офіційний сайт

«ЗЕМЛЯ – НАШ СПІЛЬНИЙ ДІМ»: ОБЛАСНИЙ КОНКУРС ЮННАТІВ ЗІБРАВ РЕКОРДНУ КІЛЬКІСТЬ УЧАСНИКІВ

Упродовж трьох днів на Волині триватиме обласний етап Всеукраїнського конкурсу колективів екологічної просвіти. Участь в офіційному старті змагань взяли перший заступник голови обласної ради Юрій Поліщук та очільник постійної комісії обласної ради з питань екології, раціонального використання природних ресурсів, депутат облради Юрій Ройко.

Незмінним ініціатором проведення конкурсу є обласний еколого-натуралістичний центр. Його директорка Валентина Остапчук розповіла, що на Волині – понад 160 учнівських колективів екологічної просвіти. Учасниками обласного етапу стали близько 40 команд, які були визнані найкращими за результатами місцевих конкурсів, що відбулись в територіальних громадах. «Це не просто конкурс, це школа екологічного та трудового виховання і мотивації. Кожна із команд продемонструє свої авторські виступи, у яких відображено власний досвід і результати практичної природоохоронної роботи, популяризації руху за збереження навколишнього середовища. Наші діти вивчають екологічні проблеми своєї місцевості, аби спільно з наставниками в майбутньому перетворити ці дослідження на плацдарм наукової діяльності», – підкреслила вона.

Валентина Остапчук також зауважила, що минулоріч команда «ТЕРА» гімназії №2 м. Камінь-Каширський отримала Гран Прі Всеукраїнського конкурсу колективів екологічної просвіти.

Перший заступник голови обласної ради Юрій Поліщук висловив вдячність керівництву та працівникам обласного еколого-натуралістичного центру, а також їх партнерам за організацію та проведення конкурсу. «Я переконаний, що завдяки нашим юннатам, на Україну чекає прекрасне, славне майбутнє. Бо патріотизм і любов до своєї країни починається саме із рідного міста, села, урочища, річки чи лісу. З тих, хто справді любить свою землю, плекає та оберігає її, і виростають справжні патріоти, які сьогодні захищають її ціною власного життя», – наголосив він.

У своєму вітальному слові голова екологічної комісії обласної ради Юрій Ройко зауважив, що кожен із конкурсантів уже є переможцем, адже в умовах сьогодення надважливо берегти навколишнє середовище. «Війна нещадно нищить довкілля України. Вже зафіксовано понад 5 тисяч фактів екоциду. Щодня військові дії завдають природі шкоди на 3 млрд гривень. Третина українських лісів спалена, отруєні та заміновані значні площі земель, безповоротно зникають цілі екосистеми. Внаслідок спровокованих ракетними ударами пожеж в атмосферу потрапили понад 300 млн тонн шкідливих викидів. Це жаливі цифри, а тому після перемоги нам необхідно буде подбати не лише про відновлення довкілля, а й більш наполегливо провадити нашу природоохоронну місію», – резюмував він.

Переможці обласного етапу візьмуть участь у Всеукраїнському турі конкурсу колективів екологічної просвіти.

  Зробити звернення

  Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

  П.І.Б. :*

  Адреса :*

  Телефон :

  Звернення :*

  Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

  Електронною поштоюПоштою

  Поштою :*

  Електронною поштою :*