офіційний сайт

ВЕТЕРАНСЬКА ПОЛІТИКА: ЧАС ІМІТАЦІЇ ЗАКІНЧУЄТЬСЯ

Про це заявив заступник Міністра у справах ветеранів України Руслан Приходько під час засідання Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові Волинської обласної ради. Участь у роботі колегіального органу також взяли лідери громад, депутати обласної ради, очільники обласних комунальних закладів, керівники ОВА та її структурних підрозділів, запрошені спікери з освітньої реформи та захисту громадянських прав.

Відкриваючи засідання Коордради, голова обласної ради Григорій Недопад подякував заступнику міністра за прийняте запрошення, зауваживши, що область прагне мобілізувати зусилля щодо реалізації ветеранської політики. «В обласній раді віднедавна у штаті працює ветеран, у нас є голови громад у цьому статусі, тож розуміння проблематики маємо. Ця зустріч, де присутні представники влади різних рівнів, потрібна для налагодження ефективної комунікації і координації дій», – зазначив Григорій Недопад.

Учасник бойових дій, офіцер, а тепер і заступник міністра Руслан Приходько зазначив, що підходи держави до ветеранської політики буде докорінно змінено. «Імітація закінчується: наобіцяли і не виконали, не виконали, бо немає ресурсу, або ж щось просто не затребуване ветеранами. У центрі змін повинен бути не лише ветеран, а й його сім’я, а також родини загиблих. Для цього формується державна стратегія ветеранської політики, вже напрацьовані 4 системні законопроєкти, буде врахована і децентралізація – розмежування зон відповідальності та бюджетування. Мета – повернення ветеранів до цивільного життя: відновлення здоров’я, психологічна підтримка, освіта і працевлаштування, їхня активна роль в громадах», – окреслив шляхи і цілі урядовець.

Він перелічив напрямки, на які держава вже спрямовує асигнування, а завдання громад – організувати процеси на місцях. Йдеться про програми стоматологічної допомоги та зубопротезування, психологічної реабілітації, освіти і перекваліфікації, а також запровадження фахівців із супроводу, які покликані допомогти ветеранам скористатися усіма можливостями. Наголосив заступник міністра і на важливості створення ветеранських просторів, але не тільки як місця зустрічі рівних, а й як хабів, наповнених конкретними послугами – освітніми, психологічними, юридичними, спортивними, із залученням міжнародних проєктів та громадських ініціатив. «Для реалізації усіх цих напрямків в громадах варто провести інвентаризацію та аналіз інфраструктури. Для облаштування в більшості випадків не потрібні великі капіталовкладення, але знадобляться бажання і цілеспрямованість з вдячністю і повагою допомогти ветеранам наростити їхні спроможності у цивільному житті. Ветерани мають стати лідерами суспільства», – наголосив Руслан Приходько. Він також анонсував можливість прямої комунікації місцевої влади з Мінсоцполітики задля оперативного вирішення проблем чи недоречностей на цьому шляху.

Принагідно директорка департаменту соціальної та ветеранської політики ОВА Оксана Гобод такі пропозиції відразу і озвучила. Вона також прозвітувала й щодо реалізації в області державних та обласних програм підтримки ветеранів. Так, до кінця року 45 ветеранів отримають житло, понад 150 – професійну адаптацію. Більшість громад уже завершують процес запровадження інституцій супроводу. Створено карту послуг для ветеранів, яка налічує понад 400 сотні позицій, у ЦНАПах для ветеранів працює система єдиного вікна. З 2018 року в області діє мобільна бригада підтримки у кризових ситуаціях, і цей досвід є намір поширити на громади. Відкрито ветеранський хаб у Володимирській громаді, такі ж створюються у Луцьку та ЛНТУ.

У рамках робочого візиту заступник Міністра у справах ветеранів України ознайомився з потенціалом санаторію “Лісова пісня” задля створення тут реабілітаційного центру для військовослужбовців та ветеранів, відвідав Центру надання адміністративних послуг Ковельської міської ради та оглянув хід будівництва ВетеранХАБу на базі ЛНТУ.

Під час Коордради обговорили й потребу у створенні рівних можливостей для осіб з інвалідністю, інтеграції їх у суспільне життя та терапевтичного середовища для розвитку і підтримки навичок, професійної та соціальної реабілітації дорослих з інвалідністю у територіальних громадах. Волинь має намір використати досвід Польщі та можливості спільного проєкту з Сілезьким регіональним відділенням Товариства друзів дітей щодо облаштування в громадах центрів денного догляду за дорослими з інвалідністю, які дадуть можливість і розвантажити їхні родини, і соціально інтегрувати людей з інвалідністю. Такі центри передбачають наявність майстерень для трудотерапії, кімнат для приготування їжі для формування навичок самообслуговування, просторів для творчості та активного дозвілля, тощо.

    Зробити звернення

    Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

    П.І.Б. :*

    Адреса :*

    Телефон :

    Звернення :*

    Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

    Електронною поштоюПоштою

    Поштою :*

    Електронною поштою :*