    Василь Тимощук піднімав питання про виділення 300 тис. грн на комп’ютери та озвучив про потребу в придбанні чи передачі для підприємства транспортного засобу.
Чимало проблем потрібно вирішувати на КЗ “Волинське обласне бюро судово-медичної експертизи”. Директорка     Лілія Вірун переконує, що для початку потрібно знайти єдине приміщення для бюро, яке би мало площу до тисячі квадратних метрів. Сьогодні ж ця структура “розкидана” по трьох різних локаціях. Директор переконує, що  за умови вирішення цієї проблеми, заклад зможе запровадити платні послуги і зменшити навантаження на обласний бюджет.
Директорка КП     “Волинська обласна база спеціального медичного постачання” Волинської обласної ради    Олена Поліщук просить видатків на ремонт покрівлі в складському приміщенні, що в Оконську та на модернізацію котельні.
Т.в.о. директора КП «Ковельська поліклініка» Волинської обласної ради» Адам Маковецький  клопотався про  виділення 900 тис. грн на ремонт та профілактику медичного обладнання.


 
   

    Зробити звернення

    Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

    П.І.Б. :*

    Адреса :*

    Телефон :

    Звернення :*

    Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

    Електронною поштоюПоштою

    Поштою :*

    Електронною поштою :*