офіційний сайт

ВОЛИНЬ ПЕРШОЮ З РЕГІОНІВ ПОЄДНУВАТИМЕ ПЕРСПЕКТИВНЕ І ПРОСТОРОВЕ ПЛАНУВАННЯ

Лідерів громад і регіональної влади цьому навчатимуть експерти Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» під час стратегічної сесії «Стратегічні пріоритети розвитку Волині: роль і місце територіальних громад». У роботі форуму взяв участь голова обласної ради Григорій Недопад.

Упродовж кількох років команда проєкту «ГОВЕРЛА» є надійним партнером і помічником органів місцевого самоврядування Волині у підвищенні їх ефективності і підзвітності. У цього процесу дві фундаментальні складові, які дають перспективу цільного розвитку територій – це стратегічне і комплексне просторове планування.

«Перше – це визначення пріоритетних та перспективних цілей, друге – інструменти їх досягнення. Поєднання стратегічного і просторового планування дозволить громадам ефективно розподіляти земельні, природні і матеріальні ресурси, збалансувати соціальні та економічні складові задля сталого розвитку, врахувати потреби громади при плануванні, краще і швидше реагувати на виклики та вирішувати проблеми з урахуванням інтересів і очікувань усіх сторін», – так обґрунтував важливість теми навчання керівник Проєкту USAID «Говерла» Габріель Абрахам.

Голова Волиньради Григорій Недопад подякував команді та керівникові проєкту за незмінну і системну консультативну, методологічну і практичну допомогу у розробці стратегії розвитку області загалом і громад зокрема. «Пане Габріелю, невдовзі ви працюватимете вже у центральному офісі USAID, але дозвольте запевнити, що ви назавжди залишитеся великим другом Волині. Широке представництво громад, районів, органів місцевої виконавчої влади на сьогоднішньому форумі свідчить про високу зацікавленість кожного у перспективності розвитку територій, а те, що Волинь першою впроваджуватиме на регіональному рівні поєднання стратегічного і просторового розвитку – чергове свідчення лідерства нашого регіону. Впевнений, що сьогодні будуть напрацьовані цікаві та ефективні ідеї», – висловив сподівання голова обласної ради.

Формувати пропозиції щодо просторового розвитку Волині, гармонізувати їх зі стратегією планування, програмуванням та програмно-цільовим бюджетуванням учасники форуму будуть у дискусійних групах під керівництвом експертів проєкту з місцевого економічного розвитку, стратегічного і просторового планування, надання муніципальних послуг.

Сьогодні також було підсумовано результати конкурсу Проєкту «ГОВЕРЛА» на кращі практики органів місцевого самоврядування. З числа областей-партнерів проєкту Волинь отримала найбільше відзнак. Зокрема: Боратинська територіальна громада – за широку залученість мешканців до управління громадою; Володимирська міська територіальна громада – за найкращі інструменти співпраці місцевої влади з локальним бізнесом; Вишнівська сільська тергромада – за безбар’єрне та інклюзивне середовище.

Окрім того відбулася презентація новоствореної за сприяння Проєкту «ГОВЕРЛА» геоінформаційної системи «Аналітичний портал Волині». Зібрана тут об’ємна база даних – від наявних на певній території ресурсів до демографічних показників – дає можливість в реальному часі відслідковувати та аналізувати інформацію потенційним внутрішнім і зовнішнім інвесторам. Що, без сумніву, дає регіону перевагу у прозорих правилах залучення інвестицій та інновацій для розвитку.

  Зробити звернення

  Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

  П.І.Б. :*

  Адреса :*

  Телефон :

  Звернення :*

  Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

  Електронною поштоюПоштою

  Поштою :*

  Електронною поштою :*