офіційний сайт

ВИКОРИСТАННЯ СІЛЬГОСПЗЕМЕЛЬ – РЕАЛЬНО ЗБІЛЬШИТИ ДОХОДИ ВСІХ БЮДЖЕТІВ

Про це йшлося сьогодні під час традиційної оперативної наради керівництва області з головами громад, начальниками РВА, керівниками територіальних органів влади та структурних підрозділів ОВА. Участь у засідання взяв голова Волиньради Григорій Недопад.

Від 300 до 500 млн грн недоотримують місцеві та обласний бюджети від орендної плати за ріллю, – про це повідомив начальник ОВА Іван Рудницький, спираючись на попередній аналіз використання земель сільськогосподарського призначення. Причини деталізував директор департаменту агропромислового розвитку ОВА Юрій Юрченко. За його словами, врегулюванню обліку земель, їх моніторингу чи аудиту перешкоджають такі чинники як: не переоформлені спадкоємцями земельні паї, наявність сертифікатів на право володіння земельними частками лише у 10-15 % пайовиків, відсутність в Державному реєстрі речових прав понад 20% правовстановлюючих документів. Є питання й щодо використання земель комунальної власності. «Кожна громада володіє інформацією про землі сільськогосподарського призначення і повинна бути зацікавлена в ефективному їх використанні через призму наповнення місцевих бюджетів. Частина договорів вже приведена до норм чинного законодавства, де оренда встановлена у відсотках від нормативної грошової оцінки землі та відповідно індексується. Проте, в окремих громадах діє фіксована орендна плата – 200-500 грн за гектар, тоді як середня по області – 5,5 тис грн», – зауважив посадовець.

Начальниця ГУ ДПС у Волинській області Оксана Левчук додала, що зафіксовано випадки маніпулювання юридичними особами звітністю з метою мінімізувати сплату податків. Вона також зазначила, що податкові органи спрямували в усі 54 громади клопотання про проведення звірки орендарів сільгоспугідь, проте на таку співпрацю пішли лише 11 ОТГ, 8 – відмовилися надавати інформацію, решта громад звернення проігнорували. Начальник ОВА Іван Рудницький закликав лідерів громад до взаємодії, оскільки від легалізації плати за використання земель сільськогосподарського призначення найбільше зиску матимуть саме місцеві бюджети.

Під час наради також було проаналізовано стан і перспективи участі області в Програмі Interreg NEXT «Польща – Україна 2021–2027». Волинь – у лідерах серед регіонів за кількістю здобутих проєктів в межах цієї програми транскордонного співробітництва, – про це повідомила начальниця відділу міжнародної технічної допомоги департаменту економіки, інвестиційної діяльності та регіональної політики Олена Бегаль. Зокрема реалізується 17 проєктів у сферах охорони здоров’я та захисту довкілля на загальну суму 866 млн грн, 750 з яких – грантові кошти. Вона також додала, що у липні відбудеться новий конкурс малих грантів (від 20 до 90 тис євро) у сферах освіти, медицини і безпеки, а також мистецько-культурній. Термін реалізації грантів – 12 місяців. Громадам та установам гарантують консультативну та практичну допомогу у пошуках партнерів, підготовці документів на участь у конкурсі, а також реалізації гранту.

    Зробити звернення

    Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

    П.І.Б. :*

    Адреса :*

    Телефон :

    Звернення :*

    Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

    Електронною поштоюПоштою

    Поштою :*

    Електронною поштою :*