офіційний сайт

ВІТРАЖНИЙ ІКОНОПИС – НОВА ЕКСПОЗИЦІЯ МУЗЕЮ ВОЛИНСЬКОЇ ІКОНИ

У презентації творчого доробку ковельського художника-вітражиста Віктора Бурчака взяв участь заступник голови обласної ради Григорій Пустовіт.

Автор оригінальної іконописної техніки розповів, що вперше побачив вітражі в одному з костелів Риги дванадцятирічним хлопчиком і відтоді закохався у цей вид сакрального мистецтва. «Я стояв і дивився як переміщувались проєкції кольорів по стінах, як домінує світло, яке воно живе… І це настільки вразило мою дитячу душу, що я собі поставив за ціль – це моє, – розповів художник. – Вітраж дає широкі можливості виразу, емоційно впливає на людей і створює настрій та сакральність. Я використовую в вітражі оптику, яка взаємодіє зі світлом, заломлює його, розщеплює. І коли поєднується оптика, графіка, колір та фактура скла, тоді досягається максимально живий ефект».

Митець створив 280 вітражів у 25 храмах Польщі – Холмі, Дорогузьку, Неледеві, Замості, Грабовці, Радомі, Кутні, Кутно-Дибуві, Злакув-Кущевному, Домбрувці, Любліні. Його роботи, а це 35 вітражів, є і в українських храмах, зокрема, у селах Зелене, Колодяжне, Миляновичі, Стеблі на Ковельщині; селищі Шацьку, містах Ковелі, Львові, Трускавці. Художник також оформляв вітражами громадські і приватні об’єкти.

У презентованій експозиції представлені ікони, які майстер виконав у техніці вітражу – Холмської, Волинської, Ченстоховської Божої матері та образи шанованих святих. Для кожної влаштоване спеціальне підсвічування, яке дозволяє побачити образ ніби у променях сонця.

«Коли ми дивимося на представлені витвори, дізнаємося тонкощі створення величних вітражів – це вражає, надихає та демонструє ікону і сакральне мистецтво зокрема з нової, раніше невідомої сторони. Дякуємо Музею Волинської ікони за те, що ми знову і знову відкриваємо для себе волинський іконопис – його традиції, техніки і сучасні підходи, знайомимось із нашими талановитими митцями та більш глибоко розуміємо національні цінності та сенси», – поділився враженнями Григорій Пустовіт.

  Зробити звернення

  Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

  П.І.Б. :*

  Адреса :*

  Телефон :

  Звернення :*

  Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

  Електронною поштоюПоштою

  Поштою :*

  Електронною поштою :*