офіційний сайт

ЇЇ СЛОВО – ЇЇ ЗБРОЯ: ПАМ’ЯТІ ІРИНИ ФАРІОН ПРИСВЯЧУЄТЬСЯ

Круглий стіл, приурочений сенсам життєбуття і наукової творчості відомої української мовознавиці, відбувся на Волині у рамках VІІ Міжнародної наукової конференції «Лінгвостилістика ХХІ ст.: стан і перспективи». Участь у заході взяв перший заступник голови обласної ради Юрій Поліщук.

До пам’ятного форуму долучилися ті, хто особисто знав Ірину Фаріон як науковицю, педагогиню, політикиню, громадську діячку і непересічну особистість. Знав її справжню, стверджують соратники, а не той, подекуди гіперболізований образ, створений у медійному середовищі. «З Іриною Дмитрівною я познайомився у Ковельській гімназії, тоді вона відкрилася для мене як талановитий педагог. У садибі Косачів, я пізнав її як глибоку дослідницю спадщини Олени Пчілки. Як політик і громадський діяч вона жодного разу не зріклася свого слова, думки, переконань. Для неї 33 роки незалежності – це 33 роки боротьби за національні цінності, ідентичність, чистоту рідної мови. Українську вона боронила не лише від засилля російської, але й англійської і польської. І з цього шляху її не зуміла збити навіть куля. Спадок, який по собі залишила Ірина Фаріон, повертає її зі смерті у безсмертя. Дякую, що пам’ятаєте», – звернувся до присутніх перший заступник голови Волиньради Юрій Поліщук.

Під час круглого столу науковці також представили авторські дослідження, які розкривають феномен мовної особистості колеги, динаміку літературно-мовного розвитку в її працях, а також вплив Ірини Фаріон на мовне здоров’я нації.

Упродовж лінгвістичного симпозіуму, який організований за сприяння МОН, Інститут української мови НАН України, ВНУ імені Лесі Українки, а також польських університетів Варшави, Познані, Любліна та чеського в Оломоуці, мовознавці також розкриють особливості ідіостилю як класиків – Федора Одрача, Івана Нечуя-Левицького, Миколи Вінграновського, так і сучасних майстрів пера Оксани Забужко, Валерія Шевчука. Окремі секційні панелі присвячено індивідуальним і національним домінантам у мові Олени Пчілки та Лесі Українки, а також формуванню мовної особистості.

Запланована і цікава дискусія про лексичні новоутворення в час війни, особливості образу українського воїна у волинській поезії періоду російсько-української війни, а ще взаємодію вербальних і візуальних компонентів на шевронах. Серед актуальних тем також: українсько-польські мовні взаємовпливи; проблема збереження мовної культури в умовах інтернет-комунікації; сучасні освітні тенденції у викладанні української мови і літератури.

Заплановано також і кілька презентацій, зокрема видання Євгена Маланюка «Про росію і малоросійство», а також оригінальні пам’ятки давньої української мови ХVI-XVII століть з колекції Волинського краєзнавчого музею.

    Зробити звернення

    Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

    П.І.Б. :*

    Адреса :*

    Телефон :

    Звернення :*

    Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

    Електронною поштоюПоштою

    Поштою :*

    Електронною поштою :*