офіційний сайт

СУЧАСНО І ТЕХНОЛОГІЧНО: НОВИЙ НАВЧАЛЬНО-ПРАКТИЧНИЙ ЦЕНТР В ОВАДНОМУ

Осередок сучасних аграрних технологій відкрили на базі відокремленого спеціалізованого відділення Регіонального професійного коледжу м. Володимир. Новостворений центр відвідав перший заступник голови Волиньради Юрій Поліщук.

На створення навчально-практичного центру сучасних аграрних технологій спрямували 20 млн грн, з яких 13 млн грн – з державного бюджету та 4,3 млн грн – з обласного, на умовах співфінансування долучилася і Володимирська міська рада. Крім того, за кошти спецфонду закладу освіти провели внутрішні та зовнішні ремонтні роботи, перекрили покрівлю в прилеглих до навчально-практичного центру приміщеннях.

«Ми щодня працюємо тим, щоб стати кращими. Сьогодні це вже другий навчально-практичний центр і, я впевнений, їх буде більше, бо плануємо розвивати тваринництво та промислове господарство. Нинішній центр обладнаний сучасними навчальними лабораторіями, демонстраційними ділянками, технічним парком із новітньою аграрною технікою та цифровими системами моніторингу врожайності. У навчальний процес інтегровані новітні агротехнології, включаючи GPS-навігацію, дрони для агромоніторингу та точне землеробство», – розповів директор коледжу Юрій Мозоль.

На базі новоствореного НПЦ зможе навчатися майже пів тисячі осіб за професіями плодоовочівник, робітник фермерського господарства, тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва різних категорій, слюсар з ремонту сільськогосподарських машин та устаткування, водій автотранспортних засобів. До складу навчальтно-практичного центру входить і кабінет та майстерня сучасних інноваційних технологій сільськогосподарського виробництва, які укомплектовані сучасними засобами навчання, устаткуванням, інструментом, мультимедійною технікою, дидактичними матеріалами та комплексно-методичним забезпеченням.

«Захоплююся тим, як розвиваються наші заклади професійно-технічної освіти. І за це особлива вдячність їх керівникам, адже вони докладають для цього максимум зусиль. Оваднівське відділення за ці три роки змінилося до непізнаваності і є прикладом розвитку та вдосконалення. Виховати і вивчити спеціаліста без необхідної техніки неможливо. Й приємно, що інколи в навчально-практичних центрах вона краща й сучасніша, ніж в наших роботодавців. Хотілося б, аби після завершення навчання учні лишалися і працювали тут, під мирним українським небом, на українській землі, в українських підприємствах», – зазначив Юрій Поліщук. Він також відзначив почесними грамотами обласної ради двох майстрів виробничого навчання – Олександра Цаля та Миколу Кривкіна.

В центрі також планують проводити перепідготовку та підвищення кваліфікації працівників сільськогосподарських підприємств області, залучати до цього ветеранів бойових дій та членів їхніх родин, проводити професійну підготовку незайнятого населення, в тому числі з внутрішньо переміщених осіб, організовувати короткострокові курси для отримання часткових кваліфікацій з ліцензованих професій, стажування педагогічних працівників, проводити тренінги, майстер-класи, семінари-практикуми, консультації.

ВОЛИНЬ – БІЛОСТОК: ПАРТНЕРСТВО ЗАДЛЯ СПІЛЬНОГО РОЗВИТКУ

Заступник голови обласної ради Григорій Пустовіт взяв участь у стартовій конференції з нагоди початку українсько-польського проєкту «Спільний розвиток доступної та стійкої медичної допомоги для людей похилого віку та людей з інвалідністю у лікарнях Білостока і Волині», який реалізується у рамках Програми Interreg NEXT Польща-Україна 2021-2027.

До складу волинської делегації також увійшли медпрацівники, в.о. директора обласного госпіталю ветеранів війни Оксана Шкаровецька, керівниця Луцького геріатричного пансіонату Алла Гнатюк. Під час конференції сторони обговорили особливості надання медичної допомоги людям похилого віку та особам з інвалідністю та системні рішення щодо цього в Польщі та в Україні.

Волиняни також мали нагоду ознайомитися зі структурою та роботою польських партнерів – Воєводської об’єднаної лікарні ім. Єнджея Снядецького в Білостоці, зокрема паліативного відділення, амбулаторії паліативної допомоги, а також із облаштуванням хоспісу на дому. 

Загальний бюджет проєкту «Спільний розвиток доступної та стійкої медичної допомоги для людей похилого віку та людей з інвалідністю у лікарнях Білостока та Волині» становить майже 3,5 млн євро, з яких 888 тис єворо – бюджет заходів Волинського обласного госпіталю ветеранів війни. В рамках реалізації проєкту тут буде здійснено капітальний ремонт та вмеблювання та оснащення відділень хірургії, ортопедії і травматології, оновлено автоматичну пожежну сигналізацію. Окрім того, планується створення серії навчальних відеоматеріалів для членів сімей пацієнтів з інструкціями по догляду за людьми похилого віку та інвалідами вдома, фізичними вправами для реабілітації хворих; консультуванням членів сімей пацієнтів відділення ортопедії і травматології та хірургії; спільна з партнерами розробка методик лікування літніх пацієнтів або пацієнтів з обмеженими можливостями. Методики будуть поширені серед інших медичних установ на прикордонній території у вигляді електронної книги.

    Зробити звернення

    Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

    П.І.Б. :*

    Адреса :*

    Телефон :

    Звернення :*

    Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

    Електронною поштоюПоштою

    Поштою :*

    Електронною поштою :*