офіційний сайт

ДІАЛОГ АСОЦІАЦІЙ ЯК ОСНОВА БАГАТОРІВНЕВОГО ВРЯДУВАННЯ

Голова Волиньради Григорій Недопад як віцепрезидент з регіональної політики Української асоціації районних та обласних рад і очільник Ковельської райради та один з координаторів представництва районних рад в УАРОР В’ячеслав Шворак взяли участь у тематичній зустрічі лідерів всеукраїнських асоціацій органів місцевого самоврядування.

Експертні дискусії організовано інтернаціональним крилом Шведської асоціації місцевих і регіональних влад SALAR у рамках програми Polaris «Підтримка багаторівневого врядування в Україні», яка окрім ефективності управління, фокусується і на посиленні спроможність громад надавати публічні послуги і брати участь у процесах відновлення та відбудови відповідно до вимог ЄС.

Представники всеукраїнських асоціацій органів місцевого самоврядування та іноземні експерти обговорили реформу управління публічними інвестиціями в контексті можливостей і виклики для всіх рівнів урядування, а також гендерне бюджетування від стандартів ЄС – до української практики. Так, зокрема, зазначалося, що основною метою реформи публічного інвестування є створення прозорої, підзвітної та ефективної системи залучення інвестицій в стратегічні для відновлення сектори економіки, аби обмежений фінансовий ресурс був спрямований на ключові проєкти, що відповідають пріоритетам відновлення і розвитку громад та регіонів. Зараз розробляється уніфікована методика відбору проєктів для фінансування з використанням цифрової платформи DREAM. Цьогоріч на цій базі Єдиний проєктний портфель містить майже 800 проєктів, найпріоритетніші з яких будуть профінансовані з держбюджету. Решта ж можуть доопрацьовуватися й оновлюватися, аби отримати більше шансів на фінансування. Окрім того, в контексті цієї реформи також планується розподіл 20% грантового фінансування, передбаченого на розвиток громад і регіонів в рамках фонду Ukraine Facility.

Проаналізували учасники зустрічі і дотримання стандартів ЄС у гендерності бюджетування в умовах української практики, оскільки важливим елементом відбору проєктів громад для фінансування з боку міжнародних та державних фондів є відповідність підходу гендерної рівності. Разом з цим, ця норма також має бути апріорі відображена в місцевій/регіональній політиці, яка будується на забезпеченні інклюзії, залученості та рівному доступі усіх категорій мешканців до послуг місцевої влади.

«І продовження реформи децентралізації, і процеси відновлення та євроінтеграції відбуваються в умовах викликів війни, які вимагають чіткої координації між усіма рівнями влади та спільного стратегічного бачення. Важливо, щоб трансформації були не тільки швидким, а й системним, результативними та орієнтованим на довгостроковий розвиток. Сьогоднішня зустріч українських асоціацій органів місцевого самоврядування та наших європейських партерів – це ще одна нагода звірити наші зусилля на цьому непростому шляху змін», – підсумував тематичні дискусії Григорій Недопад.

    Зробити звернення

    Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

    П.І.Б. :*

    Адреса :*

    Телефон :

    Звернення :*

    Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

    Електронною поштоюПоштою

    Поштою :*

    Електронною поштою :*