Як співпрацювати з громадами та убезпечити місцеве населення в контексті законодавчих змін щодо видів відбування кримінальних покарань – про це йшлося під час круглого столу, який на Волині під час робочоого візиту провів директор Державної установи «Центр пробації» Олег Янчук.
В режимі онлайн участь у заході взяв голова обласної ради Григорій Недопад. До обговорення долучились очільники територіальних громад Ковельщини, правоохоронці, керівники уповноважених органів з питань пробації та філії ДУ «Центр пробації» у Волинській області.
З квітня цього року в Україні запроваджено новий вид відбування покарання – пробаційний нагляд. Це основне кримінальне покарання, яке полягає в обмеженні прав і свобод засудженого за вироком суду, із застосуванням наглядових та соціально-виховних заходів без ізоляції від суспільства. А Служба пробації – новостворений урядовий орган, який проводитиме соціальну, виховну та профілактичну роботу з особами, до яких застосовано пробацію, та здійснює нагляд за ними з метою убезпечення суспільства. Власне це і стало предметом дискусії під час засідання круглого столу.
Зазначалося, що суб’єктами пробації є особи, засуджені до покарання у вигляді громадських робіт, виправних робіт; яким обмеження волі або позбавлення волі на певний строк замінено покаранням у виді громадських робіт або виправних робіт; звільнені від відбування покарання з випробуванням; звільнені від відбування покарання вагітні жінки і жінки, які мають дітей віком до трьох років; особи, засуджені до обмеження волі, які направляються для відбування покарання до виправних центрів; особи, які відбувають покарання у виді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк, яких готують до звільнення.
Черговий сучасний модельний офіс для пробаційного нагляду з’явився в селищі Стара Вижівка. Приміщення облаштоване з урахуванням європейської практики організації безпеки персоналу та клієнтів пробації для реалізації нового виду покарання.
«Робота служби пробації у нашому регіоні отримує розвиток найперше за рахунок підтримки територіальних громад, як от приклад Старої Вижівки, де власними силами було модернізовано модельний офіс. Це крок до підвищення безпеки у громадах та гуманізації системи виконання покарань. Маю сподівання, що усі послуги пробації у нашому регіоні надватимуться вчасно і в межах чинного законодавства», – резюмував Григорій Недопад.