офіційний сайт

Новини

З ініціативи Офісу Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України на Волині відбулось виїзне навчання за участі експертів, практиків та представників територіальних громад. Із вітальним словом до учасників заходу звернулись голова Волиньради Григорій Недопад та т.в.о. очільника ОВА Роман Романюк.

Керівниця Офісу Конгресу місцевих та регіональних влад Лілія Пашинна зауважила, що напрацювання комплексних планів просторового розвитку – це вимога часу, оскільки йдеться про майбутнє громад, їхню спроможність, інвестиційну привабливість, енергостійкість та якість життя людей. Відтак, експерти Офісу напрацювали трирівневу модель системної підтримки громад з питань просторового планування. В рамках теперішнього етапу експрес-навчань спільно зі спікерами та експертами сертифіковані фахівці з громад продовжать практичний тренінг, аби максимально охопити всі територіальні громади регіону.

«Третім, завершальним етапом стане співпраця громад з університетською спільнотою України. Загалом 15 закладів вищої освіти спільно зі студентами працюватимуть над дипломними роботами за принципом студенти – для громад. Це дасть можливість громадам отримати додаткові аналітичні та практичні напрацювання, а молоді – долучитися до реальних процесів розвитку держави. Ми вибудовуємо цілісний алгоритм дій: від навчання та практичної підтримки – до залучення експертного та університетського середовища. До 1 січня 2028 року кожна громада, окрім прифронтових територій, має напрацювати комплексний план просторового розвитку, і наше спільне завдання – зробити цей процес максимально ефективним та результативним», – підкреслила Лілія Пашинна.

Голова обласної ради Григорій Недопад висловив вдячність керівництву Офісу Конгресу місцевих та регіональних влад за комплексний підхід та системну підготовчу роботу з розробки комплексних планів просторового розвитку громад.

«У 2025 році затвердження комплексних планів просторового розвитку було відтерміновано. Але ми розуміємо, що ці документи мають стати основою для розвитку громад, і не лише великих, а й для найменших за площею, аби в перспективі вони стали частиною інвестиційних паспортів областей, районів. Адже йдеться про реалізацію завдань з відбудови та відновлення держави, про ефективне використання ресурсів, розвиток інфраструктури, а також ухвалення рішень з урахуванням потреб місцевих мешканців. Це дуже потрібна робота, і вкрай важливо, що до цього процесу ви залучаєте не лише потужне експертне середовище, а й академічну спільноту, аби робота була виконана якісно, заради майбутніх перспектив розвитку наших територій», – наголосив він.

Учасники обговорили основні етапи підготовки комплексних планів: планувальні документи, використання місцевих даних і цифрових інструментів. Також йшлося про картографічне забезпечення комплексних планів громад: закупівлі, якісні геодані та резерви наповнення місцевих бюджетів.

Окрему увагу було приділено питанням енергетичної безпеки й використання комплексних планів як основи енергетичної стійкості та ефективного управління інфраструктурою. Також відбулися сесії запитань і відповідей та робочі консультації, під час яких учасники обговорили практичні аспекти, зокрема як забезпечити ефективну роботу генерації.

Під час робочого візиту Віктора Ляшка супроводжували парламентарі Ірина Констанкевич, Вячеслав Рубльов, Віталій Безгін, очільниця Національної служби здоров’я Наталія Гусак, голова Волиньради Григорій Недопад і начальник ОВА Роман Романюк.

Першою у програмі перебування була Волинська обласна психіатрична лікарня. Тут Міністр охорони здоров’я заклав символічний наріжний камінь нового будівництва лікувально-реабілітаційного корпусу. Проєкт фінансується за програмою Ukraine Facility, його загальна вартість майже 460 мільйонів гривень, 100 з яких передбачені вже цьогоріч. Завершити об’єкт планують до кінця 2028 року. «Я виконую свою обіцянку створювати сучасні і комфортні умови як для пацієнтів, так і для персоналу. Тож надалі ключова задача, щоб усе відбувалося за графіком», – зауважив Віктор Ляшко. Керівник лікарні Сергій Дудка також продемонстрував міністрові вже оновленні за рахунок обласного бюджету відділення й лабораторії, роботи з термореновації, що здійснюються за міжнародні кредитні кошти під місцеві гарантії, а також Центр ментального здоров’я «Повернення», створений завдяки подружжю Пінчуків. Віктор Ляшко особливо предметно цікавився алгоритмами надання послуг ветеранам, військовослужбовцям та їхнім родинам, а у пацієнтів – якістю послуг.

Голова обласної ради Григорій Недопад подякував міністру за підтримку надзвичайно актуального для області проєкту, зауваживши, що вперше за десятиліття у сфері психічного здоров’я відбуваються не лише розмови, а й конкретні дії. «Система охорони здоров’я Волині відчуває зацікавленість і допомогу міністерства. Ми й самі багато робимо для розвитку медичної інфраструктури, об’єднуючи ресурси обласного бюджету, громад, меценатів, грантові і кредитні кошти міжнародних партнерів. Це наша відповідальність перед людьми», – запевнив очільник Волиньради.

Під час зустрічі з керівниками медичних закладів спроможної мережі у формі відвертого діалогу йшлося про якість послуг, яка, за словами міністра, повинна бути однаково висока на всіх рівнях – від первинного до високоспеціалізованого. Віктор Ляшко також зазначив, що одним з пріоритетних напрямків є серцево-судинна патологія, яка спричиняє майже 70% летальних наслідків. Він повідомив, що з липня цього року до програми «Доступні ліки» будуть внесені усі препарати, які є у протоколах лікування інсультів та інфарктів. Серед урядових ініціатив він також назвав наміри підвищення заробітної плати сімейним лікарям і працівникам екстреної медичної допомоги. Що ж до рівня оплати праці у закладах спеціалізованої меддопомоги, то за словами Віктора Ляшка, з боку держави щороку фінансування збільшується, але не всі це відчувають. При цьому наголосив на фінансовій автономії лікарень та потребі ефективно розподіляти ресурси. Окремо обговорили кадрове забезпечення і місцеві програми стимулів для залучення молодих спеціалістів.

У територіальному медичному об’єднанні захисту материнства і дитинства Міністр охорони здоров’я оглянув масштабну реконструкцію обласної дитячої лікарні яка не знала оновлень упродовж 40 років. Ознайомився з роботою хірургічного, онкогематологічного, реабілітаційного відділень, а також реанімацією новонароджених, де виходжують глибоко недоношених малюків, зараз тут двоє таких передчасно народжених вагою 470 і 600 грамів.

На базі ТМО також відбулася нарада з начальниками департаментів охорони здоров’я Волинської, Львівської та Рівненської областей, керівниками перинатальних центрів і дитячих лікарень з питань організації надання медичної допомоги вагітним, породіллям, новонародженим та дітям. Очільниця НСЗУ Наталія Гусак зосередилася на актуальних питань функціонування перинатальної та педіатричної служб, реалізації Програми медичних гарантій, маршрутизації

пацієнтів, забезпеченні якості та доступності медичної допомоги матерям і дітям, а також обговоренні кращих практик та обміні досвідом між регіонами.

Ці питання стали предметом обговорення на засіданні Наглядової ради обласного комунального підприємства. Участь у роботі спостережного органу взяли голова Волиньради Григорій Недопад та у якості членів Наглядової ради його заступники Юрій Поліщук та Григорій Пустовіт.

Генеральна директорка медоб’єднання Ірина Горавська презентувала план розвитку закладу на 2026-2028 роки. Вона зауважила, що пріоритети ТМО – надання якісної медичної допомоги та покращення умов перебування пацієнтів. «Одним із напрямків, який нам потрібно потужно розвивати є неонатальна хірургія. Наразі стає дедалі більше діток із вродженими вадами, які потребують хірургічної допомоги відразу після народження. Щорічно у нас уже оперується 60 таких діток. Тому ми активно вдосконалюємося: осучаснюємо операційні, навчаємо хірургів, закуповуємо необхідне обладнання», – розповіла вона.

Ще один пріоритетний напрямок, який планують розвивати, – репродуктивні технології, а також трансплантація стовбурових клітин та кісткового мозку. У медоб’єднанні також планують створення Центру орфанних захворювань. Окремо Ірина Горавська проаналізувала інфраструктурні проєкти. «За останні 5 років ми вже дуже багато зробили, заврешено 20 проєктів з капітальних та поточних ремонтів, але попереду ще багато роботи, аби усі наші приміщення відповідали і сучасним вимогам, і інклюзії, і діючим нормам ДБН. Зараз паралельно у нас реалізується 18 проєктів», – підкреслила вона.

Заступник голови обласної ради Григорій Пустовіт закликав керівництво закладу долучати до підготовки та розробки проєктів фахівців Агенції регіонального розвитку, які мають практичний досвід співпраці із міжнародними інституціями. Окрім того, члени Наглядової ради підтримали пропозицію Григорія Пустовіта щодо розгляду на наступному засіданні спостережного орану питання кадрового забезпечення закладу середнім медичним персоналом, залучивши до обговорення керівників освітніх закладів, де готують таких фахівців.

Участь у роботі спостережного органу, як його член, взяв заступник голови Волиньради, Григорій Пустовіт.

Під час засідання проаналізували роботу та фінансові показники лікарні за підсумками І-го кварталу. Директорка комунального підприємства, депутатка обласної ради Любов Серба поінформувала, що за три місяці 2026 року всього проліковано понад 1,5 тисяч пацієнтів, більшість з яких – в інфекційних відділеннях та незначна кількість у відділення легеневого туберкульозу (53 пацієнти). За її словами, цей показник є нижчим за аналогічний період минулого року. Загальний обсяг надходжень за звітний період склав близько 32 млн грн, що на 13 % менше порівняно із минулим роком. «Однією з причин є зниження кількості пацієнтів, обсягів фактично наданої медичної допомоги, а отже й оплати за неї від НСЗУ. По структурі видатків 80% – це оплата праці з нарахуваннями, у І-му кварталі на ці видатки спрямовано більше 17 млн грн, що на 800 тисяч менше, аніж торік», – констатувала Любов Серба.

Окрім того, на засіданні Наглядової ради проаналізували готовність до епідемічних загроз, оскільки заклад визначений базовим в області з надання медичної допомоги інфекційним хворим при ускладненні епідемічної ситуації та є одним із п’яти в регіоні, який має договір з НСЗУ за напрямом «Готовність закладу охорони здоров’я до надання медичної допомоги в надзвичайних ситуаціях». За словами директорки, здійснено комплексні організаційні заходи, розроблено та затверджено плани протиепідемічної готовності: реагування на надзвичайні ситуації, первинних протиепідемічних заходів, надання медичної допомоги пацієнтам підозрілих чи підтверджених випадків COVID-19, роботи в епідемічний сезон грипу та гострих респіраторних вірусних інфекцій. Сформовано алгоритм дій медичного персоналу та схему сповіщення при виявленні або підозрі на зараження карантинними інфекціями, контагіозними вірусними геморагічними гарячками та іншими небезпечними інфекційними хворобами нез’ясованої етіології. Створено й допоміжні підрозділи: лікарняний банк крові та відділ інфекційного контролю. Визначено резервні відокремлені приміщення для розгортання додаткових ліжок, створено запас медичних виробів, лікарських засобів, проводяться спеціальні навчання медичного персоналу на випадок масового надходження постраждалих внаслідок надзвичайних лих, уражень біологічним чинником тощо.

Крім того, під час засідання було затверджено план роботи Наглядової ради на 2026 рік. Члени спостережного органу також ознайомились із планом роботи закладу та прогнозними фінансовими показниками підприємства на 2026 рік.

Візит до Голобського та Олицького психоневрологічних інтернатів відбувся у рамках засідання постійної комісії з питань соціального захисту населення, охорони здоров’я, материнства і дитинства. Участь у роботі комісії взяв заступник голови обласної ради Григорій Пустовіт.

Депутати мали на меті особисто переконатися, як забезпечуються права та інтереси підопічних, чи створено належні умови їх проживання, соціально-побутового і медичного обслуговування, денної зайнятості та дозвілля. У Голобському психоневрологічному інтернаті нині мешкають 80 чоловіків зі складними порушеннями ментально-неврологічного спектру віком від 20 до 80 років, в тому числі і внутрішньо переміщені. Директор інтернату Володимир Ковальчук запевнив: персонал докладає максимум зусиль, аби умови перебування були максимально наближеними до домашніх. Упродовж трьох років його керівництва установа зазнала суттєвих змін: відремонтовано житловий корпус, проведено гідроізоляцію підмурівка будівлі, позбувшись підтоплення, облаштували укриття, територія і будівлі обладнані засобами доступності. Минулого року в інтернаті силами персоналу та за допомогою благодійників з’явилися відпочинкова зона в оточенні саду і квітників, ротонда зі сценою, звуко- і світлотехнікою та глядацькими місцями, а також кімната для відвідувань, де родичі підопічних можуть комфортно переночувати. «Ми багато уваги приділяємо зайнятості і дозвіллю. Наші підопічні захоплюються городництвом і квітникарством, є ті, хто обожнює майструвати, ремонтувати техніку. Маємо різні гуртки за інтересами – малювання, вишивки, вокально-музичний, спортивний. Наші хлопці беруть участь у різноманітних конкурсах і змаганнях, для цього ми спеціально придбали їм спортивну форму, їздимо також і на екскурсії», – розповів Володимир Ковальчук. Підсумовуючи візит, голова профільної комісії Ірина Горавська відзначила високу професійність керівника і подякувала за зусилля та ентузіазм: «Володимир Володимирович – прогресивний керівник. Здійснено величезний обсяг роботи, ми вражені умовами, які тут створено. Про мешканців дуже добре піклуються, вони зайняті, задоволені, усміхнені». «Те, що ми побачили, не лише про умови, комфорт, забезпечення. Це – про гідність людини, незалежно від її стану і віку», – додала депутатка Любов Серба.

В Олицькому психоневрологічному інтернаті члени комісії перевірили стан виконання рекомендацій за підсумками моніторингу групи Національного превентивного механізму при Уповноваженому Верховної Ради України з прав людини. Одне з головних зауважень – невідповідність житлової норми на одного мешканця. Однак цю проблему на тепер вирішити неможливо, кожна з шести таких соціальних установ Волині переповнена, оскільки прийняла мешканців подібних закладів з прифронтових територій. За словами директора Сергія Кучера, зараз в інтернаті майже 130 підопічних. А от інша нагальна проблема – обладнання санітарних кімнат за правилами доступності вже вирішується. «Ми знайшли благодійників, які погодилися профінансувати реконструкцію на загальну суму близько 2 мільйонів гривень, роботи вже розпочали», – повідомив керівник.

Вже під час пленарного засідання постійної комісії про виконання рекомендацій за результатами візиту моніторингової групи управління охорони здоров’я ОВА доповіла директорка обласного госпіталю ветеранів війни Олена Кузьменко. За її словами, затримка зарплатні на кілька днів пов’язана з невідповідністю собівартості медичних послуг з вартістю їх оцінки НСЗУ: «Через такий дисбаланс нам не вдається вчасно накопичити потрібні кошти для оплати праці». Також вона зазначила, що зауваження стосовно поліпшення комфорту пацієнтів у реабілітаційному відділенні спричинені ремонтними роботами в хірургічному відділенні, і певні незручності через тисняву тимчасові. Також вона запевнила, що рекомендації щодо підвищення якості ведення електронної документації, оновлення оргтехніки і постійного аналізу фінансової спроможності уже опрацьовуються.

Члени комісії також заслухали звіти про результати роботи за 2025 рік (відповідно до умов контракту) керівників обласних комунальних закладів, а саме: Ковельського центру медичної реабілітації та паліативної допомоги – Наталії Віслогузової, центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф – Юрія Романішина, бази спеціального медичного постачання – Анатолія Черенкова, обласного притулку для дітей – Леоніда Хведчака, центру соціально-психологічної реабілітації дітей – Наталії Кондратович, Ковельського фахового медичного коледжу – Олени Григоли, Волинського медичного інституту – Тетяни Пастрик. Під час обговорення виникла палка дискусія навколо питання підготовки медичних кадрів. В області відчувається гостра нестача середнього медичного персоналу, однак після завершення навчання менше 40% випускників залишаються у професії, а в місцеві заклади охорони здоров’я працевлаштовується ще менше. Тож постало питання доцільності фінансування з обласного бюджету, а це більше 80 млн грн на рік, регіонального замовлення аж у трьох медичних коледжах при такій мізерній результативності. Озвучувалася і пропозиція повернення до практики обов’язкового терміну роботи за обраним фахом випускників, які навчалися за державним чи регіональним замовленням.

Під час засідання депутати також визначилися з переліком громадських об’єднань, які провадять діяльність у сфері охорони здоров’я, представники яких увійдуть до складу конкурсної комісії для проведення конкурсу на посаду директора комунального підприємства «Волинський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф». На підставі рейтингового відбору рекомендовано представників від Асоціації фтизіатрів України, Волинської обласної організації Червоного хреста України, Волинського товариства лікарів польського походження, Всеукраїнської асоціації працівників швидкої, невідкладної медичної допомоги та медицини катастроф, а також Всеукраїнської ради реанімації та екстреної медичної допомоги.

Новостворений спеціалізований заклад підтримуватиме військовослужбовців ЗСУ, Держприкордонслужби НГУ, співробітників Національної поліції, ДСНС, та інших правоохоронних органів, що були задіяні у секторі оборони. Новітній простір оглянули й кеівники області – голова Волиньради Григорій Недопад і т.в.о. начальника ОВА Роман Романюк.

Створення цього ветеранського хабу ініціювало Головне управління Національної поліції в області. Правоохоронці наголошують: через постійну комунікацію з ветеранами та діючими військовими було вирішено створити належні умови для якісної реінтеграції тих, хто повернувся з фронту. Центр реалізовуватиме повноцінну підтримку ветеранів, поєднуючи психологічну допомогу, соціальний супровід і відновлення емоційних та фізичних ресурсів. Тут обіцяють враховувати особливості служби кожного бійця силових структур і досвід, який отримали під час бойових дій. Допомога передбачена й діючим правоохоронцям, які через навантаження потребують фахової психологічної підтримки.

«Ми однозначно маємо бути поруч з тими, хто ціною власного життя боронить нашу країну. Тому правильний алгоритм підтримки ветеранів та родин полеглих – найкращий приклад взаємодії. Нехай цей простір наповнюється досвідом та ініціативами», – висловив побажання голова Волиньради Григорій Недопад.

Окрім комплексної підтримки в центрі діятиме і супровід ветеранів, який здійснюватимуть два досвідчених консультанти з питань ветеранської політики. Передбачається й співпраця з державними установами, соціальними службами та громадськими організаціями з метою збільшення підтримки.

Міжнародна конференція на таку тему розпочала роботу у стінах Волинської православної богословської академії. Її учасників – науковців, викладачів освітніх закладів, священнослужителів та іноземних партнерів привітав голова Волиньради Григрій Недопад.

Головна мета конференції – продемонструвати, як духовність допомагає людині змінюватися й шукати сенси жити у найскладніших обставинах. І окрема роль у цьому процесі відведена капеланам. Доповідачі зазначили, що духовні наставники виконують важливу місію не лише на полі бою. Їх діяльність покращує духовний стан у госпіталях, підтримуючи не лише військового, а й рідних.

«Особливого значення тематика преображення набуває під час війни. Адже наші душі потребують оновлення, особливо – наших захисників та захисниць. Важкі випробовування й численні виклики ставлять перед церквою важливе завдання – зміцнювати й укріплювати віру наших людей»,- звернувся до присутніх координатор конференції, проректор з наукової роботи Волинської богословської академії Владислав Фульмес. «Вкотре на конференціях ми роздумуємо над тим, як триватимуть процеси залучення військових в цивільне життя. Тому об’єднуймося навколо християнських цінностей і віримо у справедливий мир для України», – додав Митрополит Луцький та Волинський Михаїл до учасників форуму.

Григорій Недопад зауважив, що Церква, крім духовного, стає ще й реабілітаційним осередком для діючих військових, ветеранів, їхніх родин, сімей загиблих і зниклих безвісти. «Я щиро втішений, що наша релігійна спільнота підтримує ініціативи, спрямовані на їх відновлення. Окрема вдячність за допомогу у створенні медичного капеланства, яке вже продемонструвало ефективність для усіх без винятку пацієнтів та тих, хто поруч з ними. Нехай дослідження і висновки за підсумками цієї конференції будуть початком нових рішень на підтримку українців».

Круглий стіл, присвячений оновленню освітньо-професійного напрямку «Фітнес та рекреація» другого (магістерського) рівня вищої освіти спеціальності «Фізична культура і спорт» відбувся за участі відомих тренерів збірних команд України, директорів провідних ДЮСШ та фітнес-клубів, академічної спільноти та міжнародних партнерів. До участі в обговоренні долучився і голова Волиньради, очільник обласного відділення НОКУ Григорій Недопад.

Ректорка Академії рекреаційних технологій і права, депутатка обласної ради Людмила Стасюк закликала учасників заходу до конструктивного діалогу: «Наша мета – побудувати міст між академічною підготовкою магістрів та реальними потребами сучасної фітнес та спортивної індустрії. Ми прагнемо, щоб наші випускники були готові до професійної діяльності у дитячо-юнацьких спортивних школах, фітнес-центрах та закладах освіти вже з першого робочого дня».

Під час дискусії йшлося про ефективну інтеграцію новітніх тренувальних методик та інноваційних технологій в освітній процес. Учасники також міркували, як посилити практичну складову підготовки фахівців, зокрема у сферах профілактики травматизму та спортивної психології. Відбулось й обговорення найбільш затребуваних на ринку праці компетенцій.

Голова обласної ради, очільник регіонального осередку НОК України Григорій Недопад висловив вдячність керівництву академії, провідним тренерам та спортивним функціонерам, які долучились до дискусії: «Експертна та фахова думка є дуже важливою, адже ця магістерська програма має бути максимально інноваційною, якісною та наближеною до сучасних запитів спортивної галузі. Сьогодні Луцьк та інші міста області активно розширюють мережі фітнес центрів та спортклубів. Тож випускники академії повинні мати достатні практичні навички для працевлаштування інструкторами тренажерних залів, персональними тренерами чи фахівцями групових занять. Крім того, така спеціальність на Волині має гарні перспективи через потребу у фізичній реабілітації наших захисників, ріст попиту на оздоровчі послуги, а також розвиток внутрішнього туризму у нашому регіоні», – підкреслив Григорій Недопад.

Вітаю всіх військовослужбовців, операторів, інженерів, техніків, розробників та кожного, хто своєю працею розвиває й зміцнює безпілотний компонент українського війська.

Ваша робота часто залишається за кадром, але її результати бачить уся країна. Саме завдяки вашій майстерності, точності та професіоналізму українські захисники отримують перевагу на полі бою, зберігаються життя побратимів і наближається наша спільна перемога.

Дякуємо за безсонні ночі, за наполегливе навчання, за постійний пошук нових рішень і за готовність діяти там, де потрібні холодний розум, сталеві нерви та бездоганна концентрація.

Слава Силам безпілотних систем України!

Слава Збройним Силам України!

Слава Україні! 🇺🇦

Участь у загальних зборах трудового колективу обласного комунального закладу за підсумками 2025/2026 навчального року взяв голова Волиньради Григорій Недопад.

За словами керівниці ліцею Ольги Омелько, цього навчального року здобувають освіту 430 ліцеїстів за профілями: іноземна філологія, прикладна лінгвістика та інформаційно-технологічний. Усі процеси в навчанні мають інноваційні освітні підходи, включаючи STEM-освіту, CLIL-методики, цифрові технології, основи медіаграмотності, а також міжпредметну інтеграцію, що орієнтується на потреби здобувачів. Свідоцтво про повну загальну середню освіту цьогоріч отримали 137 випускників, із яких 56 мають результат успішності з відзнакою. Базову школу закінчило 137 учнів, із яких 31 отримали свідоцтво з відзнакою. Результат річного оцінювання успішності – високого рівня.

Упродовж року ліцеїсти традиційно здобували призові місця в олімпіадах, різних інтелектуальних і творчих конкурсах, культурних і спортивних змаганнях. Княгининівський ліцей був осередком проведення І етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів, а у співпраці з Національним центром МАН – співорганізатором фінального етапу двох Всеукраїнських учнівських олімпіад. Обдарована учнівська спільнота ліцею, що продемонструвала найбільші результати, нагороджена подяками й грошовими сертифікатами, задля чого були залучені кошти соціально відповідального бізнесу та благодійників.

«Освітній процес забезпечували висококваліфікований педагогічний колектив. Педагоги ліцею стали переможцями обласної виставки-конкурсу «Творчі сходинки педагогів Волині», що засвідчує високий рівень професійної майстерності та інноваційності. Успішними були й співпраці ліцею з партнерами. Активна взаємодія налагоджена з ВНУ ім. Лесі Українки, ЛНТУ, Волинською обласною МАН, IT-академією «ОхІТ» та іншими освітніми й громадськими організаціями. Це сприяло професійному розвитку педагогів й створило безліч нових можливостей для учнів», – запевнила Ольга Омелько. Вона також відзначила працівників грамотами.

«Сьогодні я вкотре пересвідчився у самовідданій праці кожного педагога, особливо приємно було чути у звіті імена десятки учнів, які досягли відмінних результатів у навчанні. Щиро бажаю успіхів та процвітання ліцею. Нехай діти й надалі надихають до розвитку та пошуків креативних ідей. Навчальний процес – це взаємодія усіх напрямів. Ви – приклад освітнього простору, де задуми стають реальністю у найкоротші терміни. Нехай цей запал не згасає»,- звернувся до присутніх Григорій Недопад.

Обдаровану учнівську молодь, яка продемонструвала високі результати на всеукраїнському та міжнародному рівнях та їх наставників привітали голова Волиньради Григорій Недопад та заступник очільника ОВА Тарас Шкітер.

Цьогоріч відзначено 86 найкращих учнів закладів загальної середньої освіти Волині – членів Малої академії наук, які стали переможцями фінального етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад, Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт, а також міжнародних конкурсів та наукових змагань.

Директорка обласної МАН Тетяна Михалюк зауважила, що цей навчальний рік став одним із найуспішніших для інтелектуально обдарованої молоді Волині. Участь у першому етапі учнівських олімпіад загалом взяли 12 тисяч школярів, у другому – обласному 500 учнів, з яких 48 здобули найвищі нагороди у фінальних Всеукраїнських етапах. «Знаковим цей рік став і для освітньої спільноти області, адже Волинь стала майданчиком для проведення чотирьох заключних етапів Всеукраїнських учнівських олімпіад. Область прийняла майже тисячу талановитих учнів, педагогів та членів журі з усіх регіонів України. Важливою подією став і конкурс-захист науково-дослідницьких робіт учнів. На обласному етапі працювало 12 наукових відділень, 68 секцій, у яких представили свої проєкти 364 юних науковці. Переможцями фінального етапу цього змагання стали 40 наших кращих учнів. Відтак Волинь впевнено увійшла в трійку найкращих регіонів України за результатами конкурсу», – наголосила вона.

Із вітальним словом до талановитої молоді та освітньої спільноти звернувся голова обласної ради Григорій Недопад. Він зауважив, що такі заходи сприяють популяризації інтелектуальних досягнень, підтримці учнівської науки та мотивації для розвитку майбутніх науковців, дослідників і лідерів. «Ви наша надія, гордість та безцінний потенціал, який творить сьогодення та будує майбутнє. Ваша наполегливість креативність, допитливість і прагнення до знань дають нам впевненість у завтрашньому дні. Розвиток освіти та науки сьогодні вкрай важливі для нашої нації і держави. Я вдячний педагогічній спільноті, керівникам освітніх закладів та викладачам МАН, які мотивують нашу волинську молодь до наукових пошуків, нових досягнень та відкриттів. Ви уміло передаєте свої знання та досвід, вкладаєте душу, аби підготувати майбутніх переможців загальнодержавних та міжнародних конкурсів і змагань. З кожним роком ми бачимо прогрес, адже високі інтелектуальні досягнення ваших учнів вкотре доводять, що освіта і наука у воюючій країні не лише на належному рівні, а є кращою у деяких категоріях і галузях знань», – підкреслив він.

Миколу Лугового з чемпіонським титулом привітав голова обласної ради, очільник регіонального відділення НОКУ Григорій Недопад.

Свій перший ультрамарафон військовослужбовець 14-ї ОМБр імені князя Романа Великого пробіг на честь річниці заснування бригади ще у 2021 році, здолавши шлях від Володимира до Львова і назад. З початком повномасштабного вторгнення Микола Луговий як штурмовик виконував бойові завдання на найгарячіших напрямках фронту, отримав п’ять поранень. Після демобілізації ветеран з інвалідністю не тільки не відмовився від легкоатлетичного захоплення, а й вийшов на професійний рівень. Минулого року він отримав звання Майстра спорту України за підсумками Чемпіонату України з легкої атлетики з 12-ти годинного бігу. А цьогоріч став чемпіоном України, подолавши за 24 години понад 242 кілометри.

«Хто має мету, мрію, той завжди знайде можливість. Ваша сила духу вражаюча. Волинь пишається своїми героями. Бажаю нових переможних вершин!», – привітав чемпіона-ультрамарафонця Григорій Недопад. Від імені Президента НОКУ Вадима Гутцайта він вручив ветерану форму Національної олімпійської збірної, а також іменний спортивний однострій – від Федерації легкої атлетики Волині.

    Зробити звернення

    Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

    П.І.Б. :*

    Адреса :*

    Телефон :

    Звернення :*

    Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

    Електронною поштоюПоштою

    Поштою :*

    Електронною поштою :*