офіційний сайт

ПІДСУМКИ І ПЛАНИ: ВІДБУВСЯ КОНГРЕС МІСЦЕВИХ І РЕГІОНАЛЬНИХ ВЛАД

У діалоговому форумі взяли участь Президент України, Голова парламенту, Прем’єр-міністр і члени уряду, Головнокомандувач ЗСУ, лідери громад, обласних і районних рад та регіонів, керівники асоціацій місцевого самоврядування, дипломати іноземних країн, представники міжнародних організацій, загалом – близько 2 тисяч осіб. До роботи Конгресу в режимі онлайн долучився і голова Волиньради, віцепрезидент УАРОР Григорій Недопад.

Підсумувати 2024 рік і визначитися з планами та пріоритетами на рік прийдешній – така мета теперішнього засідання. Звертаючись до присутніх, Глава держави Володимир Зеленський зазначив, що фундаментальними і на наступний рік залишатимуться забезпечення фронту і розвиток вітчизняного оборонного виробництва, підтримка стійкості і відновлення громад і регіонів, людей у них, в тому числі внутрішніх переселенців та українців за кордоном, а також розширення міжнародної взаємодії. Він подякував обласним радам за популяризацію серед своїх іноземних партнерів Плану перемоги, а громадам – за активну роботу з міжнародними інституціями задля економічного та соціального розвитку своїх територій і синхронізації з європростором. Окрему вдячність висловив тиловим регіонам, які взяли шефство із допомоги у відновленні територій, які знаходяться на лінії бойового зіткнення. Зокрема, громади Волині уклали такі меморандуми і взяли під опіку громади-форпости Сумщини, Дніпропетровщини та Одещини.

Спікер українського парламенту Руслан Стефанчук зосередився на низці ухвалених законів, які покликані сприяти стійкості та спроможності громад. Він зауважив, що законотворчий процес з децентралізації триватиме і в наступному році, у планах – переформатування місцевих державних адміністрацій у префектури з наглядово-контролюючими функціями за рішеннями органів місцевого самоврядування, також готується законодавча база, яка має полегшити міжнародне співробітництво тергромад, інші нормативні акти.

Очільник Уряду Денис Шмигаль запевнив, що і в наступному році діятимуть державні програми «єПідтримка», «єВідновлення», «єОселя», «Національний кешбек», «Тепла зима» та «Енергостійкість», пільгове кредитування «5-7-9» та державні гранти для бізнесу. Він також додав, що наступного року буде збільшено розмір державних дотацій та субвенцій для громад. Вони призначаються для будівництва укриттів в медичних та освітніх закладах, придбання шкільних автобусів, харчування учнів, модернізацію лікарень, енергетичну стійкість та соціальну підтримку.

Окрім пленарного засідання учасники Конгресу під час панельних дискусій також детально обговорять пріоритети бюджетної політики і законодавчі та урядові інструменти посилення спроможності територіальних громад, зокрема, пропозиції щодо часткового зарахування податку на доходи фізичних осіб до бюджетів за місцем проживання особи; реалізацію у 2025 році проєктів регіонального розвитку; національний експериментальний проєкт «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» зі сприяння налагодженню партнерства та системної взаємодії між територіальними громадами задля єдності та стійкості територій та подолання наслідків збройної агресії російської федерації проти України та інше.

    Зробити звернення

    Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

    П.І.Б. :*

    Адреса :*

    Телефон :

    Звернення :*

    Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

    Електронною поштоюПоштою

    Поштою :*

    Електронною поштою :*