До Міжнародного дня передчасно народжених в обласному перинатальному центрі для своїх особливих маленьких пацієнтів та їхніх батьків влаштували традиційні урочистості. Їх відвідали і голова Волиньради Григорій Недопад, голови фракцій та парламентарка Ірина Констанкевич.
Сьогодні у лікувальному закладі малюків зустрічали незвично: замість медперсоналу – мультичні герої, замість процедур– подарунки. Червоним хідником під звук фанфар крокували поспішайки, які народилися з вагою менше кілограма. Хтось із них лише вчиться вимовляти перші слова, а хтось уже відсвяткував повноліття.
Усе це для того, щоб привернути увагу до проблеми передчасних пологів, які є головною причиною дитячої смертності та відхилень у здоров’ї, – каже генеральна директорка обласного територіального медичного об’єднання захисту материнства і дитинства Ірина Горавська. Щороку в Україні народжується майже 20 тисяч недоношених малят і 15 мільйонів – у світі. Серед причин – хронічні недуги мами, важкий перебіг вагітності, постійний стрес і фізичні перенавантаження. «Упродовж 5 років існування перинатального центру тут народилося майже 15 тисяч немовлят, 1346 з яких – це поспішайки, 200 з них глибоко недоношені з вагою менше кілограма, в тому числі і троє найменших діток України, яких ми виходили з 420-470 грамів. Кожен день, кожна хвилина у цих стінах – це боротьба за їхнє життя і здоров’я. Саме тут найсучасніше обладнання і найкваліфікованіший персонал», – запевнила Ірина Горавська.
«З відкриттям перинатального центру кожне живонароджене маля, не залежно від ваги і терміну доношеності має усі шанси на життя. Бо до 2006 року в Україні передчасно народжених дітей вагою менше кілограма навіть не намагалися рятувати, це вважали викиднем», – додає медичний директор з акушерства та гінекології Роман Савка. Про особливості порятунку найменших пацієнтів детально розповіли гостям керівники кожного з 4 відділень перинатального центру. Це фахівці з неординарним клінічним мисленням та надзвичайно високим рівнем кваліфікації, і саме такий симбіоз дозволяє виходжувати і повертати до повноцінного життя унікальних пацієнтів з неймовірно складним поєднанням проблем.
Мама трирічного Ромчика пані Наталя не втомлюється який рік поспіль дякувати усьому персоналу за свого порятованого довгоочікуваного і вистражданого сина. «В лікарняних стінах ми з ним провели 4 місяці, перенесли не одну операцію, зараз проходимо вже 6-ий курс реабілітації і маємо великі успіхи. За цей час лікарі, медсестри, няні стали для нас по- справжньому рідними людьми. Батькам поспішайок хочу побажати не втрачати віри. Наші діти – справжні супергерої, вони народжені, щоб жити і бути щасливими», – упевнена жінка.
Звертаючись до присутніх, голова обласної ради Григорій Недопад зазначив, що такі події як сьогодні має відвідати кожен чиновник і депутат. «Дивлячись на цих неймовірних малюків, їхніх щасливих батьків, розумієш справжню ціну бюджетних капіталовкладень у сферу охорони здоров’я. Коли вирішувалася доля тутешнього довгобуду, були сумніви у доцільності таких великих обсягів асигнувань в один лише структурний підрозділ дитячого медзакладу. Але Ігор Петрович Палиця, будучи головою обласної ради, тоді наполіг: перинатальному центру на Волині бути. Він дав хід проєкту, залучивши кошти державного, обласного і місцевих бюджетів. Наш депутатський корпус продовжує цю роботу – добудовується котельня, облаштовується укриття. Запевняю, підтримка буде й надалі. На депутатів чекає багато роботи, бо в Ірини Іванівни вже готовий до втілення новий амбітний проєкт», – зазначив Григорій Недопад. Директорка дитячого медоб’єднання підтвердила: на часі створення сучасного відділення невідкладної допомоги.