Осередок сучасних аграрних технологій відкрили на базі відокремленого спеціалізованого відділення Регіонального професійного коледжу м. Володимир. Новостворений центр відвідав перший заступник голови Волиньради Юрій Поліщук.
На створення навчально-практичного центру сучасних аграрних технологій спрямували 20 млн грн, з яких 13 млн грн – з державного бюджету та 4,3 млн грн – з обласного, на умовах співфінансування долучилася і Володимирська міська рада. Крім того, за кошти спецфонду закладу освіти провели внутрішні та зовнішні ремонтні роботи, перекрили покрівлю в прилеглих до навчально-практичного центру приміщеннях.
«Ми щодня працюємо тим, щоб стати кращими. Сьогодні це вже другий навчально-практичний центр і, я впевнений, їх буде більше, бо плануємо розвивати тваринництво та промислове господарство. Нинішній центр обладнаний сучасними навчальними лабораторіями, демонстраційними ділянками, технічним парком із новітньою аграрною технікою та цифровими системами моніторингу врожайності. У навчальний процес інтегровані новітні агротехнології, включаючи GPS-навігацію, дрони для агромоніторингу та точне землеробство», – розповів директор коледжу Юрій Мозоль.
На базі новоствореного НПЦ зможе навчатися майже пів тисячі осіб за професіями плодоовочівник, робітник фермерського господарства, тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва різних категорій, слюсар з ремонту сільськогосподарських машин та устаткування, водій автотранспортних засобів. До складу навчальтно-практичного центру входить і кабінет та майстерня сучасних інноваційних технологій сільськогосподарського виробництва, які укомплектовані сучасними засобами навчання, устаткуванням, інструментом, мультимедійною технікою, дидактичними матеріалами та комплексно-методичним забезпеченням.
«Захоплююся тим, як розвиваються наші заклади професійно-технічної освіти. І за це особлива вдячність їх керівникам, адже вони докладають для цього максимум зусиль. Оваднівське відділення за ці три роки змінилося до непізнаваності і є прикладом розвитку та вдосконалення. Виховати і вивчити спеціаліста без необхідної техніки неможливо. Й приємно, що інколи в навчально-практичних центрах вона краща й сучасніша, ніж в наших роботодавців. Хотілося б, аби після завершення навчання учні лишалися і працювали тут, під мирним українським небом, на українській землі, в українських підприємствах», – зазначив Юрій Поліщук. Він також відзначив почесними грамотами обласної ради двох майстрів виробничого навчання – Олександра Цаля та Миколу Кривкіна.
В центрі також планують проводити перепідготовку та підвищення кваліфікації працівників сільськогосподарських підприємств області, залучати до цього ветеранів бойових дій та членів їхніх родин, проводити професійну підготовку незайнятого населення, в тому числі з внутрішньо переміщених осіб, організовувати короткострокові курси для отримання часткових кваліфікацій з ліцензованих професій, стажування педагогічних працівників, проводити тренінги, майстер-класи, семінари-практикуми, консультації.