офіційний сайт

ВОЛИНСЬКИЙ КРАЄЗНАВЧИЙ МУЗЕЙ ВІДЗНАЧИВ 95-РІЧНИЦЮ

З ювілеєм обласну комунальну установу привітали голова Волиньради Григорій Недопад, народна депутатка України Ірина Констанкевич, колеги-музейники, представники творчої інтелігенції, науковці та партнери закладу.

Керівниця музею Оксана Важатко подякувала за підтримку та розповіла про здобутки. Так, за останні 5 років музей зміг залучити близько 5 млн грн грантових коштів, тривало комплектування та оцифрування фондів музею, проведено ремонти у виставкових залах та сховищах. Та найбільша гордість – це працівники музею, стверджує керівниця.

«Визначально показовим був ранок 24 лютого 2022 року, коли працівники вийшли на роботу, щоб убезпечити найцінніші предмети колекції. Ми тоді повністю демонтували музей волинської ікони, художній музей та забрали експонати в сховища в інших відділах. Злагоджена робота колективу в перший день повномасштабної війни стала свідченням фаховості працівників закладу», – зауважила Оксана Важатко. Вона також висловила вдячність голові обласної ради Григорію Недопаду за постійне поповнення колекції музею.

Очільник Волиньради відзначив величезну роль краєзнавчого музею у збиранні та збереженні історії Волині і, зокрема, історії військових здобутків волинян під час російсько-української війни. «Завжди намагаюсь передати в музей подарунки, які віддають військові під час наших волонтерських поїздок на схід. Це і прапори, і шеврони, і книги, підписані захисниками, які тепер зберігаються у краєзнавчому музеї. Їх мають бачити відвідувачі, вони мають бути збережені для історії на майбутніх поколінь. Переконаний, що ваші фонди і надалі будуть поповнюватись, а заклад – процвітати», – відзначив Григорій Недопад.

Він також нагородив Почесною грамотою обласної ради керівницю музею Оксану Важатко та відзначив подяками голови Волиньради завідувача науково-експозиційного відділу історії Волині Волинського краєзнавчого музею Богдана Зека та завідувачку Затурцівського меморіального музею В’ячеслава Липинського Віру Чопко.

Парламентарка Ірина Констанкевич теж передала нові експонати для фондів музею – набір шевронів та книгу меморіального музею у польському Білостоку, присвячену депортації людей до Сибіру. «Парламентський комітет з питань освіти і науки приїде на Волинь, щоб перейняти і поширити досвід роботи музеїв під час війни. І не лише в контексті ініціативи збереження колекцій за відсутності законодавчих алгоритмів дій в умовах воєнного стану, а й у сенсі організації виставкової діяльності артефактів, які відображають цю історичну, героїчну, доленосну боротьбу нашого народу», – підкреслила народна депутатка.

  Зробити звернення

  Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

  П.І.Б. :*

  Адреса :*

  Телефон :

  Звернення :*

  Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

  Електронною поштоюПоштою

  Поштою :*

  Електронною поштою :*