офіційний сайт

ВОЛИНЬРАДА СХВАЛИЛА РЯД ЗВЕРНЕНЬ ДО ЦЕНТРАЛЬНИХ ОРГАНІВ ВЛАДИ

Зокрема депутатський корпус адресував свої вимоги і клопотання до Верховної ради України, Кабінету Міністрів, Вищої ради правосуддя та Головного сервісного центру МВС.

Так, автор звернення щодо переслідувань полковника Романа Червінського, депутат Володимир Бондар наголосив, що арешт досвідченого розвідника, який не раз доводила свою відданість справі національної безпеки, викликав значний резонанс у суспільстві. «На сьогодні на жаль щодо Романа Червінського застосовано примусове утримання під вартою без врахування його стану здоров’я, до нього не допускають рідних і близьких, мають місце масові порушення процесуального законодавства. З огляду на це ми наполягаємо на здійсненні парламентського контролю за дотриманням прав полковника Романа Червінського та закликаємо Верховну Раду створити тимчасову слідчу комісію для розслідування ймовірних зловживань слідчих і суддів у цій справі. Також ми звертаємось до Вищої ради правосуддя – дати оцінку правомірності дій суддів, які брали участь у процесі. Суспільство має отримати усі по цій справі», – аргументував він вимоги, викладені у зверненні.

У відозві також йдеться про те, що неоднозначна ситуація навколо справи розвідника Червінського може мати іще один небезпечний прецедент. «Це точно не залишиться поза увагою командирів підрозділів ЗСУ, які у найгарячішу і вирішальну фазу війни, побоюючись бути звинуваченими у перевищенні службових повноважень, уникатимуть виявляти ініціативу і брати відповідальність за свої рішення без погодження згори», – зазначається у документі.

На підтримку цього звернення також виступили депутати Анатолій Вітів та Юлія Вусенко. Вони наголосили на його актуальності , а надто в умовах боротьби з агресором. Свої голоси «За» це рішення віддали 41 депутат.

Схвалена більшістю голосів й відозва Волиньради до Міністра внутрішніх справ України та начальника Головного сервісного центру МВС щодо надання якісних адміністративних послуг ТСЦ МВС в області. Автор звернення, депутат Ігор Волошенюк зауважив, на Волині у якості експерименту апробовують новий порядок приймання іспитів для отримання права керування транспортними засобами та видачі посвідчень водія. «Між тим цей пілотний проєкт втілили лише в двох сервісний центрах – у Луцьку та Ковелі – із чотирьох. Тож сервісні центри отримали великий наплив людей, працівники фізично не можуть вчасно та оперативно прийняти усіх охочих. Тим часом два інші сервісні центри, що у Володимирі та Камені-Каширському не задіяні. Це дуже велика проблема для волинян, які дістаються з віддалених населених пунктів. Окрім того суттєво недоотримують податки й місцеві бюджети», – наголосив він.

На підтримку цього звернення виступив також депутат Іван Мирка, який особисто зіштовхнувся із цією проблематикою.

47 обранців громади віддали свої голоси також і за клопотання обласної ради до уряду щодо недопущення використання бюджетних коштів для проведення капітального ремонту автомобільних доріг у прифронтових регіонах, авторства депутата Романа Чорненького.

«Переважна частина видатків державного бюджету має бути спрямована для підтримки та зміцнення Збройних Сил України, національної безпеки та оборони. За таких обставин абсолютно нелогічним і неприпустимим є використання бюджетних коштів для масштабних відновлюваних і будівельних робіт на дорогах, які знаходяться у прикордонних з країною-агресором областях, регіонах, де ведуться активні бойові дії, а також територіях, що перебувають під загрозою інтенсивних обстрілів та ракетних ударів ворога», – такими аргументами депутати апелюють до Кабміну з проханням ужити дієвих заходів з метою недопущення використання бюджетних коштів для проведення капітального ремонту автошляхів у прифронтових регіонах.

Підтримали депутати й звернення своїх житомирських колег щодо недопущення вилучення лісів комунальної власності на користь держави, що передбачають законодавчі новації.

Схвалили депутати і звернення про недопущення закриття малокомплектних сільських шкіл. Автором документу виступив перший заступник голови обласної ради Юрій Поліщук. У тексті відозви йдеться, що прийняті Кабміном рішення призведуть до знищення соціальної інфраструктури українського села і ліквідують осередки культурного та освітнього життя. Відтак, облрада вимагає продовжити фінансування закладів освіти за рахунок коштів освітньої субвенції на умовах, які діяли до прийнятої згаданих змін, та не вдаватися до реорганізації закладів освіти, до завершення воєнного стану.

  Зробити звернення

  Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

  П.І.Б. :*

  Адреса :*

  Телефон :

  Звернення :*

  Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

  Електронною поштоюПоштою

  Поштою :*

  Електронною поштою :*