офіційний сайт

ЗАСІДАВ ВОЛИНСЬКИЙ ОФІС КОНГРЕСУ МІСЦЕВИХ І РЕГІОНАЛЬНИХ ВЛАД

Участь у роботі комунікаційної платформи з вирішення нагальних питань розвитку громад і регіонів взяли очільники області Григорій Недопад та Іван Рудницький, лідери громад, керівники РВА, профільних управлінь та служб, правоохоронних органів, а також урядовці та парламентарі. Налагодити особисті контакти з волинськими управлінцями прибула новообрана очільниця Офісу Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України Лілія Пашинна.

Порядок денний засідання Волинського офісу Конгресу налічував понад 10 питань, а також тематичні дискусії з питань, у вирішенні яких територіальні громади розраховують на допомогу Уряду та Парламенту. Зокрема, народний депутат Олексій Мовчан докладно роз’яснив суть новоприйнятого закону про корпоратизацію комунальних підприємств, який викликав серед громад, засновників КП, чимало пересторог та побоювань. Парламентар запевнив: йдеться не про приватизацію, а лише про зміну організаційно-правової форми – за європейськими нормами державні і комунальні підприємства повинні трансформуватися в ТОВ або акціонерні товариства. Парламентар зазначив, що уже суттєво спрощено процедуру переформатування. Для держпідприємств передбачений обов’язковий 3-річний перехідний період, а от для комунальних – цей процес добровільний, хоча і бажаний, оскільки він буде основою для залучення європейських інвестицій в розвиток.

Багато уваги було приділено реалізації ветеранської політики. Заступник Міністра у справах ветеранів Фархад Фархадов детально розповів про державні програми підтримки ветеранів, учасників бойових дій, їхніх родин та сімей загиблих. Це професійна адаптація, освітні програми, забезпечення житлом, залучення ветеранів до занять спортом, створення центрів ветеранського розвитку. На усе це держава передбачила відповідний ресурс, і завдання громад та регіонів вести широку роз’яснювальну роботу, аби ветерани, учасники бойових та їхні сім’ї могли скористатися усіма послугами.

Колегу доповнив заступник Міністра охорони здоров’я Едам Адаманов, зауваживши, що цьогоріч розширено перелік послуг для лікування та комплексної реабілітації ветеранів. Йдеться про первинну ланку, психіатричну, психосоціальну та паліативну допомогу, збільшення терміну реабілітації, репродуктивні технології, слухо – та зубопротезування. У планах – реалізація на базі Волинської обласної психіатричної лікарні двох проєктів – реабілітаційного центру Рекавері та додаткового лікувального відділення на 100 ліжок за державний кошт.

Про цільові субвенції на розвиток освітнього середовища розповів заступник Міністра освіти і науки Андрій Сташків – це державні трансферти на доплату педагогічним працівникам, харчування молодших школярів, корекційні заняття, модернізацію шкільних харчоблоків, облаштування укриттів. Принагідно голови громад клопоталися про вирішення проблеми з розподілом освітньої субвенції. Проблема торкнулася населених пунктів, які втратили статус смт і стали селищами, відтак обрахунок субвенції для них здійснювався як для сільської території. В наслідок чого виникла нестача, а отже й заборгованість із зарплатні освітянам. Урядовець повідомив, що на разі опрацьовується нова формула розрахунку освітньої субвенції, яку запровадять з наступного року, а нестача, яка виникла, буде компенсована.

У тематичних Комісіях Конгресу лідери громад також обговорили й інші актуальні питання як от зарахування ПДФО за місцем проживання людини, впровадження місцевих автоматизованих систем централізованого оповіщення, дієві фінансові механізми підтримки Урядом розвитку альтернативної енергетики на місцевому рівні.

Також було узгоджено позиції з підготовки області до участі у III Міжнародному саміті міст і регіонів. Це – майданчик, де формуються міжрегіональні альянси, нові вектори розвитку, і, найголовніше – це голос регіонів України у міжнародному діалозі. Тож Волинь прагне розширити існуючі контакти і започаткувати нові. На саміті область планує представити свої успішні кейси з мобілізації міжнародної підтримки, обговорити нові формати міжрегіональної взаємодії та ініціювати розширення партнерства на рівень муніципалітетів. Усе це дозволить будувати горизонтальні зв’язки, що особливо важливо в умовах євроінтеграції та післявоєнного відновлення.

    Зробити звернення

    Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

    П.І.Б. :*

    Адреса :*

    Телефон :

    Звернення :*

    Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

    Електронною поштоюПоштою

    Поштою :*

    Електронною поштою :*