Реалізацію обох проєктів обговорили на щотижневій оперативній нараді за участю очільника ОВА Івана Рудницького, голови Волиньради Григорія Недопада, Луцького міського голови Ігоря Поліщука, керівників профільних управлінь виконавчої влади, територіальних органів, правоохоронних та військових структур, а також очільників районів та територіальних громад.
Начальник Головного управління Національної поліції в області Олег Сліпчук повідомив, що проєкт «Поліцейський офіцер громади» на Волині запроваджено в рамках реформування Національної поліції. Його основна мета – забезпечити кожну територіальну громаду окремим офіцером дільничного зразка, який проживатиме безпосередньо у громаді, вивчатиме її проблеми та працюватиме на їх попередження.
«Цей проєкт уже впроваджено у 45 громадах, де працюють 54 поліцейських офіцерів громади. Найбільше охоплення має Камінь-Каширський район, там усі 5 із 5-ти територіальних громад долучилися. Загалом штатна чисельність поліцейських офіцерів громади складає 78 осіб», – зауважив він.
Олег Сліпчук також розповів, що за підтримки громад, створено 48 поліцейських станцій та забезпечено 78 службових авто, 30 з яких закуплено коштом ТГ. «Без сумніву, на сьогодні реалізація проєкту показала свою ефективність для підвищення безпеки життя місцевих мешканців», – наголосив він.
За словами Олега Сліпчука, на Волині успішно реалізовуються й інші проєкти Нацполіції, зокрема: «Служба освітньої безпеки», «Розбудова системи відеоспостереження, «Безпека дорожнього руху» та «Контроль за обігом зброї».
Начальник Головного управління ДСНС України в області Мирослав Дем’янчук поінформував присутніх про реалізацію в регіоні нового проєкту «Офіцер рятувальник громади». «Суть полягає у тому, що за кожною громадою буде закріплений офіцер-рятувальник, який на місцевому рівні відповідатиме за організацію заходів з цивільного захисту. Його завданням буде забезпечення стійкої та сучасної системи цивільного захисту, що здатна ефективно реагувати на широкий спектр загроз та захистити населення і критичну інфраструктуру громад в умовах надзвичайних ситуацій різного характеру», – розповів він.
За словами Мирослава Дем’янчука, основними завданнями офіцера-рятувальника громади будуть: створення безпечного середовища в громаді; взаємодія з населенням та органами місцевої влади з питань цивільного захисту; допомога в облаштуванні та утриманні у належному стані укриттів, систем оповіщення, матеріальних резервів; виконання заходів, пов’язаних з ліквідацією небезпек, спричинених вибухонебезпечними предметами; профілактика пожежної, техногенної та мінної небезпеки, поводження на воді; проведення розвідки в місцях виникнення надзвичайних ситуацій, інформування підрозділів та керівництва на місці події; попередження правопорушень у сфері цивільного захисту.
«Щодо реалізації проєкту ми пропонуємо у 54 громадах області закріпити 62 офіцери-рятувальники з числа посадових осіб районних управлінь ГУ ДСНС України. Уже розроблено типові структури управлінь цивільного захисту та превентивної діяльності Головного управлінь ДСНС України в області, у тому числі районних управлінь (відділів, секторів) цивільного захисту та превентивної діяльності, в яких передбачено створення 4 районних управліня, у складі яких будуть функціонувати 18 відділів та секторів офіцерів цивільного захисту громад, загальною штатною чисельністю 62 осіб», – зазначив він.
Мирослав Дем’янчук також додав, що ДСНС України заплановано поетапне навчання, а також забезпечення офіцерів- рятувальників громад спеціалізованими автомобілями та відповідним обладнанням для виконання службових завдань.