офіційний сайт

«ХРЕЩЕННЯ. СТАНОВЛЕННЯ. ПЕРЕМОГА» – ДНЮ УКРАЇНСЬКОЇ ДЕРЖАВНОСТІ ПРИСВЯЧУЄТЬСЯ

«ХРЕЩЕННЯ. СТАНОВЛЕННЯ. ПЕРЕМОГА» – ДНЮ УКРАЇНСЬКОЇ ДЕРЖАВНОСТІ ПРИСВЯЧУЄТЬСЯ

На ІІІ суспільно-науковій платформі Волинь представляє голова обласної ради Григорій Недопад.

Третій рік поспіль на Хмельниччині з ініціативи тамтешньої голови обласної ради Віолети Лабазюк відбувається форум «Хрещення. Становлення. Перемога». «Наближається День Української Державності – дата, яка покликана звернути увагу суспільства на понад тисячолітні традиції українського державотворення. Шлях, який нам доводиться сьогодні долати – непростий. Нашу землю руйнує ворог. Але джерелом нашої сили є Бог і любов до України, а також – героїчна історія нашого народу та висока відповідальність перед прийдешнім поколінням», – зазначила у вітальному слові очільниця Хмельницької облради.

Цьогоріч географія учасників платформи розширилася, до представників Хмельницької, Волинської, Тернопільської та Чернівецької областей, які поєднані меморандумами про співпрацю, – самоврядників, державників, військових, науковців, релігійних та громадських діячів – долучилися і Рівненщина, Черкащина, Вінниччина та Закарпаття. У рамках форуму з обласними радами, що доєдналися, планується підписання угод про всеосяжну співпрацю. Окрім того на заході присутні й іноземні партнери – зі США, Куявсько-Поморського і Люблінського воєводств Республіки Польща.

За традицією першу дискусійну панель присвятили історичним аспектам українського державотворення: «Відновлення історичної справедливості в питанні державності. Україна та московія», – так звучить тема, яку для обговорення запропонували історики, науковці, правники.

Головний фокус іншого дискусійного майданчика – «Виклики та перспективи міжрегіонального та міжнародного співробітництва в контексті вступу України до Європейського Союзу». У діалозі взяли участь області, які прагнуть використати можливості поглиблення контактів як з іноземними партнерами для розвитку регіонів через реалізацію спільних ініціатив і проєктів.

Під час свого виступу голова обласної ради Григорій Недопад наголосив, що не менш важливим за міжнародне, є і партнерство областей між собою, саме тому Волинь упродовж останніх років ініціює та активно укладає меморандуми про співпрацю з іншими обласними радами.

«Це важливо з двох причин. По-перше, в прикордонних областей уже є чималий досвід взаємодії з європейськими фондами та інституціями завдяки програмам транскордонного співробітництва. У процесі євроінтеграції дуже цінно цей досвід передати регіонам, які досі не були залучені до програм міжнародної технічної допомоги і не мали можливості взаємодіяти з ЄС. По-друге, ми у процесі формування нової регіональної політики в країні. А це – створення умов для динамічного і збалансованого розвитку регіонів. Розвитку, орієнтованого на людину – гідне життя в згуртованій, децентралізованій, конкурентоспроможній і демократичній Україні, де відновлено зруйноване війною; зроблено все для повернення біженців, для адаптації тих, хто повернувся з війни; де ефективно використовується внутрішній потенціал територій, а їх спеціалізація та тісне співробітництво між собою та з європейськими партнерами забезпечують прискорене зростання та сталий розвиток. Саме тому важлива єдність регіонів, однакове розуміння мети, спільна розбудова місцевих інституцій та планування», – переконаний Григорій Недопад.

    Зробити звернення

    Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

    П.І.Б. :*

    Адреса :*

    Телефон :

    Звернення :*

    Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

    Електронною поштоюПоштою

    Поштою :*

    Електронною поштою :*