Про такі наміри стало відомо під час традиційної щопонеділкової наради під головуванням начальника ОВА Івана Рудницького. Участь у засіданні взяли голова Волиньради Григорій Недопад, очільники РВА, голови громад та керівники окремих профільних підрозділів.
Про стан виконання поточного ремонту та експлуатаційного утримання доріг загального користування місцевого значення доповіла директорка ДП «Служба місцевих автомобільних доріг у Волинській області» Оксана Грицюк. Вона, зокрема, зазначила, що на цю мету спрямовано 36 млн грн з обласного бюджету, вперше за три роки в область надійшло без малого 40 млн державних асигнувань, ще 21 млн грн на умовах співфінансування залучено з 26 громад. За словами посадовиці, на Волині дороги місцевого значення складають 70% від загальної кількості автошляхів. По кожній громаді Оксана Грицюк озвучила перелік вже виконаних робіт, доріг, де триває відновлення, а також плани на травень.
Начальник ОВА Іван Рудницький висловив невдоволення тим, що лише половина громад виділили кошти на ремонт своїх місцевих доріг. І повідомив, що за рахунок обласного бюджету такі роботи будуть профінансовані лише для дотаційних громад. Решта мають виконати зобов’язання зі співфінансування до 1 червня, аби відновлення автошляхів на їхній території розпочалося. Ресурси для цього у більшості громад є, переконаний начальник ОВА, оскільки за підсумками минулого року загальне перевиконання місцевих бюджетів склало 200 млн грн. тоді як обласного – лише 50 млн. До того ж, за рахунок обласної скарбниці було погашено заборгованість минулих років за виконані автодорожні роботи на суму 52 млн грн. Він також повідомив, що паралельно з місцевими дорогами ремонтуватимуться і державні автошляхи, аби максимально вирішити проблему з пасажирськими перевезеннями та підвезення школярів. Усі роботи мають бути завершені до 1 вересня.
Нарешті з’ясовано, скільки внутрішньо переміщених осіб фактично проживають на території області. Реальна картина потрібна для того, аби передбачити ресурси для їх соціальної підтримки та прийняття відповідних програм громадами. До процесу були залучені ради ВПО. Як зазначила директорка департаменту соціального захисту населення ОВА Оксана Гобод, в інформаційній базі значиться близько 43 тисяч вимушених переселенців. Облік же засвідчив, що на Волині мешкають майже удвічі менше – це 10 тисяч осіб працездатного віку, 6 тис – пенсіонерів та майже 6,5 тис дітей. Саме на останні дві категорії і має бути спрямована увага громад, зазначив очільник ОВА. А департамент соцзахисту спільно з центром зайнятості повинні зосередитися на допомозі у працевлаштуванні решті переселенців. Оскільки далеко не всі громади прийняли цільові програми з підтримки ВПО, Іван Рудницький наполягає на необхідності таких видатків, аби якнайшвидше інтегрувати таких людей в соціум. Цій меті також має прислужитися і створення додаткових і комфортних місць компактного проживання. Зараз триває пошук вільних приміщень і плануються кошти для їх облаштування.