офіційний сайт

БЮДЖЕТНІ СЛУХАННЯ 2 ЕТАП: ОХОРОНА ЗДОРОВ’Я (продовження)

Сьогодні продовжилися бюджетні слухання щодо фінансування галузі охорони здоров’я.  Більшість підприємств, які були запрошені, фінансуються з медичної субвенції та дотуються з обласного бюджету. Нагадаємо, керівників частини медичних підприємств депутати слухали вчора.


Незмінний модератор заходу – голова постійної комісії з питань бюджету, фінансів  та цінової політики Орест Маховський.

До участі долучилися олова обласної ради Григорій Недопад, заступники Юрій Поліщук та Григорій Пустовіт, депутати обласної ради Юрій Ройко,  Ірина Горавська, Володимир Бондар, Олександр Пирожик, Ігор Лех.
КОГО СЛУХАЛИ?
На сьогоднішні слухання прийшли керівники комунальних медичних підприємств:
– т.в.о. директора КП   “Волинський обласний спеціалізований будинок дитини ” Волинської обласної ради     Володимир АЛЕЙНІКОВ;
– т.в.о. директора КП     “Волинський обласний центр служби крові” Волинської обласної ради Юрій    КРЕМЕНЕЦЬ;     
– директор КП     “Волинський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф” Волинської обласної ради Володимир    ШМАЛЬ;     
– т.в.о. директор КП     “Волинський обласний центр громадського здоров’я” Волинської обласної ради.    Сергій НОВОСАД;       
 – директор КЗ “Волинське обласне бюро медико-соціальної експертизи”    Василь ТИМОЩУК;  
– директор КЗ “Волинське обласне бюро судово-медичної експертизи”    Лілія ВІРУН;    
– т.в.о. директора КП     “Волинська обласна база спеціального медичного постачання” Волинської обласної ради    Олена ПОЛІЩУК;     – директор КП     “Волинське обласне патологоанатомічне бюро” Волинської обласної ради    Володимир ОНИЩУК;
– в.о. директора КП «Ковельська поліклініка» Волинської обласної ради» Адам МАКОВЕЦЬКИЙ.
ГРОШЕЙ НЕ ВИСТАЧАЄ
Про такі проблеми говорили майже всі керівники підприємств, які брали участь у сьогоднішніх слуханнях. Скажімо,  керівник КП   “Волинський обласний спеціалізований будинок дитини” Волинської обласної ради     Володимир Алейніков заявляє, що, за його підрахунками, на зарплату працівникам закладу не вистачить понад 3 млн грн. 

Самому ж закладу дуже допомагають благодійники.  Зокрема, парламентарій Ігор Палиця щомісяця перераховує свою нардепівську зарплатню у фонд обласного будинку дитини. Загалом, на утримання однієї дитини витрачається 67 грн в день, з них 16 грн – благодійні кошти.


 Керівник КП     “Волинський обласний центр служби крові” Волинської обласної ради Юрій Кременець заявляє, що на зарплату для працівників підприємства може не вистачити до 9 млн грн. Підприємству щорічно потрібні кошти для профілактики обладнання, на що також не вистачає фінансування.


У КП     “Волинський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф” Волинської обласної ради питань до зарплати немає, бо є надії на контракти з НСЗУ.    Однак, зі слів директора Володимира Шмаля, є проблеми з коштами на комунальні послуги. В минулому році підприємство намагалося покрити ці видатки з коштів НСЗУ, але отримало попередження про неприпустимість таких дій. Тому просять в обласному бюджеті ще 700 тис. грн, окрім закладених 1,8 млн грн.


Директор КЗ  “Волинське обласне бюро медико-соціальної експертизи”    Василь Тимощук    заявляє, що на зарплатню працівникам центру не вистачить 3,5 млн грн і 70 тис. грн – на комунальні послуги.


2,3 млн грн не вистачає КЗ “Волинське обласне бюро судово-медичної експертизи”. Про це говорила директорка    Лілія Вірун.


Про таку ж суму дефіциту на зарплатний бюджет заявляє директорка КП “Волинська обласна база спеціального медичного постачання” Волинської обласної ради    Олена Поліщук.

Між тим, депутати з року в рік задаються питанням щодо логіки фінансування цього підприємства, яке виконує винятково державну функцію, з обласного бюджету.

Голова обласної ради Григорій Недопад дав доручення підготувати відповідний проєкт звернення до центральної влади, аби держава повністю фінансувала такі бази.


Про дефіцит в 4 млн грн говорив директор КП     “Волинське обласне патологоанатомічне бюро” Волинської обласної ради    Володимир Онищук.

Між тим, т.в.о. начальника  управління охорони здоров’я ОДА Людмила Тимощук каже, що підприємство у законний спосіб може затвердити перелік платних послуг і заробляти до 6 млн грн в рік. Зокрема, йдеться про проведення гістологічних досліджень. Для цього бюро повинен укласти договори з лікарнями, які мають відповідні контракти з НСЗУ і можливості заплатити за надання таких послуг. Закон дозволяє встановити офіційну плату і за послуги прозекторської служби, яка також діє в структурі цього бюро.


ПОТРІБНО ВПОРЯДКУВАТИ ШТАТИ 
У депутатів виникали питання до керівників щодо оптимізації штатів. У   КП   “Волинський обласний спеціалізований будинок дитини ” Волинської обласної ради є майже 95 ставок, працює ж 85 людей. Керівник Володимир Алейников нарікає, що в будинку дитини не вистачає медсестер. “Це єдиний будинок дитини в Україні, де немає нічної няні. Вночі залишається тільки одна медсестра, яка змушена доглядати 10 немовлят до року”, – додає пан Алейников. Між тим, голова постійної комісії з питань Ірина Горавська вважає, що така ситуація складається через не зовсім правильні управлінські рішення. Вона запитує керівника, чому в закладі працює 3 логопеди і чому упродовж минулого року фінансувалося відділення реабілітації, яке не діяло через карантинні обмеження.

Володимир Алейников погоджується, що для будинку дитини вистачить двоє логопедів, а от стосовно відділення реабілітації зауважує, що варто зберегти спеціалістів. Т.в.О. начальника  управління охорони здоров’я ОДА Людмила Тимощук  та  голова облради Григорій Недопад рекомендували керівнику прийняти тимчасовий штатний розпис і упродовж карантину діяти за ним.
Чимало питань до штату директор КП     “Волинський обласний центр громадського здоров’я” Волинської обласної ради.     На підприємстві понад 75 ставок.  Керівник Сергій Новосад пояснює, що всі ці люди потрібні, бо до обласного центру громадського здоров’я приєднали центр статистики.

Т.в.о. начальника  управління охорони здоров’я ОДА Людмила Тимощук наполягає, що центр виконує важливу соціально значиму функцію і запевняє, що не так просто знайти лікарів, які можуть грамотно виконувати так звану “паперову” роботу за невисоку зарплату. Голова обласної ради Григорій Недопад вважає, що центр здоров’я дуже потрібне і важливе підприємство, але його штат  має бути таким, щоб коштів на зарплату вистачало з медичної субвенції. В проєкті обласного бюджету передбачено дотацію для підприємства в сумі 745 тис. грн.
Голова постійної комісії з питань бюджету, фінансів  та цінової політики Орест Маховський наголосив, що видатки  доведеться оптимізовувати, бо обсяги медичної субвенції щорічно зменшуються.
РОЗВИТКУ ЗАВАЖАЮТЬ ШТУЧНО СТВОРЕНІ МОНОПОЛІЇ
 Керівник КП     “Волинський обласний центр служби крові” Волинської обласної ради Юрій Кременець розповів, що очолюване ним підприємство не заробляє ніяких коштів, хоча до недавнього часу мало таку можливість. Раніше обласні станції виготовляли з  плазми крові   10%-ний розчин  альбуміну. Його призначають при різних видах шоку, опіках, цирозах печінки, онкології, при ускладненнях у вагітних та інших. Волинська станція заробляла на цьому препараті до 1 млн грн в рік. Між тим, в  комунальних станціях переливання крові, припинили виробляти альбумін після запровадження постанови Кабміну від 30.11.2016 № 929 “Про затвердження Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з виробництва лікарських засобів”. Наразі в Україні 10%-ний розчин альбуміну виробляє  ПрАТ “Біофарма”, яка фактично є монополістом у виробництві препаратів крові. Крім того, Юрій Кременець каже, що “Біофарма” часто  відмовляється від  плазми, яку пропонує    волинське підприємство, ставлячи під сумнів її якість. Таку ситуацію керівник станції переливання крові вважає також несправедливою: “Ціну за плазму правлять українську, а якості вимагають європейської”.


ПОТРЕБИ І ПРОБЛЕМИ
Директор КП     “Волинський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф” Волинської обласної ради Володимир Шмаль просить сприяння та допомоги обласної ради у проведенні ремонтів приміщень, добудови другого поверху над гаражними приміщеннями на вул. Словацького в Луцьку, де планують створити умови для роботи адмінперсоналу.  Також в планах – встановлення сонячних батарей.
Директор КЗ “Волинське обласне бюро медико-соціальної експертизи”    Василь Тимощук піднімав питання про виділення 300 тис. грн на комп’ютери та озвучив про потребу в придбанні чи передачі для підприємства транспортного засобу.
Чимало проблем потрібно вирішувати на КЗ “Волинське обласне бюро судово-медичної експертизи”. Директорка     Лілія Вірун переконує, що для початку потрібно знайти єдине приміщення для бюро, яке би мало площу до тисячі квадратних метрів. Сьогодні ж ця структура “розкидана” по трьох різних локаціях. Директор переконує, що  за умови вирішення цієї проблеми, заклад зможе запровадити платні послуги і зменшити навантаження на обласний бюджет.
Директорка КП     “Волинська обласна база спеціального медичного постачання” Волинської обласної ради    Олена Поліщук просить видатків на ремонт покрівлі в складському приміщенні, що в Оконську та на модернізацію котельні.
Т.в.о. директора КП «Ковельська поліклініка» Волинської обласної ради» Адам Маковецький  клопотався про  виділення 900 тис. грн на ремонт та профілактику медичного обладнання.


 
   

  Зробити звернення

  Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

  П.І.Б. :*

  Адреса :*

  Телефон :

  Звернення :*

  Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

  Електронною поштоюПоштою

  Поштою :*

  Електронною поштою :*