Діяльність Олицького та Берестечківського психоневрологічних інтернатів аналізували під час засідання постійної комісії з питань соціального захисту населення, охорони здоров’я, материнства та дитинства.
В перші дні повномасштабного вторгнення росії в Україну інтернатні установи разом із підопічними готували до евакуації. На щастя, військові дії обійшли Волинь, натомість інтернатам області довелося приймати внутрішньопереселених підопічних з гарячих точок. У червні роботу усіх психоневрологічних інтернатів перевірили спеціалісти Головного управління Національної соціальної сервісної служби в області, і найбільше зауважень виникли до роботи саме цих двох закладів.
Так, у Берестечківському психоневрологічному інтернаті до 202 мешканців додалися ще 25 внутрішньопереселених. За словами очільника установи Анатолія Клемби, в закладі створили всі належні умови, запаслися продуктами та змогли належно прийняти евакуйованих підопічних. «Люди, які приїхали до нас 4 квітня, прибули буквально у кімнатних капцях. Ми їх поселили, одягли, нагодували та виготовили банківські картки, аби вони могли отримували пенсію», – зазначив очільник закладу.
Керівник Олицького психоневрологічного інтернату Сергій Кучер розповів, що на 110 планових місцях, зараз в закладі перебуває 129 підопічних, в тому числі 15 тих, хто був евакуйований на початку квітня з Покровського психоневрологічного інтернату. Тут також створили належні умови для перебування підопічних. «Люди забезпечені місцями, харчуванням, ми знайшли всі можливості, щоб створити їм належні умови», – зазначив він.
Однак, за результатами моніторингу ГУ Національної соціальної сервісної служби спеціалісти склали рекомендації для покращення роботи обох закладів. В свою чергу, депутати рекомендували керівникам комунальних установ у найкоротші терміни усунути виявлені недоліки та неухильно дотримуватися вказаних методик.