Круглий стіл на таку тему до Міжнародного дня музеїв приурочив Волинський краєзнавчий музеї спільно з кафедрою музеєзнавства, пам’яткознавства та інформаційно-аналітичної діяльності ВНУ імені Лесі Українки. З професійним святом зберігачів надбань поколінь українців від імені Волиньради привітав і відзначив перший заступник голови Юрій Поліщук.
У мережі закладів культури області музеї займають особливе місце, оскільки саме тут зберігається пам’ять про людей та події, вивчається і популяризується локальна історія. У час російсько-української війни саме музеї стали осередками, де акумулюються матеріали про Героїв новітньої доби – полеглих захисників Волинського краю. «Окрім того, з початком повномасштабної війни музеї стали місцем сили і незламності, потужними волонтерськими центрами, осередками допомоги Силам безпеки і оборони України. Музейники радо діляться знаннями про Волинь та інформацією про її скарби з внутрішньо переміщеними особами, які знайшли прихисток на нашій землі, тим самим допомагаючи адаптуватись, почувати себе комфортно, бути вдома», – зазначила директорка Волинського краєзнавчого музею Оксана Важатко.
З професійним днем працівників музею від імені Волиньради привітав перший заступник голови Юрій Поліщук. «Я цілком усвідомлюю, що збереження історичної і культурної спадщини сьогодні тримається переважно на людях. Бо за 30 років держава, на жаль, не сформувала виразної концепції підтримки національного надбання загалом і музейної справи зокрема, і це спричинило чимало проблем як в галузі, так і в суспільстві. Без державних програм і фінансування не обійтися. І завдання обласної ради домогтися зміни державної політики щодо музейної справи. Я щиро дякую кожному з вас за самовіддану працю з оборони нашої культурної та історичної спадщини», – звернувся до присутніх Юрій Поліщук. Він також відзначив Подяками голови обласної ради працівників Волинського краєзнавчого музею Ліану Бойко та Людмилу Кревську за значний особистий внесок у розвиток музейної справи в області.
Під час музейного круглого столу була підсумована Тринадцята обласна рейтингова акція «Музейна подія року на Волині – 2024», переможцями якої стали Реекспозиція Садиби Косачів Колодяжненського літературно-меморіального музею Лесі Українки, виставковий проєкт «Свій/Чужий. Історії про…» відділу етнографії та народних промислів Волині обласного краєзнавчого музею та виставка «Холмщина у пам’яті поколінь» відділу історії Волині також краєзнавчого музею. Всього на розгляд експертів було подано14 подій проведених музейними закладами області.