У розширеному засіданні колегії управління освіти і науки ОВА взяли участь перший заступник голови обласної ради Юрій Поліщук, перший заступник очільника ОВА Сергій Мовенко, керівники органів управління освітою РДА і територіальних громад та освітянська спільнота.
Перший заступник голови Волиньради Юрій Поліщук переказав освітянам слова вітань та вдячності від голови Григорія Недопада та депутатського корпусу, а також зупинився на проблематиці. «Сьогодні освітня галузь переживає непрості часи поряд із викликами, спричиненими війною, скажімо, реформування профільним міністерством загальної середньої освіти у мене викликає більше запитань, аніж відповідей. Обласна рада намагається оперативно реагувати на всі виклики, приймаючи необхідні рішення або ж звернення до центральної влади. Зокрема, не так давно ми клопоталися про перерозподіл субвенції на фінансування малих сільських шкіл. Я щиро бажаю, аби наша волинська освіта пережила усі етапи реформування гідно і з найменшими втратами. На мою думку, урядовцям сьогодні варто розробити концепцію щодо залучення молодих, талановитих вчителів у школи, зокрема за посередництвом мотиваційних і конкурентоспроможних моделей, щоб освітня субвенція зрештою «ходила» конкретно за учнем, є потреба запровадити й інші новації, які обговорюються в освітянському середовищі і потребують реалізації», – зауважив він.
Начальниця управління освіти і науки ОВА Наталія Матвіюк поінформувала присутніх про підсумки розвитку освіти області у минулому навчальному році та наголосила, що у новому пріоритетними залишається безпека усіх учасників освітнього процесу. Зокрема, триватимуть облаштування укриттів, забезпечення охорони закладів освіти та створення безбар’єрного простору. «На сьогодні в області організовано укриття в 92 % закладів освіти. Охороною забезпечено 267, у 254 встановлено системи зовнішнього і внутрішнього відеоспостереження», – повідомила вона.
За словами Наталії Матвіюк, цьогоріч в області функціонує 481 заклад дошкільної освіти, де виховується майже 29 тисяч дітей. «Гордимося, що в цей складний минулого навчального року мережа закладів дошкільної освіти збільшилась на дві одиниці, що сприяло створенню 50 додаткових місць для малечі», – зазначила вона.
Разом із тим, Наталія Матвіюк повідомила, що сьогодні триває процес оптимізації мережі закладів загальної середньої освіти, який триватиме до 2027 року. Загалом у новому навчальному році в області функціонуватиме 521 заклад загальної середньої освіти (минулого року було 533). Цьогоріч до першого класу зараховано понад 13,5 тис. учнів, що на 2 тисячі дітей більше, аніж у попередньому.
«Законом передбачено, що до 1 вересня 2024 року повинна бути сформована мережа закладів старшої профільної освіти академічного та професійного спрямування, яка має запрацювати у вересні 2027-го. З урахуванням рішень сільських, селищних та міських рад, ми підготували відповідний проєкт рішення обласної ради. Запропоновано утворити 120 закладів старшої профільної школи, з них: 93 академічних ліцеїв та 27 професійних коледжів. Втім, ці цифри не є остаточними», – повідомила вона.
За словами Наталії Матвіюк, важливим питанням залишається належна організація підвезення учнів та педагогічних працівників, що проживають за межею пішохідної доступності, до місця навчання та у зворотному напрямку. «На сьогодні парк шкільних автобусів Волинської області налічує 242 одиниці, в тому числі 6 спеціальних для підвезення маломобільних груп населення, що дає можливість підвозити 14,5 тис. осіб. На умовах співфінансування за кошти державного та місцевого бюджетів цьогоріч ми плануємо придбати 16 шкільних автобусів. Разом із тим, є потреба у ще 52-ох», – зауважила вона.
Під час розширеного засідання колегії розглянуто низку інших важливих питань освітньої галузі, зокрема: можливості використання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на впровадження реформи «Нова українська школа»; організацію харчування та зміцнення матеріальної бази шкільних харчоблоків; забезпечення санітарно-епідеміологічного благополуччя в закладах освіти; формування навичок здорового способу життя та підтримки ментального здоров’я учнів тощо.
Також кращі освітяни області отримали відзнаки Міністерства освіти і науки України за вагомі досягнення у роботі.