На важливості протидії спробам вчинення терористичних актів, що організовуються спецслужбами країни-агресора, наголошувалося під час оперативної наради за участю начальника ОВА Івана Рудницького, голови Волиньради Григорія Недопада, очільників профільних управлінь, територіальних органів, правоохоронних та військових структур, голів територіальних громад та районів.
Т.в.о. начальника Управління СБУ в області Сергій Маслій повідомив про значну активізацію спецслужб рф в організації диверсійних та терористичних актів, у тому числі із залученням неповнолітніх, і Волинь не є виключенням. «В регіоні з листопада 2024 року затримано ряд осіб, у тому числі й підлітків, які намагалися вчинити диверсії на об’єктах критичної інфраструктури та військового призначення. Усі вони були затримані та перебувають під слідством. Ми продовжуємо фіксувати постійні чисельні спроби ворога залучити молодь до деструктивної діяльності», – наголосив він.
Сергій Маслій наполягає на запровадженні в області комплексних і скоординованих заходів з посилення антитерористичного та контрдиверсійного режиму. «Необхідно провести роз’яснювальну роботу в освітніх закладах, особливо серед старшокласників, щодо правових наслідків вчинення терактів. Зобов’язати керівників закладів освіти, тренерські та педагогічні колективи інформувати СБУ та Нацполіцію про ознаки можливих вербувань спецслужбами рф підлітків. Окремо звернути увагу учнів та педагогів на недоцільність використання месенджеру Телеграм для спілкування та створення тематичних груп», – підкреслив він.
Крім того, учасники наради обговорили доцільність створення в громадах віддалених робочих місць державної податкової служби для надання адміністративних та консультаційних послуг. Виконувачка обов’язки начальника ГУ ДПС в області Оксана Левчук повідомила, що сьогодні підрозділи податкової працюють у кожному із 4-х районів Волині, а також створено 10 центрів обслуговування платників податків. З Луцькою міською тергромадою підписано меморандум про надання консультаційних послуг у приміщенні ЦНАПу, на черзі підписання такої з Любешівською громадою. «В нас є запити і від інших голів громад. Ми вивчаємо можливість надання на місцях двічі на місяць найбільш затребуваних послуг», – зауважила вона.
Голова обласної ради Григорій Недопад запропонував вивчити практику функціонування виїзних робочих кабінетів міграційної служби. «Ми їм свого часу з обласної комунальної власності передали мікроавтобус, який обладнали старлінком та відповідною базою даних. Ця практика досить дієва, адже є можливість забезпечити волинян окремими видами послуг безпосередньо на місцях», – зауважив він.
Окремо учасники наради обговорили реалізацію ініціативи Президента України з проведення спортивних змагань «Пліч-о-пліч всеукраїнські шкільні ліги» серед школярів. Начальник управління молоді та спорту ОВА Олександр Хвіщук повідомив, що цьогоріч на участь у цих змаганнях зареєструвалися 380 освітніх закладів області, понад півтори тисячі команд та близько 12 тисяч учнів із таких видів спорту як баскетбол, волейбол, гандбол, футзал, регбі-5, спортивне орієнтування, чирлідинг, шахи та легка атлетика. «Уже успішно проведено шкільний та територіальний етапи змагань, розпочато районний та міський етапи», – зауважив він.
Головам громад доручено максимально сприяти у залученості освітніх закладів до спортивних змагань «Пліч-о-пліч всеукраїнські шкільні ліги», а також до реалізації проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади».