офіційний сайт

ВОЛИНЯНИ ВШАНУВАЛИ ЖЕРТВ ПОЛІТИЧНИХ РЕПРЕСІЙ

На Замковій площі відбувся пам’ятний захід. До пошанування загиблих під час Великого терору долучилися заступник голови обласної ради Григорій Пустовіт, духовенство, представники громадськості та влади.

Політичні репресії в Україні розпочалися з першої спроби встановлення радянської влади – на початку 1918 року. Дружини та чоловіки «ворогів народу» підлягали обов’язковому арешту, діти до 15 років передавались у спеціальні дитячі будинки. Найстрашнішим став «Великий терор» 1937-1938 років.

За оціночними даними у період з 1927 до 1990 років в Україні було заарештовано більше мільйона осіб (з них понад 50% – українці), 545 тисяч з них засуджені, щонайменше 140 тисяч – розстріляно. Крім того до початку 50-х років з України було виселено майже 3 мільйони розкуркулених селян і членів їхніх сімей. Наслідками комуністичного терору в Україні стали знищення політичної, мистецької та наукової еліти, деформація суспільних зв’язків, руйнування традиційних ціннісних орієнтацій, поширення суспільної депресії та денаціоналізація.

На честь українців, що стали жертвами тоталітаризму, присутні склали спільну молитву, до пам’ятного знаку лягли квіти.

  Зробити звернення

  Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

  П.І.Б. :*

  Адреса :*

  Телефон :

  Звернення :*

  Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

  Електронною поштоюПоштою

  Поштою :*

  Електронною поштою :*