Він діятиме на базі обласного інституту післядипломної педагогічної освіти.
До облаштування та наповнення класу долучились надзвичайники, правоохоронці, обласна рада, профільне відомство ОВА та керівництво інституту. Клас поділено на тематичні зони: протирадіаційний і протипожежний захист, протимінна діяльність, домедична допомога тощо.
Участь у відкритті класу безпеки взяв перший заступник голови обласної ради Юрій Поліщук. Він висловив вдячність ініціаторам задуму від імені голови обласної ради Григорія Недопада та депутатського корпусу.
«Недаремно саме в нашому обласному комунальному закладі ми вперше на Волині відкриваємо клас безпеки. Сьогодні це на часі, але напевно це треба було робити значно раніше. Основи безпеки життєдіяльності – це одна із найважливіших ланок, адже ми вже забули, що таке хімічна небезпека, радіаційна небезпека, а сьогодні це надзвичайно актуально, бо нам треба бути готовими до будь-яких подій. Сьогодні кожен із нас має знати правила надання першої медичної допомоги, уміти накласти джгут чи турнікет, убезпечити від вибухо-небезпечних предметів тощо. Такий клас насправді має бути у кожному закладі освіти, принаймні куточки безпеки. Такі курси повинні пройти усі педагогічні працівники та учні шкіл. Ми будемо рекомендувати головам тергромад, аби вони всіляко сприяли, виділяли ресурси, щоб матеріально-технічне забезпечення класів було на належному рівні. І щоб там мали можливість здобувати знання та практичні навички не лише учасники освітнього процесу, а й працівники інших установ громади», – наголосив він.
Заступниця начальника управління освіти і науки ОВА Тетяна Соломіна, яка курує цей проєкт, розповіла, що у наступному році в громадах планується створити понад 90 класів безпеки.
«Пілотний клас безпеки ми відкрили у ВІППО, щоб донести до вчителів зміст та форму організації цієї роботи, ще один такий клас ми готуємо до відкриття вже найближчими днями при обласному військовому ліцеї ім. Героїв Небесної Сотні, – зауважила вона. – Дуже хочеться, щоб проходження таких курсів сприяло не лише отриманню знань, а й практичних навичок, адже безпека сьогодні виходить на перший план нашого життя».
«Сьогодні вчительство області гідно тримає освітянський фронт і не дивлячись на усі виклики продовжує освітній процес. В кожному освітньому закладі має бути потужна матеріально-технічна база цивільного захисту, життєдіяльності закладу, а також системно працювати національно-патріотичне виховання. Лише так ми зможемо побороти нові безпекові виклики», – додав директор ВІППО Петро Олешко.
Заступник начальника ГУ ДСНС Костянтин Романчук зазначив, що тутешній клас безпеки наповнили здебільшого методичними та ілюстративними матеріалами та експонатами.
«Діти мають знати, як діяти в разі небезпеки, адже в момент, коли треба не думати, а діяти, може наступити розгубленість, паніка, тому усім цим елементарним заходам безпеки необхідно приділяти особливу увагу і мотивувати дітей їх вчити. Можливо в ігровій формі, або ж за допомогою комп’ютерних ігор чи програм», – зауважив він.
Заступник начальника ГУНП в області Віталій Ковальчук розповів, що до безпекового питання правоохоронці підходять комплексно. Так, у громадах області реалізовують проєкт «Вихователь безпеки», з метою виявлення злочинів та кібер-атак на інтернет-ресурсах та в соціальних мережах запроваджують також проєкт «Вихователь кібербезпеки».
«Спільно із органами місцевого самоврядування ми також реалізовуємо проєкт «Безпекове середовище». Спираючись на досвід розвинених європейських країн, у кожному закладі освіти та загалом на території громад встановлюються системи відеоспостереження. По області вже встановлено більше 700 камер», – розповів він.
Співробітники вибухотехнічної служби ГУНП в області продемонстрували різновиди сучасних вибухових пристроїв, розповіли про їх небезпеку та заходи із запобігання ураження ними, а співробітники кінологічної служби спільно із надзвичайниками відтворили алгоритм дій у разі виявлення вибухонебезпечних предметів.