офіційний сайт

ВШАНУВАННЯ ГЕРОЇВ, УТРИМАННЯ ДОРІГ, СОЦІАЛЬНІ СТАНДАРТИ, ІНКЛЮЗІЯ – ДЕПУТАТСЬКІ ЗАПИТИ І ЗАЯВИ ФРАКЦІЙ

Відповідно до регламенту роботи сесії депутати від імені виборців скерували виконавцям клопотання про вирішення нагальних проблем.

Зокрема, депутат Андрій Козюра озвучив заяву від очолюваної ним фракції ВО «Батьківщина» в обласній раді. Він зазначив, що надіслане Волиньрадою звернення до Кабінету Міністрів щодо гідного харчування бійців, які перебувають на лікуванні чи реабілітації, в супереч існуючим нормативам не отримало урядового рішення. Тож просить начальника ОВА Івана Рудницького взяти це питання під особистий контроль та домогтися його виконання на території області. «Постанови Уряду зобов’язують налагодити відповідний механізм, за яким лікарні не будуть просити допомоги у волонтерів та меценатів, щоб належно харчувати воїнів. Однак триває бюрократична тяганина з боку Міністерства оборони у цьому питанні. Від них має бути компенсація за збалансоване харчування наших захисників, яке б відповідало стандартам НАТО, що у грошовому еквіваленті дорівнює 180-190 грн», – зауважив Андрій Козюра.

Перший заступник голови Волиньради Юрій Поліщук озвучив депутатський запит до голови ОВА Івана Рудницького щодо гідного пошанування пам’яті Героїв. Він розповів, що до нього, як до депутата, звернулись мешканці села Облапи Ковельського району з проханням посприяти у виділенні коштів для встановлення пам’ятника загиблій у серпні 2022 року бойовій медикині Світлані Поліщук. Діти та колишній чоловік жінки проживають на окупованій території, з бюджету громади було виділено 10 тисяч гривень на її поховання, а 100 тисяч грн з обласного бюджету отримала її донька. «На могилі нашої Героїні пам’ятника досі нема, сподіваюсь, що це поодинокий випадок, але прошу внести зміни в Регіональну програму підтримки осіб, які брали участь у захисті Батьківщини, та членів їхніх сімей і передбачити кошти для встановлення пам’ятників загиблим воїнам, у яких відсутні рідні і близькі, або не проживають на території України», – наголосив Юрій Поліщук.

Депутат Ярослав Матвійчук озвучив запит до голови ОВА Івана Рудницького та начальниці управління освіти і науки ОВА Наталії Матвіюк з приводу стурбованості працівників коледжів і закладів професійно-технічної освіти обласного підпорядкування, які з 1 січня 2025 року можуть не отримати передбаченої у держбюджеті щомісячної надбавки вчителям. «Прошу підготувати звернення до Міністерства освіти і науки України з проханням забезпечити працівників закладів фахової передвищої та професійно-технічної освіти достойними заробітними платами на рівні освітян закладів загальної середньої освіти або внести зміни до проєкту Державного бюджету на 2025 рік чи затвердити окрему Програму підтримки таких закладів освіти Волинської області», – йдеться у запиті депутата.

Ряд запитів обранців громади стосувались утримання та ремонту доріг. Так, депутат Андрій Бокоч адресував свій запит очільнику ОВА. Він зазначив, що до нього, як депутата систематично звертаються голови сільських та міських рад Володимирського району з проблемою недостатньої кількості ресурсів на зимове обслуговування доріг як державного, так і місцевого значення, а це може становити загрозу безпеці учасників дорожнього руху. Тож закликає очільника виконавчої влади області розглянути питання збільшення фінансування для обслуговування доріг області.

Обранець Ярослав Матвійчук теж наголошує на цій проблемі та пропонує у випадку відсутності коштів в обласному бюджеті, напрацювати механізм для органів місцевого самоврядування, аби вони могли обслуговувати ці дороги в межах правового поля. У цьому ж запиті він акцентує увагу на порушенні швидкісного режиму на дорогах міста Володимира. «Прошу провести дослідження доріг державного значення у межах Володимира на предмет потреби встановлення камер, які би контролювали швидкість руху автомобілів і дисциплінували водіїв. Також пропоную розглянути можливість облаштування тимчасової кільцевої розв’язки на перехресті вулиць Луцька – Данила Галицького – Ковельська без зміни дорожнього та тротуарного покриттів», – наголошує у запиті депутат.

Обранець Микола Макарук спрямував свій запит голові ОВА з проханням розглянути питання ремонту аварійної дороги Межисить-Щедрогір-Підгір’я-Річиця. «Цією дорогою користуються мешканці 11 населених пунктів Забродівської та Самарівської громад, а це більше восьми тисяч жителів. Зупинка руху через аварійність спричинить соціальну напругу серед місцевого населення», – наголошує депутат.

Обранець Віктор Галан-Влащук звернувся із запитом до очільника облвійськадміністрації та голови обласної ради щодо необхідності розробки та затвердження обласної комплексної програми доступності, яка б адаптувала інфраструктуру до потреб осіб з інвалідністю. Йдеться про облаштування в комунальних закладах пандусів, спеціалізованих вбиралень, покращення доступу до громадського транспорту тощо для створення безбар’єрного середовища для осіб, які того потребують.

Депутатка Юлія Вусенко виголосила запит до голови ОВА, керівника обласної прокуратури та Луцького міського голови щодо необхідності збереження об’єкта культурної спадщини на вулиці Кафедральна, 13 у Луцьку. «Я закликаю ініціювати заходи для проведення комплексної оцінки стану цієї будівлі; забезпечити посилений моніторинг та контроль за дотриманням заходів з охорони об’єкта; з’ясувати, чому забудовник маючи на руках висновок про те, що археологічний культурний шар відсутній лише на глибині 1 метр, здійснив забудову значно глибше. Збереження культурних об’єктів, таких як будівля на вулиці Кафедральній 13, є важливим аспектом розвитку нашого міста та області і його привабливості для туристів», – наголосила вона у своєму запиті.

Всі запити колег депутати підтримали більшістю голосів.

    Зробити звернення

    Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

    П.І.Б. :*

    Адреса :*

    Телефон :

    Звернення :*

    Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

    Електронною поштоюПоштою

    Поштою :*

    Електронною поштою :*