офіційний сайт

ВІДБУЛАСЯ КОЛЕГІЯ УПРАВЛІННЯ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я

Участь у роботі колегіального органу взяв заступник голови Волиньради Григорій Пустовіт.

Звертаючись до представників медичної спільноти, посадовець обласної ради подякував за ефективну і злагоджену роботу галузі. «В країні триває війна, і це позначається на усіх без винятку сферах. На медиках – і на фронті, і в тилу – особлива відповідальність. Окрім подолання викликів воєнного часу одночасно доводиться докладати значних зусиль зі збереження інституційної спроможності при обмеженості фінансування, опановувати нові напрямки і методики лікування, діагностики, реабілітації і створювати для цього відповідну матеріально-технічну базу, дбати про енергоощадність, автономність та альтернативність джерел живлення, достатній резерв виробів медичного призначення тощо. Усе це заради того, аби пацієнти могли отримувати якісну, доступну і своєчасну медичну допомогу», – зазначив Григорій Пустовіт.

Начальник управління охорони здоров’я ОВА Юрій Легкодух зауважив, що рік був важким, але продуктивним: «Не менш складні завдання доведеться вирішувати і в 2025-му, і я переконаний, що спільно нам все вдасться».

Більшість питань поряду денного була присвячена річним підсумкам за певними напрямками. Зокрема, виконанню обласної Програми фінансової підтримки та розвитку комунальних підприємств та закладів охорони здоров’я Волинської обласної ради. Зазначалося, що після оптимізації та формування спроможної мережі медустанов кількість закладів, які цьогоріч отримали асигнування в рамках цієї програми, скоротилася з 17 до 12. Загальна сума спрямованих у 2024 році коштів обласного бюджету перевищила 132 млн грн, з яких майже 50% склали видатки на енергоносії, решта – на оплату праці, закупівлю медикаментів і обладнання, облаштування укриттів, ремонтно-аварійні роботи.

Про результати роботи Волинської обласної інфекційної лікарні доповіла її керівниця Любов Серба. Вона зазначила, що спеціалізований надкластерний заклад надає увесь спектр меддопомоги дорослим і дітям з інфекційною патологією, в тому числі й соціальнозначущими, небезпечними та особливо небезпечними інфекціями. «В умовах тривалої виснажливої війни експерти прогнозували погіршення епідеміологічної ситуації. За 9 місяців 2024 року в стаціонарних умовах проліковано понад 4,5 тисячі пацієнтів, що на 550 більше, ніж за попередній період, ще 22,3 тис хворих отримали амбулаторну допомогу», – констатувала директорка медустанови. Вона запевнила, що попри виклики воєнного стану в закладі надається якісна, доступна, безоплатна медична допомога. Сформовано команди для роботи в карантинному шпиталі на випадок ускладнень епідситуації; втілено новітні методики діагностики та лікування з використанням сучасного обладнання; запрацював лабораторний центр; запроваджена система оцінки якості надання медичної допомоги та інфекційного контролю.

Про підсумки епідемічного нагляду та вакцинопрофілактики доповіла гендиректорка Волинського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України Наталія Янко. За її словами, цьогоріч в області інфекційна захворюваність (включно з ГРВІ) зросла на 18%. Зафіксовано суттєве збільшення кількості вірусних гепатитів, ротавірусних ентеритів та зооантропонозних хвороб, натомість на третину знизилася кількість випадків захворювань на туберкульоз органів дихання, і в 7 разів зменшилося виявлених сухот серед дітей. За словами Наталії Янко Волинь посідає перше місце серед регіонів за майже 100% рівнем вакцинації дорослих і дітей, які з різних причин пропустили планову імунізацію проти кашлюку, дифтерії та правцю.

Члени колегії також обговорили план заходів з реалізації Концепції розвитку психічного здоров’я в Україні.

    Зробити звернення

    Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

    П.І.Б. :*

    Адреса :*

    Телефон :

    Звернення :*

    Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

    Електронною поштоюПоштою

    Поштою :*

    Електронною поштою :*