Голова Волиньради, віцепрезидент Української асоціації районних та обласних рад з питань регіональної політики Григорій Недопад в режимі онлайн взяв участь у засіданні Правління Всеукраїнської асоціації органів місцевого самоврядування.
Окрім асоційованих членів організації до участі в обговоренні долучились члени парламентського Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування – народні депутати України Вячеслав Рубльов, Віталій Безгін та Роман Лозинський.
Ключовими питаннями порядку денного чергового засідання Правління УАРОР стали звернення до центральних органів влади. Так, більшістю голосів члени Правління схвалили відозву до Комітету з питань бюджету Верховної Ради України та Міністерства фінансів України з пропозиціями щодо посилення спроможності органів місцевого самоврядування районного рівня. Зокрема, пропонується внести зміни до механізму горизонтального вирівнювання податкоспроможності місцевих бюджетів, а також встановлення нормативного перерахування бюджетами громад до відповідних районних бюджетів частини податку на доходи фізичних осіб, які мають бути диференційованими і визначатися в залежності від індексу податкоспроможності громад, що входять до складу району. Зазначалося, що такі новації, які слід передбачити при формуванні державного бюджету на 2025 рік, є вкрай необхідними в контексті подальшого розширення загальних повноважень районних рад. Йдеться про реалізацію програм національно-патріотичного виховання, зведення фортифікаційних споруд, створення районних центрів психо-соціальної реабілітації для військовослужбовців та ВПО, надання соціальної допомоги, підтримку недієздатних осіб, збереження об’єктів культурної та історичної спадщини, реалізацію екологічних програм та охорони довкілля, утримання доріг тощо.
Підтримане членами Правління і звернення, яке буде адресоване Комітету з питань бюджету Верховної Ради України та Міністерства фінансів України, щодо підвищення фінансової спроможності обласних бюджетів для забезпечення стабільного функціонування комунальних підприємств, які перебувають у спільній власності територіальних громад сіл, селищ, міст області.
Схвалена більшістю й ініціатива асоційованих членів щодо направлення відозви до Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України про призупинення запровадження просторового планування (розробка генеральних планів, геодезія) на період дії воєнного стану.
Підтримане й звернення до Уряду, яке стосується створення робочих груп у центральних органах виконавчої влади (міністерствах) за безпосередньої участі представників УАРОР з метою опрацювання внесення змін до чинних законодавчих актів, що регулюють повноваження органів місцевого самоврядування.
Обговорили члени правління й необхідність розробки та реалізації на рівні обласних і районних рад програм з підтримки і підготовки цивільних, залучених до роботи у секторі безпеки і оборони України, у тому числі ветеранів, резервістів і членів їх сімей у взаємодії з ключовими відомствами України та міжнародними партнерами.
Йшлося на засіданні й про співпрацю з Радою Європи в рамках Програми «Посилення доброго демократичного врядування і стійкості в Україні».