офіційний сайт

ПОСИЛЕННЯ ВІЙСЬКОВИХ ЛІЦЕЇВ: СТАРТУВАВ ВІДБІР ІНВЕСТИЦІЙНИХ ПРОЄКТІВ

З цією метою Волинський обласний ліцей з посиленою військово-спортивною підготовкою імені Героїв Небесної Сотні відвідали посадовці Офісу Президента України та профільних міністерств. З експертною групою зустрілися голова обласної ради Григорій Недопад, перший заступник начальника ОВА Олег Стельмащук та керівники окремих управлінь і служб області.

Курс на розбудову та зміцнення навчально-тренувальної бази військових ліцеїв центральна влада оголосила кілька місяців тому. На реалізацію цієї мети держава планує залучити кошти міжнародних донорів. Тож освітні установи військового профілю повинні були підготувати свої пропозиції з капітальних робіт, а також відповідну технічну документацію. Оцінка стану закладів на місцях, актуальність заявлених інвестиційних проєктів та їхній відбір для фінансування і є завданням представників Уряду та президентського Офісу.

Голова обласної ради Григорій Недопад зазначив, що Волинь в числі перших створила освітній заклад військово-спортивного спрямування, і зараз він серед лідерів подібних у державі. «Зважаючи на реалії, переоцінити значення таких установ важко. Саме тому упродовж останніх кількох років на розвиток нашого військового ліцею з обласного бюджету було спрямовано понад 100 мільйонів гривень, активно долучаються коштами і громади, використовуємо усі можливості державних цільових субвенцій. Сьогодні в ліцеї навчається понад 1 100 дітей з більш як 20-ти областей. Не зважаючи на повномасштабну війну, кількість охочих вступити до нас тільки зростає. Конкурс, в залежності від профілю, коливається від 4 до 7 осіб на місце. Тож є цілком обґрунтовані перспективи для розширення та зміцнення бази ліцею», – виклав аргументи на користь підготовлених намірів з розвитку військового освітнього закладу очільник Волиньради.

Керівник військово-спортивного ліцею Павло Боснюк розповів, що сформовано близько 10 інвестиційних проєктів і на кожен до квітня буде готова ПКД. Зізнається: плани амбітні, і навряд чи вдасться реалізувати їх усі в рамках однієї ініціативи, але, стверджує, кожен з проєктів важливий і потрібний. «Це, зокрема, будівництво сучасного гуртожитку з навчальним простором, оскільки зараз наші учні у Луцьку живуть і навчаються в пристосованих приміщеннях – історичних казармах 18-19 століть, тим більше, що вже зведено протирадіаційне укриття за останніми стандартами під такий корпус. У ковельському нашому підрозділі дуже бракує багатофункціонального спортивного комплексу з басейном за зразком луцького. Спортивна компонента у нас дуже потужна, щороку щонайменше 30 наших вихованців здобувають звання «Майстра спорту України», і вже 9 рік поспіль ми – незмінні переможці усіх змагань серед військово-спортивних освітніх закладів країни, в тому числі і вищих. Хочемо обладнати на базі лікувального корпусу колишнього санаторію також і оздоровчо-реабілітаційно-медичний центр. Для якісного дозвілля та творчого розвитку учнів потребуємо і сучасного клубно-мистецького простору», – обґрунтував наймасштабніші із намірів Павло Боснюк.

І хоч на результати відбору інвестиційних проєктів доведеться зачекати рішення Уряду, зважаючи на високі оцінки експертної команди зусиль місцевої влади та керівництва ліцею з його розвитку, ймовірно припустити, що шанси на успіх вагомі.

    Зробити звернення

    Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

    П.І.Б. :*

    Адреса :*

    Телефон :

    Звернення :*

    Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

    Електронною поштоюПоштою

    Поштою :*

    Електронною поштою :*