Про звернення депутатів Волинської обласної ради до Кабінету Міністрів України щодо виключення державного підприємства «Волиньторф» з переліку об’єктів малої приватизації та передачі його в управління Міністерства енергетики України
Відповідно до статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», враховуючи висновки постійної комісії обласної ради з питань промисловості, транспорту, зв’язку, паливно-енергетичного комплексу, архітектури, будівництва та житлово-комунального господарства від
07 вересня 2022 року № 12/3, обласна рада
ВИРІШИЛА:
- Прийняти звернення депутатів Волинської обласної ради до Кабінету Міністрів України щодо виключення державного підприємства «Волиньторф» з переліку об’єктів малої приватизації та передачі його в управління Міністерства енергетики України (додається).
- Надіслати звернення до Кабінету Міністрів України.
- Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію обласної ради з питань промисловості, транспорту, зв’язку, паливно-енергетичного комплексу, архітектури, будівництва та житлово-комунального господарства.
Голова Григорій НЕДОПАД
Сергій Кудрявцев 778306
Додаток
до рішення обласної ради
15 вересня 2022 року № 18/48
Звернення депутатів Волинської обласної ради
до Кабінету Міністрів України щодо виключення державного підприємства «Волиньторф» з переліку об’єктів малої приватизації
та передачі його в управління Міністерства енергетики України
Ми, депутати Волинської обласної ради восьмого скликання, занепокоєні ситуацією, яка розгортається навколо державного підприємства «Волиньторф». Останнім часом відповідно до наказу Фонду державного майна України від 20 листопада 2019 року № 1140 «Про внесення змін до наказу Фонду державного майна України від 27.12.2018 № 1637 “Про затвердження переліків об’єктів малої приватизації, що підлягають приватизації в 2019 році” (зі змінами)» проводиться активна підготовка до продажу цього об’єкта на аукціоні.
«Волиньторф», одне з найбільших державних підприємств торф’яної галузі України, забезпечує паливом значну кількість населення та об’єктів соціальної інфраструктури. Наразі торф’яними брикетами лише у Волинській області опалюються понад 6494 заклади бюджетної i комунальної сфери: школи, дитячі садки, медичні заклади, санаторії, поштові відділення тощо. Майже в усіх цих закладах встановлено сучасні eнeprоощадні твердопаливні котли, що дало змогу відмовитися від споживання природного газу та суттєво зекономити кошти державного та місцевих бюджетів.
ДП «Волиньторф» є одним з найбільших платників податків до державного бюджету та бюджету Маневицької селищної територіальної громади. За 6 місяців 2022 року сплачено понад 22 мільйони гривень податків i зборів. Більше 10 років підприємство не отримує дотацій з державного бюджету, проте залишається прибутковим та зуміло зберегти свої виробничі потужності і трудовий колектив.
За час російської агресії підприємство значно наростило обсяги виробництва i збуту продукції. Враховуючи пошкодження та знищення газових тепломереж внаслідок військових дій, поставки продукції в інші регіони України зросли у декілька разів, розширилися ринки збуту. ДП «Волиньторф» залишається дуже перспективним з точки зору подальшого розвитку його виробничого потенціалу.
За таких обставин, а також зважаючи на досвід зарубіжних торфодобувних компаній, зокрема Фінляндії, це підприємство повинно залишитися у державній формі власності як запорука його стабільної діяльності у майбутньому.
З огляду на це, депутати Волинської обласної ради звертаються до Кабінету Міністрів України з проханням вжити заходів щодо виключення державного підприємства «Волиньторф» з переліку об’єктів малої приватизації, які підлягають приватизації, та передати його в управління Міністерства енергетики України.