офіційний сайт

ДНІ НАУКИ У ВІППО: ПРЕЗЕНТУВАЛИ НОВІ РОЗРОБКИ

У Волинському інституті післядипломної педагогічної освіти стартували заходи, приурочені Дням науки в Україні. Свої розробки представили педагоги з різних куточків Волині. Участь у презентаційному форумі також взяли перший заступник голови Волиньради Юрій Поліщук та народний депутат України Вячеслав Рубльов.

Директор ВІППО Петро Олешко зазначив, що інститут відіграє важливу роль у розвитку науки на теренах Волині. «Ми впроваджуємо інноваційні підходи, розвиваємо освітнє середовище та підвищуємо педагогічну майстерність освітян. А ще забезпечуємо інтеграцію наукових здобутків в систему освіти та розширюємо співпрацю з міжнародними партнерами з метою широкого наукового обміну, щоб наша освіта відповідала сучасним потребам. І ця робота дає результат – внесені зміни до освітніх програм», – наголосив Петро Олешко. Під час заходу презентували колективну монографію «Проєктування інноваційного середовища післядипломної освіти як умова реалізації індивідуальної освітньої траєкторії педагога», над темами для якої науковці працювали впродовж 5 років.

«Саме під час війни ми зрозуміли наскільки важлива освіта та наука. Бо війни виграють ті, хто користується найновішими технологіями та розробками. На Волині ми активно розвиваємо наукову сферу з шкільних парт – в нас працюють наукові ліцеї, проводить активну діяльність Мала академія наук, маємо ВІППО, звідки впроваджуються передові наукові розробки в галузі освіти. Також цього року обласна рада збільшила кількість стипендій для молодих науковців, що дозволить мотивувати до дослідницької роботи ширше коло талановитих», – зазначив Юрій Поліщук. Також він вручив Почесні грамоти обласної ради викладачам інституту післядипломної освіти – Тетяні Жалко, Людмилі Плахотній та Наталії Ясинській. Грамотами Верховної Ради України парламентар Вячеслав Рубльов відзначив науковців ВІППО Валентину Вітюк та Галину Ягенську. Крім того, він також нагородив грамотою Верховної Ради депутата обласної ради, багаторічного педагога Михайла Скопюка.

В рамках фестивалю директор ВІППО Петро Олешко презентував результат ще одного проєкту – гібридну сонячну електростанцію. Ця новація сприятиме енергетичній незалежності закладу та скоротить екологічний слід.

ПСИХОЛОГІЧНА РЕАБІЛІТАЦІЯ І БЕЗБАР’ЄРНІСТЬ – ПРІОРИТЕТИ ВЕТЕРАНСЬКОЇ ПОЛІТИКИ

Реалізація цих напрямків в області була предметом розгляду на традиційній оперативній нараді під головуванням начальника ОВА Івана Рудницього. Участь у засідання взяв голова Волиньради Григорій Недопад.

Про державну програму підтримки надавачів психологічних послуг для ветеранів розповіла начальниця управління з питань ветеранської політики ОВА Віта Прокопчук. За її словами, для ліцензованих надавачів послуг різних форм власності з психологічної та комплексної медико-психологічної допомоги передбачена державна компенсація з розрахунку 254 грн за годину на одну особу. Аби отримати можливість нею скористатися, надавач послуг повинен бути внесений до спеціального реєстру. Покрокова інструкція цієї процедури розміщена на сайті Мінветеранів. Тож громади закликають скористатися перевагами державної підтримки практичних психологів та центрів життєстійкості.

Іван Рудницький також повідомив, що виділені з обласного бюджету додаткові 3,5 млн грн на оздоровлення дітей військовослужбовців та загиблих захисників уже розподілено. Надійшло 250 заяв від родин полеглих. «Однак, бажаючих значно більше. Тому від громад я прошу вичерпну інформацію про кількість охочих та суми, передбачені у місцевих бюджетах на оздоровлення. Це потрібно, аби збалансувати видатки обласного та бюджетів громад. За погодженням з Волиньрадою обласний бюджет спрямує потрібний ресурс, щоб охопити літнім відпочинком усіх дітей цієї категорії», – запевнив начальник ОВА.

Під час наради також було оголошено про проведення в області з 19 по 25 травня національного тижня безбар’єрності. Т.в.о. начальника управління містобудування та архітектури облвійськадміністрації Василь Василенко повідомив, що напрацьовано детальний план заходів з привернення уваги суспільства до потреби формування безперешкодного середовища. Проте начальник ОВА Іван Рудницький вважає, що окрім інформаційно-роз’яснювальної кампанії в області повинна бути узгоджена з громадами загальна концепція побудови інклюзивного простору. «Почати варто з публічних будівель і громадських місць, а робота вестися системно», – зазначив посадовець.

    Зробити звернення

    Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

    П.І.Б. :*

    Адреса :*

    Телефон :

    Звернення :*

    Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

    Електронною поштоюПоштою

    Поштою :*

    Електронною поштою :*