офіційний сайт

ДОСВІД УКРАЇНИ – ФУНДАМЕНТ ГЛОБАЛЬНОЇ БЕЗПЕКИ ЄВРОПИ

Міжнародний форум з цивільної безпеки упродовж двох днів проходитиме у Варшаві. Участь у ньому беруть голова Волиньради Григорій Недопад, парламентар Вячеслав Рубльов, депутатка облради Ористлава Сидорчук, очільники Олицької громади Олександр Прендецький та Поромівської – Олег Савчук.

Українську сторону на зібранні представляють парламентарі, урядовці, очільники регіонів, громад та асоціацій місцевого самоврядування, фахівці Державної служби з надзвичайних ситуацій, експерти з управління безпековими проєктами, керівники недержавних гуманітарних організацій. А унікальний український досвід із забезпечення безпеки цивільного населення перейматимуть представники профільних директоратів і комісій ЄС, комітетів Конгресу місцевих і регіональних влад Ради Європи, ОБСЄ, Міжнародного Червоного Хреста та інших безпекових інституцій, національних агенцій з питань надзвичайних ситуацій, технічної і гуманітарної допомоги окремих європейських країн.

Відкриваючи форум, очільник Генерального директорату Європейської комісії з питань цивільного захисту та гуманітарної допомоги Мацей Поповскі зазначив, що війна в Україні виявила вразливість європейської безпеки, і наголосив на необхідності зміцнення спроможностей та формування цілісної стратегії цивільного захисту Європейського Союзу. «Унікальний досвід України у відстоюванні своєї незалежності та територіальної цілісності відіграє важливу роль у формуванні безпекової архітектури Європи та міжнародних відносин. Українські громади у тісній взаємодії зі службами цивільного захисту здобули досвід забезпечення безпеки цивільного населення, який є унікальним сьогодні у світі та має бути поширений у багатьох країнах Європи», – переконаний Мацей Поповскі.

Тож під час форуму українці поділяться з європейськими партнерами особливостями співпраці центральних органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування задля побудови ефективної системи цивільної безпеки в умовах постійної загрози, досвідом створення єдиної комплексної системи оповіщення та інформування населення про виникнення надзвичайних ситуацій; запровадження інституту офіцера цивільного захисту громади, розвитку системи добровільних і місцевих пожежних дружин; розбудови безпекової інфраструктури в закладах освіти, а також про те, як громади модернізують захист – від фізичної охорони до сучасних технічних рішень безпеки. Йтиметься також про організацію евакуації населення та роль територіальних громад у вимушеному переміщенні населення в умовах війни, трансформацію виробництва під логістику в надзвичайних ситуаціях та проєкти стійкості для прифронтових регіонів.

Спільні дискусії представників України та ЄС стосуватимуться партнерства під час війни, ролі міжнародних організацій в реагуванні на гуманітарні виклики і трансформації цивільного захисту України та Європи як відповідь на сучасні виклики.

Також Григорій Недопад зустрівся із власниками авторемонтної компанії GP Truck Trading. Один з її працівників – волинянин Андрій Максімов, який багато років мешкає у Польщі, за сприяння керівництва автомайстерні відновлює та доправляє автомобілі для фронту. Так, у взаємодії з Волиньрадою та Рожищенською Самообороною такі відремонтовані і додатково обладнані машини отримали «Вовки Да Вінчі» 67-ої ОМБр, холодноярівці 93-ої окремої бригади, морські піхотинці 35-ої та аеророзвідники волинської сотки. Зараз атворемонтники підготували кілька авто, включно з медичним для воїнів 14-ої Князівської бригади. Голова обласної ради подякував партнерам за гуманітарну допомогу та обговорив перспективи майбутньої співпраці.

    Зробити звернення

    Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

    П.І.Б. :*

    Адреса :*

    Телефон :

    Звернення :*

    Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

    Електронною поштоюПоштою

    Поштою :*

    Електронною поштою :*