УКРАЇНСЬКА ДЕРЖАВНІСТЬ: ПОНАД 1000 РОКІВ ДЕРЖАВОТВОРЧИХ ТРАДИЦІЙ
Вчетверте, одночасно з датою хрещення Русі та вшануванням пам’яті святого рівноапостольного князя Володимира-Хрестителя, Україна відзначає День своєї державності.
Державне свято запроваджено з метою утвердження спадкоємності українського державотворення, захисту національних інтересів, збереженню історичної справедливості та на противагу брехливим і маніпулятивним фальшуванням країною-терористом росією історичних аспектів українського державотворення.
З нагоди цієї значущої дати поблизу монументу Борцям за волю України зібралися військові, правоохоронці і рятувальники, молодь, представники громадськості і влади, аби солідарно засвідчити: витоки української державності – у заснуванні столиці Давньоруської держави – Києва та хрещенні України-Русі, а Українська козацька держава, Українська Народна Республіка, Західноукраїнська Народна Республіка, Українська Держава гетьмана Павла Скоропадського, Карпатська Україна та сучасна незалежна Україна – етапи її розвитку.
«Увесь тисячолітній період самобутнього існування українського народу – це боротьба за незалежність та утвердження державності. Триває вона і зараз. Сьогодні – нагода вкотре згадати історію нашої країни і відчути гордість за неї. Це привід цінувати і примножувати те, за що проливали кров наші предки і досі б’ються наші сучасники. Це заповідь пам’ятати, якою ціною українці творять своє майбутнє і вірити в те, що воно буде успішним», – зазначив заступник голови Волиньради Григорій Пустовіт.
Присутні спільно виконали Держаний Гімн України і вшанували хвилиною мовчання усіх полеглих, котрі віддали життя за державність і волю країни. Право першим покласти квіти до пам’ятника-каплиці Борцям за волю України надали кавалеру ордену «Золота зірка», майстер-сержанту Олегу Пришневському. Звання Героя України він удостоєний за оборону Авдіївки. Після пам’ятного заходу військовослужбовець знову вирушає на передову, щоб на полі бою відстоювати цілісність і незалежність України.