Про це йшлося під час традиційної оперативної наради під головуванням начальника ОВА Івана Рудницького. Участь у засіданні взяв перший заступник голови обласної ради Юрій Поліщук.
Проблема пасажирських перевезень лишається актуальною для області, досі далеко не всі села мають пасажирське сполучення. За словами керівника відділу транспорту профільного управління ОВА Назара Романюка, є кілька причин неналежної організації пасажирських перевезень – це незадовільний стан доріг, брак водіїв та низький пасажиропотік.«Ми зв’язалися із кожним перевізником та запропонували шляхи вирішення тієї чи іншої ситуації. Багато маршрутів модернізували та запропонували перевізникам в межах 25% збільшити або скоротити маршрут. Також говоримо з головами громад, аби вони шукали кошти на відшкодування перевізникам проїзду пільгових категорій громадян», – зазначив Назар Романюк.
Начальник ОВА переконаний, що голови громад зацікавлені в належно організованих пасажирських перевезеннях. «Має бути індивідуальний підхід до кожної громади, і голови РДА повинні взяти на контроль ситуацію з автобусним сполученням в районі», – наголосив Іван Рудницький.
Дано також доручення й щодо ремонту доріг. «В першу чергу будуть ремонтуватися автошляхи, які ведуть до фортифікаційних споруд, а також ті, де здійснюються пасажирські перевезення та є співфінансування із місцевих бюджетів», – повідомила директорка ДП «Служба автомобільних доріг у Волинській області» Оксана Грицюк. Голова ОВА має намір просити депутатський корпус про підтримку цих робіт з обласного бюджету, а також звертатиметься до центральних органів влади щодо співфінансування ремонту доріг.«Це поточна робота, мета якої – забезпечити належне функціонування регіону, організувати пасажирські перевезення, підтримати логістику Сил оборони, які знаходяться на північному кордоні. Ми це виконуватимемо у взаємодії з обласною радою», – запевнив Іван Рудницький.
Про реалізацію проєкту «Укрпошта. Аптека» доповів начальник управління охорони здоров’я Юрій Легкодух. За словами посадовця, в області налічується близько500 місць відпуску лікарських засобів за програмою «Доступні ліки». Проте їх недостатньо у сільській місцевості. Тому і запроваджено можливість замовити ліки з доставкою мобільними групами «Укрпошти», яких створено понад сотню.«З 20 січня почнуть також працювати мобільні аптечні пункти на території Луцького району в селах Бужани, Ржищів, Скригове а також на Камінь-Каширщині в селах Люб’язь, Підкормілля, Зарудче, Любешівська Воля, Березничі, Залізниця, Судче, Деревок, Бихів. Крім того, ми звернулися до керівників медичних комунальних закладів з проханням клопотати перед органами місцевого самоврядування про виділення приміщень для відкриття аптек», – зазначив Юрій Легкодух.
Натомість голови громад мають вести інформаційно-роз’яснювальну роботу, аби мешканці знали, як скористатись можливістю замовити ліки через пошту.