Перші практичні заняття студентів у новоствореному навчально-науковому осередку медичних симуляцій відвідали голова обласної ради Григорій Недопад, парламентар Вячеслав Рубльов та начальник управління охорони здоров’я ОВА Юрій Легкодух.
Сучасне устаткування, манекени-тренажери та спеціальне програмне забезпечення, яке дозволяє в максимально реалістичних умовах опановувати практичні навички та відпрацювати алгоритм командної роботи з надання невідкладної медичної допомоги при критичних станах, травмах, масових ураженнях, пологах, в неонаталогії та педіатрії. Усе це відтепер буде доступне не лише студентам медичного вишу, а й для професійного вдосконалення медпрацівників під час післядипломної освіти.
На реалізацію ідеї знадобилося кілька років. Результат забезпечили ініціативність керівництва вишу, підтримка засновника комунального закладу освіти, допомога міжнародних партнерів й активна грантова діяльність колективу. Загальна вартість проєкту склала кількадесят мільйонів гривень.
«Це дорого. Але не розкіш, а вкрай необхідна умова для якісної підготовки медичних фахівців. Симуляційний центр і надалі матиме розвиток. Ми здобули черговий грант від ЮНІСЕФ на 50 тисяч доларів для створення тренінгово-ресурсного центру з підготовки патронажної медсестри. Це європейська універсально-програмна модель медичного супроводу дітей віком від 0 до 3 років. В рамках цього проєкту маємо намір відкрити тут і школу відповідального батьківства», – поділилася планами ректорка медінституту Тетяна Пастрик.
«Без хорошої практичної підготовки якісна освіта неможлива. Проведена титанічна робота. Але зусилля вартували того, бо їх кінцевий результат – це врятовані життя. Відкриття симуляційного центру, як на мене, прогресивна поступ не лише інституту, а й волинської медицини загалом», – підсумував голова Волиньради Григорій Недопад.