офіційний сайт

СТАРОСТИ І СТАРОСТИНСЬКІ ОКРУГИ: ЗАКОНОДАВСТВО І ПРОБЛЕМАТИКА

Досвід функціонування інституту старост обговорили на Волині під час виїзного засідання парламентського підкомітету з питань адміністративно-територіального устрою та місцевого самоврядування.

В дискусії взяли участь голова обласної ради Григорій Недопад, народні депутати України Вячеслав Рубльов, Ірина Констанкевич, Віталій Безгін, Аліна Загоруйко, Олександр Аліксійчук, Андрій Стріхарський, а також близько 80-ти представників місцевого самоврядування області – депутати Волиньради, голови громад, старости.

«Ми відпрацювали 2022-й рік, і це стало показовою ознакою реформи децентралізації. В обмежених бюджетних умовах місцеві ради, громади зуміли витримати увесь тягар воєнного стану – це допомога війську, організація поселення та допомоги внутрішньо переміщеним особам, активна робота в галузі місцевого самоврядування та, попри всі складнощі, створення умов для надання якісних послуг населенню. Усе це стало можливим завдяки проведеній реформі та злагодженій роботі громад, – зазначив голова обласної ради Григорій Недопад. – Ми очікуємо 15 лютого, коли місцевим радам повернуть їхні повноваження з управління бюджетами, бо із запровадженням воєнного стану це було у віданні військових адміністрацій. Тому впевнений, що далі ми зможемо ще якісніше і краще працювати».

Головною темою обговорення стало законодавче врегулювання питань створення старостинських округів, призначення старост, визначення їхніх обов‘язків та повноважень, а також виклики, пов’язані з цим. Як зазначив Вячеслав Рубльов, вивчати досвід функціонування старостинських округів починають з Волині та продовжать це робити на деокупованих територіях.

«Старостинські округи – це про наближення послуг до людей на окремо взятій території, – переконаний парламентар. – На засіданні комітету з питань державної влади та місцевого самоврядування ми повертаємо бюджетні повноваження обласним і районним радам, відтак, уже можемо говорити про розвиток старостинських округів».

Громадська організація «ДЕСПРО» провела аналіз практики застосування законодавства щодо інституту старост в Україні. У 24 областях загалом створено майже 7,5 тисяч старостинських округів, з яких на Волині – 285. Жодного старостинського округу не створено у Заболоттівській селищній та Цуманській міській територіальних громадах. Крім того, в області у 26 територіальних громадах зафіксували випадки утворення старостинських округів після затвердження кандидатур на посади старост. У Зимнівській, Заболоттівській та Цуманській територіальних громадах затверджені кандидатури на посади старост без утворення старостинських округів.

«Голови громад, до яких ми маємо зауваження, повинні доопрацювати питання утворення старостинських округів та призначення старост. В іншому випадку – це позбавляє людей якісних послуг, а голову громади – можливості знати проблематику кожного населеного пункту громади», – переконаний модератор дискусії, народний депутат Віталій Безгін.

За результатами обговорення будуть сформульовані пропозиції, які увійдуть в основу законодавчих змін із зазначеного питання.

    Зробити звернення

    Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

    П.І.Б. :*

    Адреса :*

    Телефон :

    Звернення :*

    Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

    Електронною поштоюПоштою

    Поштою :*

    Електронною поштою :*