офіційний сайт

ВИЗНАЧЕНО МОЛОДИХ НАУКОВЦІВ – ПРЕТЕНДЕНТІВ НА ЩОРІЧНУ СТИПЕНДІЮ ВОЛИНЬРАДИ

Цю та інші рекомендації ухвалили під час засідання постійної комісії з питань освіти, науки, інформаційного простору, культури та мови, національного і духовного розвитку. Участь у засіданні також взяли перший заступник голови Юрій Поліщук, керівники профільних управлінь ОВА, представники університетів та обласних комунальних закладів вищої освіти.

Найперше голова постійної комісії Ольга Омелько представила нового члена – новообрану депутатку, директорку Колківського центру професійної освіти Людмилу Панасюк, яка відтепер працюватиме в освітянській комісії.

Окрім того за клопотанням керівництва вишів члени комісії розглянули 3 кандидатури на присудження щорічної стипендії Волинської обласної ради для молодих вчених. Зокрема, це – доктор психологічних наук, доцентка кафедри загальної та клінічної психології Волинського національного університету імені Лесі Українки Наталія Коструба. За словами проректора вишу Юрія Громика, вона – наймолодший в університеті доктор наук, є авторкою понад 150 наукових публікацій, глибоко залучена до вирішення проблематики ментального здоров’я, працює у статусі регіональної координаторки всеукраїнської програми ментального здоров’я, очолює і місцевий Центр для тих, хто отримав травматичний досвід. Інша претендентка – Купира Мирослава, кандидатка економічних наук, доцентка кафедри фінансів, банківської справи та страхування Луцького національного технічного університету. Характеризуючи колегу, ректорка ЛНТУ Ірина Вахович зазначила, що науковиця надзвичайно цілеспрямована і активна. Попри молодий вік уже має сотню наукових праць та 7 монографій, готується до вступу в докторантуру. Третя пошукачка – кандидатка педагогічних наук, проректорка з науково-педагогічної роботи та міжнародної співпраці Луцького педколеджу Ольга Фаст. Вона авторка понад 80 наукових праць, є відповідальним секретарем вченої ради коледжу та редакторокою двох фахових видань. Невдовзі готується захистити докторську дисертацію. Усі три кандидатури члени комісії схвалили одноголосно і рекомендували депутатам обласної ради підтримати це рішення.

Позитивним висновком зважила комісія і на прохання Лесиного вишу клопотатися перед парламентом про нагородження Почесною грамотою Верховної Ради України Бєлікової Наталії – докторки педагогічних наук, професорки, завідувачки кафедри теорії фізичного виховання та рекреації.

Комісія також одноголосно погодилася з пропозицією депутата Андрія Бокоча про внесення змін до положень про щорічну стипендію Волинської обласної ради для молодих вчених та про обласні премії за заслуги у сфері науки й освіти в частині збільшення мінімальної кількості претендентів з 2 до 5. «Такий намір озвучувався давно і він, безумовно, заслуговує на практичну реалізацію. Сьогодні конче потрібно мотивувати молодих вчених, а також підтримати й інших освітян. Бо досі премії у сфері освіти і науки отримували переважно педагоги середньої загальноосвітньої ланки, а поза увагою залишалися працівники дошкілля, профетехзакладів та установ передвищої освіти», – підтримав пропозицію перший заступник голови Юрій Поліщук.

Члени комісії проголосували і за ухвалу звернення до центральних органів влади про недопущення запровадження мораторію на підвищення основних державних соціальних стандартів та гарантій, забезпечення гідної оплати праці і достатнього життєвого рівня для працівників бюджетної сфери. Обґрунтовуючи потребу такої ініціативи, голова постійної комісії Омелько Ольга зазначила, що з таким до депутатів часто звертаються виборці, окрім того відповідне клопотання надіслала і обласна організація профспілки працівників освітньої галузі. «Підвищилася ставка військового збору з 1,5 до 5 відсотків, але крім «замороження» рівня мінімальної заробітної плати в бюджетній декларації на 2025-2027 роки незмінним залишається і розміру І-го тарифного розряду. В освітян – це 3 195 грн, тоді як чинними урядовими документами передбачається, що посадовий оклад педагогічного працівника найнижчої кваліфікаційної категорії встановлюється в розмірі трьох мінімальних заробітних плат, а оклад педагогічного працівника кожної наступної кваліфікаційної категорії має підвищуватися не менше ніж на 10 відсотків. Однак запровадження цієї норми щорічно відтерміновується. Така ситуація спричинює відсутність мотивації та зацікавленості у результатах своєї роботи. Беручи до уваги зазначене вище, пропоную ініціювати від постійної комісії внесення на розгляд депутатського корпусу проєкту рішення про прийняття цього документу до Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України», – звернулася до колег Ольга Омелько. Пропозицію члени комісії підтримали одноголосно і закликали обласну раду наслідувати їх.

Профільна депутатська комісія також погодила сьогодні створення Наглядової ради Волинського медичного інституту. Начальник управління охорони здоров’я Юрій Легкодух повідомив, що розроблено відповідне Положення, а також дуже скрупульозно підібрано персональний склад спостережного органу, до якого увійшли авторитетні науковці, педагоги, управлінці, експерти та практики-клініцисти медичної галузі як державного рівня, так і місцеві, а також парламентарка Ірина Констанкевич. Проректорка медінституту Алла Лазько подякувала депутатам і запевнила, що створення Наглядової ради дозволить колективу ефективніше формувати стратегію розвитку комунального вишу і запровадити кращі стандарти освіти європейської зразка.

    Зробити звернення

    Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

    П.І.Б. :*

    Адреса :*

    Телефон :

    Звернення :*

    Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

    Електронною поштоюПоштою

    Поштою :*

    Електронною поштою :*