На базі Волинської торгово-промислової палати відбувся Форум міжрегіонального партнерства «Волинь економічна», що об’єднав бізнесові кола, науковців, експертів та представників влади обох регіонів. Участь у заході, зокрема, взяли голова Волиньради Григорій Недопад, очільник Рівненської облради Андрій Карауш, заступник начальника Волинської ОВА Олександр Троханенко та заступник голови Рівненської ОВА Олександр Кохан.
Модератор форуму, депутат Рівненської облради Олександр Процюк наголосив: мета зустрічі – налагодження більш тісного діалогу та об’єднання зусиль двох сусідніх регіонів в економічній царині. «Наші регіони максимально наближені один до одного територіально, історично та ментально, подібні за природними ресурсами та людським потенціалом. Настав час зробити крок назустріч один одному в економічній системі координат задля співпраці та розвитку», – зауважив він.
Голова Волиньради Григорій Недопад виступив в рамках першої панельної дискусії, присвяченій економічній складовій міжрегіональної взаємодії. Він наголосив, що конструктивний діалог обох областей на рівні виконавчої та представницької влади був започаткований ще у попередні роки, а в час великої війни, став ще тіснішим. Щодо ж до об’єднання зусиль в галузі економіки, то, на думку Григорія Недопада, це варто робити й з огляду на близькість кордону з ЄС. «Нам першочергово необхідно подбати про те, щоб підприємства, які працюють на теренах Волині та Рівненщини, були конкурентоспроможними. Бо у порівнянні із країнами Євросоюзу ми сьогодні не можемо конкурувати в оплаті праці, а відтак і забезпечити свої виробництва достатньою кількістю працівників», – зауважив він.
Григорій Недопад також анонсував приїзд на Волинь президента Українського союзу промисловців і підприємців Анатолія Кінаха. В рамках цього візиту йтиметься про релокацію бізнесу із прифронтових територій. «У наших планах є також підписання меморандуму між Волинню та Рівненщиною, аби в перспективі всі підприємства, які мають намір перемістити свої виробничі потужності із Запоріжжя, Сумщини, Харківщини, Дніпропетровщини чи Донеччини, знайшли прихисток в наших регіонах. Це вкрай важливо для нас, оскільки йдеться не лише про нові підприємства, а й про людський потенціал, про фахівців, що в перспективі допоможуть нашим областям перетворитись на інноваційно-виробничі», – підкреслив він.
Особливу увагу учасники форуму приділили й покращенню транспортної логістики обох областей та поглибленню міжнародної співпраці. Голова Волиньради Григорій Недопад наголосив на важливості офіційних візитів за кордон перших осіб та впливових представників бізнесу з метою обміну досвідом та презентації потенціалу своїх регіонів. «В умовах обмеженості місцевих бюджетів я також закликаю голів територіальних громад Волині шукати можливості для розширення співпраці із закордонними партнерами та започатковування нових партнерств із самоврядним органами європейських держав, адже це про майбутні спільні проєкти та інвестиції в розвиток», – підкреслив він.
Також учасники заходу обмінялись думками щодо перспектив розвитку спільних для обох регіонів галузей економіки – сільського господарства, деревообробної, видобувної і легкої промисловості, а також енергетичного сектору.
Наступний двосторонній форум організатори планують провести на початку наступного року на території Рівненщини, де продовжиться обговорення нових ідей, підходів та конкретних проєктів.