Ці основні питання стали предметом розгляду на засіданні постійної комісії з питань соціального захисту населення, охорони здоров’я, материнства та дитинства. Участь у її роботі взяв голова Волиньради Григорій Недопад та його перший заступник Юрій Поліщук.
Зокрема, профільна комісія підтримала клопотання громадської організації «Об’єднання матерів і дружин захисників України», громадської спілки «Об’єднані родини України» щодо схвалення на черговій сесії обласної Волиньради звернення до Президента, Верховної Ради та Кабінету Міністрів України про усунення дискримінації родин загиблих захисників та захисниць України в частині виплати одноразової грошової допомоги, пенсійного забезпечення та відшкодування збитків, завданих агресором. Проєкт документу внесено до апарату ради фракцією ВО «Батьківщина». Про важливість та необхідність прийняття цієї відозви колег поінформував голова цієї фракції, депутат облради Андрій Козюра. Комісія одноголосно рекомендувала підтримати його на сесії.
Також депутати розглянули проєкт рішення обласної ради «Про покладання частини функцій замовника будівництва». Йдеться про реалізацію інфраструктурного проєкту «Нове будівництво лікувально-реабілітаційного корпусу з центром дитячого психічного здоров’я територіальним медоб’єднанням захисту материнства і дитинства», що в селі Жабка. Як пояснила гендиректорка закладу і голова комісії Ірина Горавська, виникла необхідність передати виконання частини функцій замовника будівництва на Міністерство охорони здоров’я, зокрема – відбір підрядної організації, укладення з нею договору та оплати; загальну координацію будівництва та нагляду за його виконанням.
Окрім того, депутати заслухали звіти керівників семи медичних та соціальних закладів за 2024 рік. Директорка Горохівського психоневрологічного інтернату Юлія Ковальчук розповіла про перспективи реалізації закладом українського -польсько проєкту з соціалізації дорослих людей з інвалідністю. «Участь в проєкті відкрила нові можливості для наших мешканців, введено дві додаткові штатні посади інструкторів з трудової адаптації, облаштовано функціональні робочих місця для мешканців. Зараз обладнуємо керамічну майстерню, муфельну піч для якої нададуть наші партнери», – повідомила депутатам керівниця. Члени комісії взяли звіт до відома.
Без дискусій депутати схвалили звіт директора обласного центру служби крові Юрія Кременця, керівниці обласної інфекційної лікарні, депутатки обласної ради Любові Серби, а також обласної клінічної лікарні, який презентував медичний директор клініки Юрій Малімон.
Під час звіту завідувача обласного притулку для дітей Леоніда Хведчака постало проблемне питання, яке стосується також і іншого комунального закладу – обласного центру соціально психологічної реабілітації дітей, що у Ковелі. Йдеться про відсутність ліцензії на провадження господарської діяльності з медичної практики, що є законодавчою вимогою. В результаті обговорення члени комісії рекомендували Службі у справах дітей ОДА спільно із керівниками обох комунальних закладів детально вивчити доцільність отримання таких ліцензій обласними соціальними закладами для дітей.
Звіт директора обласної стоматологічної поліклініки Ігоря Дворка також був дискусійним. Під час обговорення з’ясувалось, що цей обласний комунальний заклад є чи не єдиним регіоні, який не має жодного підписаного пакета з НСЗУ. Ігор Дворко пояснює це відсутністю достатньої кількості лікарів-ортопедів та інших необхідних для контрактування фахівців. Члени профільної комісії рекомендували керівнику вирішити це питання якнайшвидше.
Тривалим обговоренням супроводжувався й звіт директора КП «Центру медичної реабілітації та паліативної допомоги дітям» Віктора Максимюка. Голова обласної ради Григорій Недопад озвучив пропозицію, яку підтримала більшість членів комісії, провести на базі цього закладу виїзний день депутата. «У нас є відповідні терміни завершити реорганізацію центру до 1 вересня 2025 року. Тому маємо залучити до роботи і фахівців управління охорони здоров’я, і служби у справах дітей ОВА, аби спільно напрацювати та узгодити позиції щодо подальшої роботи нашого обласного закладу. Маємо визначитися, у якому правовому полі він буде функціонувати. Станом на сьогодні там уже зроблено багато ремонтних робіт за сприяння ЮНІСЕФ, тому необхідно зважено підходити до цього питання», – підкреслив Григорій Недопад.
До слова, завтра відбудеться онлайн-захід «Презентація практичних підходів до трансформації будинків дитини», організований урядовим Координаційним центром з розвитку сімейного виховання та догляду дітей, за участі МОЗ та Мінсоцполітики. Голова обласної ради Григорій Недопад пропонує членам постійної комісії з питань соціального захисту населення, охорони здоров’я людини, материнства та дитинства, а також іншим депутатам та керівникам комунальних закладів долучитися до дискусії.