Члени постійної комісії обласної ради з питань майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області заслухали очільників майже десятьох обласних комунальних установ щодо підсумків їхньої роботи у 2024 році.
Зокрема, депутати одноголосно затвердили звіт директора КП «Волиньприродресурс» Анатолія Капустюка. Він розповів, що попри виклики, як і у попередні роки, підприємство зберегло ефективність роботи, акумулювавши ресурси та адаптувавшись до нових умов. «Загальний дохід підприємств склав 106 млн грн, а прибуток – 37 млн грн. Ми активно працюємо, накопичуємо кошти на рахунках. Ведемо наукову роботу зі студентством, запроваджуємо нові напрямки, зареєстрували власну торгову марку. Минулоріч мали пів року простою, поки тривало оформлення земельних ділянок, однак було видобуто майже 7 тонн бурштину, це удвічі менше як у 2023-му. Однак це не позначилося на прибутковості, оскільки ми наростили видобуток торфу, продажу торфобрикету та фрезерату. Відтак, вдалось у 4 рази перевищити фінансові плани. Таку тенденцію очікуємо і цьогоріч», – наголосив він. Анатолій Капустюк також зауважив, що до обласного бюджету з частини чистого прибутку за 2024 рік було сплачено близько 5 млн грн. Підприємство також перераховує ренту від видобутку корисних копалин до бюджетів територіальних громад.
Без дискусій члени комісії затвердили й звіт директорка санаторію «Лісова пісня» Руслани Дибель, оскільки за підсумками 2024 року оздоровниця продемонструвала значне зростання прибутку, а це понад 3,3 млн грн, не зважаючи на негативний вплив об’єктивних та суб’єктивних чинників.
Між тим, т.в.о. директора ДВТП «Волиньфармпостач» Юрій Бараболя відзвітував, що у 2024 році сума збитків склала 4,4 млн.грн, а у 2023 році ця сума сягала майже 10 млн.грн. Юрій Бараболя запевнив, що на остаточне погашення кредиторської заборгованості знадобиться 7-8 місяців.
Члени профільної комісії також затвердили звіти низки освітніх, спортивних та соціальних комунальних закладів. Зокрема, директорка Крупівського навчально-реабілітаційного центру Юлія Гринчук проаналізувала навчальну, виховну, соціальну та корекційно-реабілітаційну роботу, також зупинилась на безпековій складовій освітнього процесу та зміцненні матеріально-технічної бази центру. Так, у 2024 році коштом обласного бюджету було встановлено 2 газових котли для відокремленого дошкільного відділення «Сонечко», а за кошти освітньої субвенції при співфінансуванні з обласного бюджету закуплено ноутбуки, проєктор та класне обладнання на суму понад 230 тисяч гривень. За її словами, проводилась і робота по залученню позабюджетних надходжень від спонсорів та меценатів для потреб вихованців.
Завідувач обласного притулку для дітей Леонід Хведчак також розповів, що за сприяння благодійників притулок отримав автомобіль, генератор, нову побутову техніку та кухонне обладнання на суму 950 тис. грн. Керівник також озвучив нагальну потребу у ремонті систем тепло- та водопостачання. Члени комісії рекомендували керівнику звернутися із відповідним запитом до голови обласної ради щодо виділення коштів з обласного бюджету.
Такою ж була порада депутатів директорці обласна Малої академії наук Тетяні Михалюк, яка звітуючи про діяльність установи, озвучила потребу у збільшенні штатної чисельності працівників. «З червня організація та проведення всіх етапів учнівських олімпіад буде прерогативою Малих академій наук. Відтак, ми будемо потребувати щонайменше додаткових 6 ставок і кошти на проведення заходів», – зауважила вона. Загалом, обласною МАН у 2024 році проведено близько сотні інтелектуальних змагань обласного, всеукраїнського та міжнародного рівнів, у яких взяли участь понад 10 тисяч учнів області.
Директор обласної дитячо-юнацької спортивної школи Дмитро Піддубний поінформував депутатів про організацію навчально-тренувального процесу для понад 600 вихованців. За його словами, минулоріч був створений волейбольний клуб «ВОДЮСШ- УНІВЕРСИТЕТ», ця жіноча команда уже стала тріумфаторкою чемпіонату України з волейболу серед команд «І ліги» та у наступному сезоні виступить у вищій лізі. Він також розповів про оновлення матеріальної бази школи.
Крім того, члени профільної комісії рекомендували депутатам обласної ради підтримати проєкт рішення обласної ради «Про передачу транспортних засобів». Зокрема, з балансу обласного бюро медико-соціальної експертизи, яке ліквідовується, для потреб КП «Управління будинком Волинської обласної ради» буде передано автомобіль OPEL VIVARO 2005 року випуску, з балансу волинської екстренки у комунальну власність Любешівської громади – спеціалізований автомобіль Peugeot Boxer, 2013 року випуску, а з балансу обласної інфекційної лікарні Турійській селищній ТГ – спеціалізований вантажний автомобіль ГАЗ 3307, 1993 року випуску.