офіційний сайт

ВІДБУЛОСЯ ЗАСІДАННЯ КООРДИНАЦІЙНОЇ РАДИ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ

Участь у роботі координаційно-консультативного органі при голові Волиньрди взяли очільник обласної та його заступники, депутати, голови громад, керівництво ОВА, а також запрошені спікери.

«Сьогоднішній порядок денний включає перелік питань, які є актуальними практично для кожної громади як у сенсі вирішення певних проблем чи завдань, так і в отриманні інформації та консультацій на різну тематику – від організації та проведення спільних заходів до інвестиційних можливостей та поліпшення безпекових умов на території громад. На далі я пропоную проводити засідання нашої Координаційної ради не рідше одного разу на квартал, оскільки – це майданчик для напрацювання спільних рішень для подолання викликів, поширення успішного досвіду та апробації ініціатив», – звернувся до присутніх голова обласної ради Григорій Недопад.

Анонсуючи одну із тем – комплексні банківські рішення для муніципалітетів, Григорій Недопад зауважив, що в умовах обмежених бюджетних ресурсів інвестиційні пропозиції державних фінансових установ можуть стати інструментом вирішенням не лише нагальних потреб громади, а й врівноважити розвиток територій. Тим більше, що зміни до Бюджетного кодексу віднедавна унормовують таку практику для органів місцевого самоврядування.

Керуючий Волинською філією державного експортно-імпортного «Укрексімбанку» Олександр Буць розповів, що до послуг органів місцевого самоврядування та їхніх комунальних підприємств – банківське обслуговування видатків, зарплатних проєктів, розміщення, а також дешеве кредитування за державною пільговою програмою 5-7-9 та позики від міжнародних організацій. «Залучати прямі кредити можна на енергоефективність та поліпшення якості муніципальних послуг, придбання медичного обладнання, транспорту та спецтехніки чи інфраструктурні проєкти, як наприклад, реконструкцію ЦНАПу. Переваги для громад – це спрощені процедури оформлення, пільгові процентні ставки, довгостроковість позик – від 5 років, можливість кредитувати невеликі проєкти від 10 мільйонів гривень, а також фінансування вже сьогодні повною сумою, що в умовах інфляції дозволить не відкладати потреби на тривалий час і в результаті заощадить видатки», – обгрунтував вигоди співпраці з «Укрексімбанком» Олександр Буць.

Інший спікер – керівник Волинського відділення Національної служби посередництва і примирення (НСПП) Володимир Демидюк запропонував головам громад укласти меморандуми про співпрацю в частині попередження та вирішення колективних трудових конфліктів, налагодження соціального діалогу та підвищення правової обізнаності сторін соціально-трудових відносин. «Наймані працівники повинні знати сої права і вміти їх відстоювати. А безумовне виконання трудового законодавства та уникнення колективних спорів – це запорука економічного і соціального благополуччя», – аргументував свою ініціативу керівник Служби посередництва і примирення. Він детально охарактеризував повноваження державного органу, зауваживши, що він працює за зразком авторитетних міжнародних організацій і є дієвим механізмом попередження і розв’язання колективних спорів. Задля цього працює компетентна команда трудових арбітрів і незалежних посередників, які є визнаними експертами в царині законодавства про працю. «Саме порушення Трудового кодексу у 80% випадків і стають причиною конфліктів у колективах. Тож, якщо роботодавець відмовляється укладати трудовий колективний договір, не виконує його умов, одноосібно змінює умови праці або запроваджує нові, боргує заробітну плату чи зловживає звільненнями – усе це високого рівня конфліктогенні фактори. Але наша служба готова як спрогнозувати такі ситуації, попередити їх, так і вирішити спори з добровільним примиренням без потреби звертатися до суду», – запевнив Володимир Демидюк.

  Зробити звернення

  Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

  П.І.Б. :*

  Адреса :*

  Телефон :

  Звернення :*

  Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

  Електронною поштоюПоштою

  Поштою :*

  Електронною поштою :*