офіційний сайт

ВОЛИНЯНИ ВШАНУВАЛИ ПАМ’ЯТЬ ГЕРОЇВ КРУТ

З нагоди 106-их роковин битви під Крутами, яка стала символом незламності українського народу в боротьбі за волю, біля меморіального знаку «Героям Крут – борцям за Незалежність України» відбувся поминальний молебень.

Участь у скорботному заході взяли студентська молодь, військовослужбовці, представники громадськості, влади області та Луцька, депутати обласної ради та духовенство. Вклонитися пам’яті загиблих Героїв прийшов перший заступник голови обласної ради Юрій Поліщук.

Присутні склали шану і молитву на честь кількох сотень студентів, які у нерівному бою ціною власного життя упродовж 5-ти годин стримували кількатисячний більшовицький наступ на Київ. Великі втрати противника відтермінували просування до столиці. Це дало змогу укласти Брестський мир між Українською Народною Республікою і державами Четверного союзу. Цим документом Україна визнавалась самостійною державою з західним кордоном, що існував між Австро-Угорщиною й росією до 1914 року.

Священники різних конфесій відслужили панахиду за полеглими у тій битві українськими патріотами. До присутніх звернувся Митрополит Луцький і Волинський Михаїл. «Я вважаю, що кров оцих дітей, які понад сто років тому поклали свої життя за незалежність України, молитва та пам’ять про них повинні торкнутися нашої свідомості. Згадуючи подвиг Героїв Крут, нам необхідно також пам’ятати й про переможні дати в історії нашої держави та відзначати їх. Нехай вони надихають нас до творення нашого майбутнього», – зауважив він.

Учасники заходу хвилиною мовчання вшанували загиблих Героїв та поклали квіти до підніжжя пам’ятного знаку. На завершення усі присутні спільно виконали Державний Гімн України.

  Зробити звернення

  Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

  П.І.Б. :*

  Адреса :*

  Телефон :

  Звернення :*

  Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

  Електронною поштоюПоштою

  Поштою :*

  Електронною поштою :*